Haziran ayında memur personel alımı yapan kurumlar

memurBirçok devlet kurumu Haziran ayında KPSS puanıyla memur personel alımı yapmaya devam ediyor. 2015 yılında 75 bin personel alımı yapması beklenen kurumların Haziran ayında yaptıkları alımları tek başlık altında toplamak istedim. Ayrıca Haziran ayında Sağlık Bakanlığı’nın da memur alımı yapması beklenmektedir.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Sözleşmeli Personel Alımı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak için bünyesine 110 adet sözleşmeli personel alıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda görevlendirmek üzere personel alımları yapılacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı UNDP Geliştirme İzmeme ve BT Sistemleri ile Etkin Sosyal Hizmet Dağıtımı Projesinde görevlendirmek üzere personel alımı yapılacak.

Danıştay Başkanlığı Personel Alımı

Danıştay Başkanlığı 30 zabıt katibi alımı, 5 şoför alımı ve 10 hizmetli alımı yapacak.Danıştay Başkanlığı 2014 KPSS (B) Grubu, (KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94) puanı ve Danıştay’ca gerçekleştirilecek uygulama ve sözlü sınavı sonuçlarına göre 6-12. dereceli otuz(30) Zabıt Katibi, 10. dereceli beş(5) Şoför, 9-12. dereceli on (10) Hizmetli kadrosuna atama yapılacaktır.

Türk Patent Enstitüsü 30 Personel Alımı

Türk Patent Enstitüsü (TPE) personel alımı yapıyor. TPE sözlü giriş sınavı ile aşağıda fakültesi/bölümü, unvanı, sınıfı, derecesi, kadro sayısı, KPSS puan türü ve taban puanı belirtilen toplam 30 personel alımı yapacaktır.

KOSGEB Personel Alımı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından, Merkez ve Taşra Birimlerinde Görevlendirilmek Üzere 59 KOBİ Uzman Yardımcısı Alınacaktır.

TÜBİTAK Personel Alımı

Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu (Tübitak) personel alımı yapıyor.

İŞKUR Sözleşmeli Personel Alımı

İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek yazılı ve sözlü sınava katılacak adayların seçiminde 2013 ve 2014 KPSS-P1 puanı (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır) ve yabancı dil sınavı esas alınacak olup, sınava katılmaya hak kazanacaklar yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak alınacaktır.

Türkiye Şeker Kurumu Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Şeker Kurumu bünyesinde işçi statüsünde istihdam edilmek üzere 5 adet personel alımı yapacaktır.

Devlet kurumlarının yanı sıra Ziraat Katılım Bankası personel alımı yapacağını açıkladı. 2018 yılına kadar 2200 bin personeli bünyesinde barındırması beklenen Ziraat Katılım Bankası’nın bu yıl 400 personel alımı yapması planlanıyor. yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...