İçişleri Bakanı Soylu: 20 bin polis alımı yapacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Önümüzdeki dönemde 20 bin polis alacağız’ dedi.

20-bin-polis-alimi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , polis alımları ile ilgili adaylara müjde verdi. Geçtiğimiz günlerde Efkan Ala’nın yerine İçişleri Bakanlığı’na ataması yapılan Süleyman Soylu ‘ Önümüzdeki günlerde 20 Bin Polis Alımı yapacağız’ dedi.

İçişleri Bakanı : “Değerli arkadaşlarım kahraman kardeşlerim ülkemiz son 14 yılda her alanda büyük bir değişim, gelişim ve dönüşüm hareketine girmiştir. İletişim hızının ve çeşidinin artması insanların algısını değiştirmiştir. Dolayısıyla kamuda görev alan bireylerin eğitimi ayrı önem kazanmıştır, günümüzde polis sadece polis ve kelepçeyle görev yapan memur değildir.

İşte bunun için devletimiz polisimizin eğitimine alt yapısına önem vermiştir. Ülkemizde 276 bin polis görev yapıyor, polislerin eğitiminde 5 ayrı birim görev yapıyor. 2015 yılında yapılan değişiklikle POEM kurulmuş ve eğitim çalışmalarına devam ediliyor. 2 Yıl içinde toplam 4 bin 500 komiser yardımcısı mezun olmuştur. Önümüzdeki 20 bin polis alımı gerçekleşecek 10 bini özel harekat polisi olacak, KPSS şartsız, en az lise mezunu ve askerliğini son 3 yılda yapmış adaylardan yapılacaktır. Diğer 10 bin kişi polis memuru olarak yetiştirilmek ve istihdam edilmek üzere en az üniversite mezunu , askerliğini son 3 yılda yapmış , KPSS 2015 ve 2016 yılında girmiş adaylardan seçilecektir. Bu 10 bin kişinin 1000 kişisi kadın adaylar için ayrılmıştır.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...