İnşaat sektöründe çalışacak eleman arayan şirketler

2010’u büyümeyle kapatan inşaat şirketlerinde işe alımlar, son yılların en yüksek seviyesine ulaştı. 2011’e de yatırım kararıyla giren sektör, yeni projelerde çalıştırılmak üzere binlerce mavi ve beyaz yakalıyı istihdam edecek.

Ekonominin dinamosu” olarak tanımlanan inşaat sektöründe eylül ayıyla birlikte başlayan hareketlenme, sektördeki istihdamı da son yılların zirvesine taşıdı.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre istihdam endeksi 2010 yılının ikinci döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 3.1 arttı. Buna göre Bina İnşaatı İstihdam Endeksi 75.4’ten 75.9’a, Bina Dışı İnşaatı Sektörü İstihdam Endeksi de 108.9’dan 115.4’e yükseldi. Sektörde çalışılan saat ise yine bir önceki yıla oranla yüzde 2.3 oranında artarak 75.5’e ulaştı.

Kasım ayında yayınlanan ve dünya inşaat sektörüyle ilgili bilgiler veren Global Construction 2020 raporuna göre inşaat sektörü, dünya ekonomisinden daha hızlı büyüyerek 2020 yılında 12.7 triyon dolarlık bir hacme ulaşacak. Bu rakam, dünya ekonomisinin yüzde 14.6’sına işaret ediyor. Rapora göre Türkiye inşaat pazarının da önümüzdeki on yılda, dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından biri olması bekleniyor.

Türkiye’deki inşaat sektörünün yüzde 7.3’lük bir büyüme göstermesi bekleniyor. Öngörülen bu rakam, sektörün yarattığı toplam değerin iki katına ulaşacağı anlamına geliyor. Şu anda toplam 17 milyon konut bulunan Türkiye’de 2023’e kadar beş milyon adet daha inşa edileceği hesaplanıyor. Bu da, gelecek yıllarda istihdamda inşaat sektörünün yine ön planda olacağının göstergesi.

İstihdamda lokomotif İstanbul
2010’un ikinci yarısında büyük projelere start veren inşaat sektöründe hem yurt içi hem yurt dışı projelerde ciddi istihdam açığı doğdu. Benzer bir hareketliliğin en son 2007’de yaşandığını söyleyen Yapı Koordinasyon Merkezi İnsan Kaynakları Müdürü Melda Kirişçi’ye göre bu durum sektör çalışanları için ciddi iş fırsatları yaratıyor.

Yurt dışında -özellikle Libya, Cezayir, Afganistan, Irak ve Türk Cumhuriyetleri, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere- büyük ve önemli inşaat ve alt yapı projeleri üstlenen Türk firmaları on binlerce kişiye iş sağlıyor. Örneğin sektörün önde gelen firmalarından Rönesans İnşaat, her ay ortalama 500 kişiyi yurt dışındaki projelerinde görevlendiriyor. Alarko Şirketler Grubu ise 2011’de yurt dışına iki bin işçi götürmeyi planlıyor.

Yurt içinde de Ağaoğlu, Dumankaya, Kullar, Ukra İnşaat, Sur Yapı, Varyap, Teknik Yapı gibi şirketler yeni başladıkları projelerle binlerce sayıda kişiye istihdam yaratıyor. Yurt içinde en çok istihdam yaratan il ise İstanbul. Ankara, Antalya ve İzmir’de de inşaat sektöründe yoğun alımların gerçekleştiğini söyleyen Melda Kirişçi, İstanbul’da ayda 200 personeli, diğer illerde ise 70 kişiyi işe yerleştirdiklerini söylüyor. Bu hareketliliğin kaynağını ise hem İstanbul’daki firmaların bütçelerinin istihdam yapmaya uygun olmasına hem de Anadolu’daki şirketlerin insan kaynaklarına çok sıcak bakmaması olarak açıklıyor.

