Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı ilanı

Ana Sayfa » Sözleşmeli Personel Alımı - Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı ilanı - haber24

Fırat-ÜniversitesiFırat Üniversitesi personel statüsünde görevlendirmek üzere öğretim üyesi alımı yapıyor.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

1 – Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri”ndeki esaslar uygulanacaktır.

2 – Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuracak adayların; www.firat.edu.tr adresinde bulunan doldurarak ekinde, özgeçmişlerini, doçentlik başarı belgelerini, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten lisansüstü çalışmalarını, üniversite veya ileri Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

3 – Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuran adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak ekinde Doçentlik Başarı belgelerini, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

4 – Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak, ekinde kısa özgeçmişlerini, doktora diplomasının onaylı birer örneği ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri,

5 – Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınavlarının yapılacağı yer ve tarih Üniversitemiz web sayfasında adaylara daha sonra duyurulacaktır.

6 – Başvurular ilan yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Fırat Üniversitesi

Fırat Üniversitesi

Ünvanı Prof. Doç. Yrd. Doç. Açıklamalar
Birimi Anabilim Dalı Drc . Adet Drc . Adet Drc . Adet
Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları 1-1 Şaşılık cerrahi tedavisinde farklı kas grupları üzerine çalışmaları olmak, Deneysel katarakt konusunda çalışmaları olmak.
Anesteziyoloji 1-1 Anesteziyoloji’de simülasyonlu eğitici eğitimi kursu almış olmak.
Göğüs Hastalıkları 1-1 Göğüs Hastalıkları alanında uzman olmak ve İmmünoloji doktorası yapmış olmak.
Halk Sağlığı 1-1 Halk Sağlığı uzmanı olmak, Çocuk ve kadın istismarı konularında çalışmaları olmak.
Kardiyoloji 1-1 Kardiyak aritmilerin tanı ve tedavisinde elektrofizyoloji kursu almış olmak.
İç Hastalıkları *1-1 **1-1 *İç Hastalıkları Romatoloji yan dal uzmanı olmak. **İç Hastalıkları Hematoloji yan dal uzmanı olmak, miyeloid ve lenfoid malignitelerinde renin- anjiotensin sistemi üzerine gen ekspresyonu konusunda çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 1-1 Yenidoğan yan dal uzmanı olmak, yenidoğanda tromboz ve glukoz metabolizma bozuklukları üzerine çalışmaları olmak.
Üroloji 3-1 İskemik priapizm patofizyolojisi ile ilgili çalışmaları olmak, Pelvik taban sağlığı ve ürodinami eğitimi almış olmak.
Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi *1-1 **1-1 ***1-1 *Nükleer katı hal iz dedektörleri alanında çalışmaları olmak. **Moleküler dinamik simülasyonu alanında çalışmaları olmak. ***Ağır metallerin bitkiler üzerinde etkisi alanında çalışmaları olmak.
Eğitim Programları ve Öğretim 1-1 İngilizce dil öğretiminde modüler öğretim yöntemi alanında çalışmaları olmak.
Fen Fakültesi Uygulamalı Matematik 1-1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilimleri 1-1 Siyaset bilimi ve hukuk sosyolojisi alanında çalışmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği 1-1 Kayma yüzeyi hareketli Ağ tabanlı bulanık kayan kipli kontrol alanında çalışmaları olmak.
Yazılım Mühendisliği 2-1 Yapay Zeka ve Veri Madenciliği alanında çalışmaları olmak ve Bilgisayar-Bilişim Bilimleri ve Mühendisliği alanında doçent olmak.
Veteriner Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji 1-2
İç Hastalıkları 1-1
Fizyoloji 1-1 Homosistein konusunda çalışmaları olmak.
Parazitoloji 1-1
Dölerme ve Suni Tohumlama 1-1
Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji 1-1 Periodontoloji uzmanı olmak, manyetik alanların diş ve periodontal dokular üzerine etkisi konusunda çalışması olmak.
Protetik Diş Tedavisi 2-1 Protetik diş tedavisinde doktora yapmış olmak, çocuk dişlerinde protetik uygulamalarla ilgili çalışmaları olmak.
Elazığ Sağlık YO Hemşirelik 4-1 İç hastalıkları hemşireliği alanında doktora yapmış olmak, Geriatri hemşireliği alanında çalışmaları olmak, hemodiyaliz ve periton diyalizi alanlarında çalışmaları olmak.
Sağlık Hizmetleri MYO 4-1 Tıp Fizyoloji alanında doktora yapmış olmak, Deneysel diabette reaktif gliozisi önleyici antioksidan ve vitaminlerle çalışmaları olmak.
Teknik Bilimler MYO 1-1 Dönen akışlarda ısı transferi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
TOPLAM 19 4 5

personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.

Yorumlar kapalı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.