Hangi memurlar rotasyona gidecek?

Memur Personel ElemanDoğu’daki memur açığına karşı ‘tecrübeli memur rotasyonu‘ tekrar gündeme geldi. Peki hangi memurlar Doğu illerine rotasyona gidecek? Rotasyona giden memur ortalama ne kadar maaş alacak? İşte bu soruların cevabı…

Hangi memurlar rotasyona gidecek? Rotasyona giden memur ne kadar maaş alacak?

Akşam Gazetesi’nin haberine göre, tecrübeli memura Doğu ve Güneydoğu yolu gözüktü. Hükümetin bir süredir gündeminde bulunan ve sendikaların eleştirdiği ‘memura rotasyon‘ formülü, AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı’nda da gündeme geldi.

Bazı milletvekillerinin, Doğu ve Güneydoğu’ya tecrübeli kamu görevlileri ve öğretmenler istemesi üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, uygulamaya ‘yeşil ışık‘ yaktığı öğrenildi.

Özellikle, Doğu ve Güneydoğu’ya sürekli yeni memurların gittiği eleştirilerine yanıt veren Erdoğan’ın “Bu rotasyonu sağlamamız lazım. Sadece öğretmenler değil, diğer alanlarda da sağlıklı bir şekilde, kalifiye görevlilerin de Türkiye’nin her yerinde görev alması gerekiyor. Ama bunlar üzerinde çalışılması gereken şeyler” dediği öğrenildi.

ÇÖZÜM SÜRECİNE DE KATKI SAĞLAR

Çözüm sürecinin daha etkili olabilmesi için hükümet, bir süre önce memur rotasyonunu gündeme getirmişti

Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki eğitim kurumlarında görev yapan müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına rotasyon konusunda yeni yönetmelik 4 Ağustos 2013’te yürürlüğe girmişti.

Bu görevlerdekilerin 6 yıllık süreyi tamamlamasıyla görev yerlerinin değiştirilmesi uygulaması başlamıştı.

ROTASYONA GİDEN MEMUR NE KADAR MAAŞ ALACAK?

Rotasyona tabi tutulacak memurlar deneyimli personelden oluşacak ve hiçbir memur ilk görev yeri olarak rotasyon illerine gönderilmeyecek. Memur, rotasyona gittiği ilde 4 yıl kalacak.

Bir diğer seçenek ise yüzde 25-30 zamlı maaş.

memur rotasyonu ile ilgili aramalar

  • memur rotasyonu nedir
  • memur rotasyonu 2013
  • memur rotasyonunda son durum
  • memur rotasyonları


yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...