Gümrük Bakanlığı 374 Personel Alımı

Ana Sayfa » Personel Alımı - Gümrük Bakanlığı 374 Personel Alımı - haber24

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 374 Personel Alımı yapacak . 300′ü denetmen yardımcısı olmak üzere , 74 adette

uzman yardımcısı istihdam edecekolan Bakanlığın personel alımına ilişkin ilanı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Bakanlık taşra teşkilatı ticaret il müdürlükleri genel idare hizmetleri sınıfında görevlendirilmek üzere 300 gümrük ve ticaret denetmen yardımcısı alınması için giriş sınavı yapılacak. Sınavlar yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak. İlgili KPSS puanı başarı sırasına göre belirtilen fakülte ve bölümlere ayrılan kontenjanın 3 katı kadar aday ve bu adaylardan en düşük puana sahip adayla aynı puana sahip tüm adaylar yazılı sınava çağrılacak.

Öte yandan Gümrük ve Ticaret Bakanlığında genel idare hizmetleri sınıfında görevlendirilmek üzere 74 Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı kadrosu için giriş sınavı yapılacak. Giriş sınavları yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak. İlgili KPSS puanı başarı sırasına göre tabloda belirtilen bölümlere ayrılan kontenjanın

10 katı kadar aday ve bu adaylardan en düşük puana sahip adayla aynı puana sahip tüm adaylar yazılı sınava çağrılacak


personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.