Yedi aydır artış var
Peki istihdamın arttığı inşaat sektöründe en çok hangi pozisyonlar için eleman aranıyor? Hem beyaz hem mavi yaka pozisyonlarının tamamı için son yedi aydır inşaat şirketlerinden ciddi talep geldiğini söyleyen Melda Kirişçi, teknik ofis mühendisleri, saha mimarı gibi pozisyonlarda nitelikli eleman sayısının az olması nedeniyle işe alımlarda sıkıntı yaşadıklarını belirtiyor.

Bu yüzden de maaş dengeleri bozuluyor. Her ay yaklaşık 50 proje için 200 pozisyona eleman yerleştirdiklerini söyleyen Kirişçi, son zamanlarda mevut yasaların daha da sıkılaştırılması nedeniyle en çok İş Sağlığı ve Güvenliği mühendislerinin talep edildiğine dikkat çekiyor.

En çok istihdam ise yurt dışı projelerinde gerçekleşiyor. Bunun en önemli sebepleri arasında yurt dışındaki projelerin imkanlar açısından daha esnek olması, rekabetin fazlalığı ve maaşların firmadan firmaya değişiklik nedeniyle sirkülasyonun çok fazla olması gösteriliyor.

Şirketlerin 2011 istihdam planları

Varyap
Taşeronlarla birlikte yaklaşık 6 bin 500 kişiye iş imkanı sağlayan Varyap, 2011’de Ataşehir’de GAP İnşaat’la birlikta başlayacağı yeni projeleri için 2 bin 500 kişiyi daha istihdam edecek. Bunun haricinde planlama aşamasında olan ya da ihalelerine katıldıkları yeni projelerle de bu sayının artması bekleniyor.

Ofton İnşaat
Özellikle İstanbul’da Taksim – Şişli bölgesine odaklanan Ofton İnşaat şu an bin kişiye istihdam sağlıyor. 2011’de başlayacak yeni proje için ise 200 kişinin daha istihdam edilmesi planlanıyor. Sektörün durgun olduğu ekonomik kriz döneminde bile kimseyi işten çıkarmadıklarını söyleyen Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Altun, önümüzdeki beş yıl için yeni projelerinin tamamının planladıklarını, ihtiyaca göre sürekli olarak istihdam yaratacaklarının altını çiziyor.

Sur Yapı
Çamlıca’da başladığı İstanbul’un en yüksek projelerinden biri olacak Exen İstanbul projesi bin 38 konuttan oluşacak. Şu anda doğrudan çalışan sayısının 205 olduğu şirket, taşeronlarla birlikte ise iki bin kişiye istihdam sağlıyor. Yeni başlayan ve başlayacak projeleri için 2011’de 70 kişiye doğrudan, bin kişiye de dolaylı olarak istihdam sağlayacaklarını söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, uzman yönetici ve koordinasyonu sağlayacak pozisyonlara ihtiyaç duyacaklarını söylüyor. Çalışacak personelde en çok girişimci, gelişim ve değişime açık olmasına dikkat ediliyor.

Kullar İnşaat
2011 yılındaki en iddialı projelerinin Lavinya City olacağını söyleyen Kullar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kul, bu yeni projeyle şu anda istihdam sağladıkları bin 500 kişiye 200 kişi daha ekleyeceklerini söylüyor. Her düzeyde yönetici ve teknik eleman alınacağını söyleyen Kul, inşaat sektöründe özellikle satış temsilcileri, satış müdür yardımcısı, proje müdürü, mimar ve mühendislere ihtiyaçları olduğunu belirtiyor.

Ağaoğlu İnşaat
Şu anda bin 900 personeli bulunan Ağaoğlu, 2011’de 350 kişi daha istihdam etmeyi planlıyor. Proje müdürü, şantiye şefi, takım şefi gibi teknik pozisyonlar dışında iç denetim uzmanı, bütçe raporlama uzmanı gibi idari pozisyonlar için de alım yapacaklarını söyleyen Ağaoğlu İnsan Kaynakları Müdürü Yasemin Öndeş, kurumda çalışacak kişilerde en çok eğitim ve gelişime açık olmasına dikkat ettiklerini vurguluyor.

