Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı yapacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık BakanlığıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2013 yılında da 814 personel aldıklarını ve yıl sonuna kadar 499 personel daha alacaklarını vurguladı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, 2013 yılında da 814 personel aldıklarını ve yıl sonuna kadar 499 personel alımı daha yapacaklarını ifade etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı bakanlığının 2014 yılı bütçesinin sunumunun ardından milletvekillerinin sorularını yanıtladı. “Yıl sonuna kadar 499 personel alımı daha yapacağız” Atanamayan veteriner ve mühendislerin sorulması üzerine de Eker, şunları kaydetti: “2003-2013 yılları arasında Bakanlığımıza 6 bin 780 veteriner hekim, 8 bin 856 ziraat mühendisi, bin 493 gıda mühendisi, 409 su ürünleri mühendisi, 69 balıkçılık teknolojisi mühendisi, 4 bin 478 de diğer personel olmak üzere 22 bin 85 yeni personel alımı gerçekleşti.

Tarım Bakanlığı’nın en son toplu personel alımı yaptığı yıl 1989’du. 1989’dan 2003’e kadar Tarım Bakanlığı hiç toplu eleman almadı. O tarihte de 250 kişi alındı. Bu süre zarfında 22 bin 85 kişi alındı. Atama bekleyenlerle ilgili bilgi de şu; 6 bin 900 civarında veteriner hekim, 25 bin civarında ziraat mühendisi, 9 bin 489 gıda mühendisi, 4 bin 279 su ürünleri mühendisi ve 504 balıkçılık teknolojisi mühendisi var. Bizim normal programımızda, ‘Alım için söz verdiler, sözlerini yerine getirsinler‘ diye buna dair hiçbir sözümüz olmadı. Programımız oluyor, program dahilinde mesela 2013 yılında 814 personel aldık. Yıl sonuna kadar 499 personel alımı daha yapacağız.Dolayısıyla yaklaşık bin 300 kişi… Bize tahsis edilen kadronun tamamı bu. 2014 yılında ise bütçe imkanlarıyla yapılacak, şu an için netleşmiş değil.”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel ile ilgili aramalar gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı personel genel müdürlüğü gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı personel alımı 2013 gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı personel alımı gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı personel alımı ne zaman gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı personel listesi gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı personel alımı 2013 başvurusu • tarim ve koyisleri bakanligi memur alimi
 • tarım ve köyişleri bakanlığı personel alımı
 • tarım bakanlığı personel alımı
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı yapacak yazısına yapılan yorumlar
 1. Eda dedi ki:

  Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı sözleşmeli personel alacak mı

 2. Gökhan dedi ki:

  2015 yılında veteriner hekim alımı ne zaman yapılacak?

 3. vatandaş dedi ki:

  arkadaş lütfen şu kredi kart reklamını haber metnini kapatmayacak şekilde yerleştirin.

 4. AHMET dedi ki:

  SAYIN BAKAN VETERİNER TEKNİSYENLERE NE ZAMAN BAKACAK

 5. AHMET dedi ki:

  SAYIN BAKAN MASA BAŞINDA OTUACAK MEMUR DEĞİLDE ALANDA ÇALIŞACAK VETERİNER TEKNİSYENİ NE ZAMAN ALACAK BU ÇOCUKLAR NE OLACAK HİZMET İÇİN OKUDULAR MESLEK EDİNDİLER BOŞUNAMI

 6. Adem dedi ki:

  2014/2 KPSS tercih Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kaç personel alımı yapacak?

 7. gtslr dedi ki:

  koskocaman bir sıfır

 8. aişe dedi ki:

  2 yıllık gıda süt ürünleri meyve sebze vb bölümleri kapatsın alım yapmıyor insanların bosuna zamanını almasınlar

 9. seçil dedi ki:

  kaç gıda mühendisi alınacak birileri de bunu açıklasın

 10. zeynep dedi ki:

  2014 tercihlerinde su ürünlerine 1 tane bile yerverimemiş biz boşuna mı hazırlanıyoruz kpss den 90 alsak bile bir işe yaramıyor ben kendi işimi yapmak istiyorum biri bu duruma bir el atsın artıkk sesimi duyan yok mu

 11. filiz dedi ki:

  veteriner teknikeri alımlarını bekliyoruz sesimizi duyun lütfen atanmak istiyoruz

 12. banu dedi ki:

  bakmayacak.bızı umursayan yok…..kaldık yıne evde3.atanma hayalı yok oldu

 13. biri dedi ki:

  admin mesaj atma sistemi iyi olmuş. millet e posta felan istiyor. sade bu iyi.

 14. ATİLLA dedi ki:

  BANA KALIRSA ZİRAAT MESLEK YÜKSEK TEKNİKER OKULLARINI KAPATIN.ÇÜNKÜ OKUDUK BİR İŞE YARAMIYOR.HİÇ OLMAZSA ZAMAN VAKİT KAYBI OLMASIN.O KADAR KİŞİ BOŞUNA OKUMASIN.

 15. havva dedi ki:

  2009 bahçe ziraatı mezunuyum ve okulumuzda dereceyle bitirdim ama yinede işsizim.kadro bile açılmıyor bu bölümlerden kapatilsin boyle iki yıllık bölümler boşuna zaman kaybı .

 16. AHMET dedi ki:

  SAYIN BAKAN VETERİNER TEKNİSYENİ ALIMLARINDA HALA ÜÇ MAYMUNU OYNAYCAKMI ? BU GENÇLER MESLEK EDİNMEKLE HATAMI YAPTILAR BIRAKIN MASA BAŞI MEMURLUĞUNU ALANA İNİN NE VAR HAYVANCILIK ADINA BİR BAKIN BAKANLIK ADINA NE YAPILMIŞ ÜRETEN TÜRKİYE 2073 HEDEFLERİ İYİDE BÖYLE GEÇLERE BU HEDEFLERDE YER YOKMU? ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

 17. derya dedi ki:

  su ürünleri mühendisleri hariç veteriner hekim ,ziraat mühendisi her bölümün yığılmalarını erittiniz . su ürünleri mühendisleri üvey evlat mı bu sene en az 1000 kadro bekliyoruz sesimizi duyun artık YETER !!!

 18. Faruk dedi ki:

  Rabbim çoluğundan çocuğundan çıkarsın hak yiyorlarsa