Güney Fransa'nın en güzel sahillerini bünyesinde barındıran cennet

Côte d'Azur

Adını Şair Stephen Liegeard‘ın kitabından alan Côte d’Azur; Masmavi Akdeniz Sahilleri, cezbedici lüks mağazaları hareketli gece hayatı dünyaca ünlü sinema festivali ve rüya gibi Fransız Rivierası ile bu yaz tercih edebileceğiniz alternatif bir rota…

Akdeniz kıyısından Alp Dağları’nın eteklerine uzanan ve 4300 kilometrelik bir alana yayınlan Côte d’Azur, Fransa’nın 26 bölgesinden biridir. Fransa‘da Paris’ten sonra ikinci önemli turizm merkezidir. Merkez şerhi Marsilya olup doğudan İtalya ile sınırı vardır ve Monaco Prensliği’ni de bünyesinde bulundurur.

Dillere destan Fransız Rivierası bu bölgede bulunmaktadır. Dünya çapında ünlü ve zenginlerin tatil için çokça tercih ettiği bu sahil şeridi, Toulon’dan İtalya sınırındaki Menton‘a kadar olan kısmı kapsar.

Sahildeki en meşhur bölgeler: Altın Palmiye ödülünün verildiği Cannes şehri, plajlarıyla ünlü Saint-Tropez ve Nice‘tir.

Bölgenin en güzel şehri, turistlerin ve dünya yıldızlarının vazgeçilmezi, sinema festivalinin başkenti olan Cannes, büyüleyici plajları, tadına doyulmaz lezzet durakları, renkli gece hayatı ve kumarhaneleri ile tatilin en güzel duraklarındandır. Ayrıca yine kumarhaneleri ve lüks yaşam tarzıyla ünlü Monaco Prensliği de bu bölgede bulunmaktadır.

Côte d’Azur için sadece yaz turizminin önemli noktalarından biri dersek haksızlık etmiş oluruz çünkü Côte d’Azur aslında herkes için bütün sene yapılabilecek şeyler sunuyor. Kilometrelerce uzunluktaki sahilleri, kayak merkezleri, golf sahaları ile 125 farklı spor dalı bütün sene boyunca bu bölgede rahatlıkla yapılabiliyor.

untitled

Côte d’Azur ayrıca her sene klasik müzikten barok müziğe, caz, klasik dans, opera ve tiyatro etkinliklerine kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Côte d’Azur tatiliniz için kullanabileceğiniz biri Marsilya’da biri de Nice’de olmak üzere iki havaalanı mevcut; Aero-port Marseille Provence ve Aeroport Nice Côte d’Azur.

Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları‘nı kullanarak bu alanlara ulaşabilirsiniz.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Güney Fransa'nın en güzel sahillerini bünyesinde barındıran cennet yazısına yapılan yorumlar
  1. Tural dedi ki:

    Selam Arkadashlar ben Manaco da ishlemek istiyorum ElemAN OLARAK VE YA FARKI YOKDU lUTFEN YARDIM YAPIN