Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 3071 Personel Alacak

gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı personel alımıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2016 yılında 3071 personel alımı yapacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bütçesinin görüşmelerinde Bakan Faruk ÇELİK, atama bekleyenleri alınacak personel sayısını açıkladı. Sayın Bakanın açıklamalarını bu haberimizde değerlendireceğiz.

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI FARUK ÇELİK: “Son olarak diyorum ki 72.515 personelle bütün bu çalışmaları yürütüyoruz. Buradan gıda mühendislerine, ziraat mühendislerine, veterinerlere söylüyorum, 2071 personeli de şimdi alacağız. Mühendislerimizi bu kısa dönem içerisinde alacağız. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Ayrıca bize ilgili kuruluşlar çerçevesinde de bin tane elemanı alacağımızı belirtiyorum.

Bakan Çelik, Alınacak Bölümleri Açıkladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın alacağı personellerin unvan bazında dağılımı da açıklandı.  Veteriner hekim, ziraat mühendisliği, gıda mühendisliği, su ürünleri ve balıkçılık teknolojisi mühendisi, harita mühendisliği, ziraat teknisyeni-teknikeri, veteriner sağlık teknisyeni-teknikeri ve ihtiyaç duyulan diğer personeller.

Değerlendirme: Sayın Bakanın TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamayı maddeler halinde değerlendirecek olursak;

1) 2071 kişilik personel alımının 2016 KPSS’den önce yapılacaktır. Alımların Mart ayı içerisinde yapılması bekleniyor. 2071 kişilik alım kadrolu ve sözleşmeli olacaktır.

2) 1000 kişilik personel alımı da Bakanlığın ilgili kuruluşlarına yapılacaktır. Bununla ilgili bir takvim verilmemiştir.  • Tarım ve balıkçılık mail
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...