Hangi kurum kaç engelli memur alımı yapacak?

2013 yılında 8 bin 115 engelli memur alımı yapılacak ve kamuda istihdam edilecek. Hangi kamu kurumunun ne kadar özürlü memur alacağı konusunda da ayrıntılar netleşiyor.

Müjdeyi Başbakan vermişti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçen haftaki parti grup toplantısında sevindirici haberi “2013 yılında 8 bin 115 engelli kardeşimizi daha kamuda istihdam edeceğiz” sözleriyle vermişti. 2013 yılında engelli vatandaşların atanması amacıyla kamu kurum ve kuruluşlardan gelen talepler değerlendirildi. Buna göre Özürlü Memur Seçme Sınavı puanı ile kamuya alınacak memur sayısı 8 bin 115 kişi olarak belirlendi.

Hangi kurum kaç kişi alacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı 2094, Kamu Hastaneleri Kurumu 1715, MEB 1236 kişi ile en çok engelli memur kadrosu açan kurumlar oldu.

Bu arada engelli memur adayları için, İçişleri Bakanlığı 435, Adalet Bakanlığı 325, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 184, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ise 55 kişilik kadro ayırdı.

Öğrenim durumu

. Planlamaya göre atanacak engelli memurlardan 5 bin 103’ü ortaöğretim mezunu olacak. Diğer adaylardan 779’u 4 yıllık lisans, bin 600’ü 2 yıllık yüksekokul, 160’ı ise ilköğretim mezunu olacak. Tercih kılavuzları Şubat ayında yayımlanacak. Engelli vatandaşların ÖMSS ve kura sonucuna göre memur kadrolarına atanma işlemlerinin Mart ayı içinde sonuçlandırılması planlanıyor. • kaç engelli memur alınacak
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Hangi kurum kaç engelli memur alımı yapacak? yazısına yapılan yorumlar
 1. BİLBİL dedi ki:

  ENGELLİ JEOLOJİ MÜHENDİSİ ALIMI YETERLİ DEĞİL ALIM SAYISININ ARTTIRILMASINI İSTİYORUM

 2. BİLBİL dedi ki:

  engelli jeoloji mühendisi alımı çok az oluyor veya hiç olmuyor engelli jeoloji mühendisi alımının yeterince arttırılmasını istiyorum

 3. mustafa acemoğulları dedi ki:

  kurayla alımların atırın bunlar daha bağdur

 4. Anonim dedi ki:

  ilk ve orta okul mezununlarının.kamuda iş ıstıhamını saglıycak seçme kurası daha çok olmalı

 5. Anonim dedi ki:

  kuran kursu öğretici alımı ne kadar oluyor fikri olan varmı