Gram altın fiyatı yükselmeye devam edecek mi?

Gram altında yükseliş sürecek mi? Gram altın fiyatında 129,20 ve 131,50 seviyelerine dikkat!

gram altın düşer mi yükselir mi

Gün içerisinde kritik verilerin açıklanacağı süreç öncesinde gram altın, yükseliş kanalı içerisindeki hareketlerini sürdürüyor. Aynı zamanda tarihi zirveye yakın olan fiyat nedeniyle, sert fiyatlamalara neden olabilecek veri akışı ile teknik beklentilerin birlikte yorumlanması büyük önem taşımaktadır. Özellikle ABD tarafında açıklanacak rakamlar, son dönemde ons altının gram altın üzerindeki etkisinin güçlenen korelasyon ile artmasıyla birlikte dikkatle izlenmelidir.

ons altının gram altın grafik

“Son dönemde ons altının, gram altın üzerindeki etkisi, güçlenen korelasyon ile birlikte arttı”

ons altının gram altın üzerindeki etkisi

129,20 ve 131,50 seviyelerine dikkat!

Teknik olarak incelediğimizde ise önümüzdeki yoğun veri sürecinde öncelikle kanal alt sınırını oluşturan 129,20 seviyesi takip edilmelidir. Fiyatlama bu bölge üzerinde kaldığı müddetçe yükseliş baskısı ön plandadır. ABD tarafında beklentinin altında kalabilecek rakamların ons altını güçlendirmesi durumunda, gram altının yukarı yönlü hareket isteği netlik kazanabilir. Bu koşullar altında ise kanal üst sınırını oluşturan 131,50 seviyesi gündeme gelebilir. 131,50 seviyesinin tutumu, yükselişlerin devam edip etmeyeceği sorusunun cevabı için oldukça kritik öneme sahip olabilir. Yükselişlerin devamı için bu seviye üzerindeki fiyatlamalara ihtiyaç vardır (tercihen 4 saatlik kapanış). Böyle bir durumda 132,20 ve 133,13 seviyeleri hedeflenebilir. 131,50 seviyesinin aşılamaması durumunda trend içerisinde tepki kaynaklı geri çekilmeler görülebilir. Bu durumda da 130,00 ve 129,30 seviyelerine doğru hareketler gözlemlenebilir.

ABD verilerinin beklentinin üzerinde sonuçlanması durumunda ons altında düşüş eğilimi görülebilir. Bu durumda gram altında oluşabilecek baskı da, 130,0 ve 129,20 seviyelerinin hedeflenmesine yol açabilir. 129,20 seviyesi, yükseliş trendinin alt noktası olması nedeniyle önem kazanmaktadır. Bu nedenle de düşüşleri 129,20 ile sınırlandığı müddetçe yeni yükselişler gözlemlenebilir. Bu beklentinin sona erebilmesi için ise 129,20 altındaki fiyatlamalara ihtiyaç duyulabilir (tercihen 4 saatlik kapanış). Bu şart sağlandığı durumda ise 128,50 ve 127,80 seviyeleri hedef haline gelebilir. (GCM FOREX)yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...