İnfaz koruma memuru alımları kriterleri değişiyor mu?

Adalet Bakanlığıİnfaz koruma memuru alımlarında öğrenim düzeyi bazında başvuru alınmalı.

LİSANS, ÖNLİSANS, VE LİSE İÇİN AYRI AYRI KONTENJAN BELİRLENMELİ

Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru alımları için yapılan başvurularda her öğrenim düzeyi için ayrı kontenjan belirlemeli ve başvurular buna göre alınmalı.

KISA BİLGİ
İnfaz koruma memurları, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmaktadırlar. Kurum tarafından hemen hemen her yıl ilan verilmekte ve yüksek sayıda infaz koruma memuru alımı yapılmaktadır.

BAŞVURULARDA ÖĞRENİM DÜZEYİ AYRIMI YOK

İnfaz koruma memuru alımlarında başvuru için öğrenim düzeyi olmaması nedeniyle mağduriyet yaşandığı hakkında üyelerimizden çok sayıda yorum ve mesaj gelmektedir.

Daha önce verilen ilanlara göre, infaz koruma memurluğu için öğrenim düzeyleri (lisans, önlisans, lise) için ayrı ayrı kontenjan belirlenmemektedir. Başvuru alınırken de tek kriter olarak puan üstünlüğü dikkate alınmaktadır.

LİSANS MEZUNLARI DURUMDAN RAHATSIZ

Başvurularda lise mezunları P94, önlisans mezunları P93 ve lisans mezunları P3 puanıyla başvurmakta ancak puan sıralaması yapıldığında bu puanlar tek bir sıralamaya tabi tutulmaktadır.

Lisans mezunları ise özellikle lise mezunlarının bu sıralama yoluyla haksız bir şekilde büyük avantaj sağladığına dikkat çekerek mağdur olduklarını belirtmektedirler.

LİSANS MEZUNLAR:” ADALET BAKANLIĞI BU İŞE BİR SON VERMELİ”

Lisans mezunları, “İnfaz koruma memuru alımlarında ortaöğretim,önlisans ve lisans mezunları kpss puanına göre aynı sıralamaya tabi tutulmaktadır. Bu uygulama lisans mezunları için haksızlıktır. Her bir öğrenim seviyesi için ayrı ayrı kontenjan belirlenmeli herkes kendi öğrenim durumundaki kişilerle sıralamaya tabi tutulmalıdır. Bu konuyu Adalet Bakanlığı gündemine almalı ve bu haksız uygulamaya bir an önce son vermelidir.” şeklinde taleplerini dile getirmektedirler.  • lisans mezunları gardiyan olabilirmi
  • lisans mezunu gardiyan olabilir mi
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
İnfaz koruma memuru alımları kriterleri değişiyor mu? yazısına yapılan yorumlar
  1. Adem dedi ki:

    arkadaşlar merhaba bir sorum olacak. Önlisans mezunları gardiyan olabilir mi?