Hayko Cepkin kimdir?

Ana Sayfa » Kim Kimdir - Hayko Cepkin kimdir? - haber24

Hayko Cepkin kimdir?

Hayko Cepkin kimdir? Heyko Cepkin kaç yaşında? Heyko Cepkin nerede doğru? Gerçek ismini mi ? İşte Heyko Cepkin hakkında merak edilenler…

hayko cepkin

Ermeni asıllı Türk müzisyen, piyanist, şarkıcı..

Hayko Cepkin, 11 Mart 1978’de İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluğunda aksiyonlu ve hiperaktif bir çocuk olan Cepkin, bebekken devamlı ağlayan sinir bozan yaramaz bir çocukluk dönemi geçirmiş. Lise eğitimini tamamladıktan sonra, Mimamar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda 2 yıl boyunca şan üzerine eğitim gördü. Cepkin, daha sonra Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi’nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. Akademi İstanbul’da da bir yıl süresince piyano eğitimi alan şarkıcı, 1997 yılında profesyonel müzik yaşamına klavyeci olarak başladı.

Hayko Cepkin, sahneyi paylaştığı isimler arasında sırasıyla Öztürk, Ogün Şanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimler vardı. Cepkin ayrıca bu müzisyenlerin bazılarının albümlerinde aranjör ve düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. Cepkin, Murathan Mungan’ın sözlerini yazdığı şarkıların müzisyenler tarafından seslendirildiği Söz Vermiş Şarkılar isimli albümde yer alan ve Aylin Aslım’ın seslendirdiği “Kimdi giden” adlı şarkının da düzenlemesini yaptı.

Hayko Cepkin, 2005’te beste ve müziğini kendisinin yaptığı ve evinde kaydettiği şarkıları bir araya getirerek ilk albümünü çıkardı. Alternatif tarzdaki albüm “Sakim Olmam Lazım” adıyla müzik marketlerdeki yerini aldı. 2007’de Tanışma Bitti adıyla piyasaya sürdüğü albümünde rock soundlarını ağırlıklı olarak kullanan şarkıcı, albümde gitarist Umt Töre, bas gitarist Poyraz Kılıç ve baterist Murat Cem Ergül’le birlikte çalıştı.

Hayko Cepkin gerçek ismi mi?

Hayko Cepkin bunu şöyle açıklıyor, “1997 yılında, annem babam tarafından Heyko Cepkin olarak ortaya çıkmışım ve takma adım değil. Heyko’nun anlamı tarihte bir kulunu kurtarmış savaşçının adı. Cesur kurtarıcı anlamında, Cepkin’in anlamını bilmiyorum. Genelde Ermenilerin soyadı -yan ile biter ama benim soyadım bunun dışında.


personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.