İş kurmak isteyene 30 bin lira destek 70 bin lira kredi

30 bin tl destekKOSGEB iş kurmak isteyen kadın adaylara Girişimcilik Eğitimi’nden sonra 30 bin lira karşılıksız hibe-destek, daha sonra da faizsiz 70 bin lira kredi veriyor.

KOSGEB’in beş yılda 7 bin kadını iş sahibi yaptığını belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Kadınlarımız kendi işlerini kursun, istihdama katkı sağlasın diye KOSGEB Girişimcilik Eğitimi’nden sonra 30 bin lira karşılıksız hibe-destek, daha sonra da faizsiz 70 bin lira kredi veriyoruz” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) yaklaşık 7 bin kadını iş sahibi yaptığını bildirerek, “KOSGEB bugüne kadar girişimcilere yaklaşık 265 milyon lira karşılıksız hibe desteği sağladı, bu desteğin 100 milyon lirasını kadın girişimcilerimiz kullandı” dedi.

GİRİŞİMCİ OLUN ÇAĞRISI

Işık, daha fazla kadın girişimci adayının KOSGEB eğitimlerinden yararlanması çağrısında bulunarak, “Kadınlarımız kendi işlerini kursun, istihdama katkı sağlasın diye KOSGEB Girişimcilik Eğitimi’nden sonra 30 bin lira karşılıksız hibe-destek, daha sonra da faizsiz 70 bin lira kredi veriyoruz. Kadınlar, iş hayatına katılma konusunda 15-20 yıl öncesine göre daha arzulu ve aktifler ama oranlar yeni Türkiye için yeterli değil. Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda kadın girişimci sayımız da her geçen gün hızla artmalı” diye konuştu.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
İş kurmak isteyene 30 bin lira destek 70 bin lira kredi yazısına yapılan yorumlar
  1. İzzettin yüzdemir dedi ki:

    Mersin sebze meyvede üretim bölgesi mersinde bir pazar yeri alarak bürada hem kendim hemde Yanımda birine iş imkanı sağlayabilirim bünün için krediye ihtiyacım var

  2. Ahsap dekarasyon dedi ki:

    Talip kucuk