Teknik Yapı:
Kartal’da yapımı devam eden ve Kadıköy’deki butik projelerinde toplam bin 500 kişiye istihdam sağlayan Teknik Yapı’da en çok mavi yakalı istihdam ediliyor. 2011 yılında başlayacak üç yeni proje için 500 kişi istihdam edilmesi planlanıyor. Mimar, mühendis kadrosunun her zaman korunduğu şirkette, yeni projelere bağlı olarak mavi yakalı personel işe alınıyor. Çalışacak kişilerde aranan en önemli özelliklerin başında ise özgüven geliyor. Beyaz yakalılarda ise yaratıcılık ve olaylara farklı bakabilme yeteneği ön plana çıkıyor.

Ukra İnşaat
2011’de İstanbul Beylikdüzü, Esenyurt ve Başakşehir’de olmak üzere toplam 14 bin konutluk projeye başlayacak olan Ukra Group, bu projelerde görev almak üzere bin kişiyi istihdam etmeyi planlıyor. Şu anda var olan 140 kişilik idari kadroya, yeni projelerle birlikte 25 kişiyi daha eklemeyi planladıklarını söyleyen Ukra Group Yönetim Kurulu Başkanı Atila Yavuz, beyaz yakalı çalışanlar için referansın ve deneyimin çok önemli olduğuna dikkat çekiyor. • atlas insaat cezayir
 • atlas inşaat cezayir iş ilanları
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
İnşaat sektöründe çalışacak eleman arayan şirketler yazısına yapılan yorumlar
 1. hüseyin mebus dedi ki:

  işe ihtiyacım var
  işsizim çok ihtiyacım var ne iş olursa olsun yaoarım

 2. AHMET OKUR dedi ki:

  seramik ve mermer ustasıyım yurt dışında tecrübelerim mevcuttur,,,,irtibat telefonum,05427438676

 3. hüsamettin dedi ki:

  21 yıllık gırayder oporotörüyüm tercübeliyim yurt dışı tercübem yok ama yurtdışında calışmak istiyorum.

 4. ayhan dedi ki:

  elektrıkcıyım bunyenızde calısmak ısterım

 5. ali karabulut dedi ki:

  slm ben sivasdan celık kondıksıyon kaynak montaj imalat ustasıyım 15 kişilik 10 yıl iş tecrubesı bulunan ekibim var sizlerle calışmak isderim 05353691831

 6. ERDAL YÜCEL dedi ki:

  ADI: ERDAL

  SOYADI:YÜCEL

  DOGUM TARİHİ:20.03.1978

  DOGUM YERİ:ÇORUM

  TEL:05363235876-05414308624

  İŞ TECRÜBESİ:17 yaşımdan itibaren asfalt sektöründe çalışmaya başladım. finişer sürücüsü olarak, iki yıl yagcılık yaptım.
  daha sonra finişer oparatörü olarak GÜNEŞ YOL A.Ş de beş yıl görev yaptım, ve freze (wirtgen ) oparatörlügünede yaptım.
  daha sonra asfalt formenlıgıne başladım. YEDİ YILDIR FORMENLİK YAPIYORUM. YURT DIŞI ( KAZAKİSTAN,EKO İNŞAAT. 1 ER YIL ) IRAK HGG
  EKİNCİLER İNŞAAT FİRMASINDA 1 YIL ÇALIŞTIM.EN SON GÖREV ALDIGIM FİRMA ( 2009-2013 ) TARİHLERİ ARASINDA AYDIN İNŞAAT A.Ş DİR.İŞ BİTİMİNDEN DOLAYI
  AYDIN İNŞAAT FİRMASINDAN AYRILDIM.
  ŞUAN TEKLİFLERE AÇIGIM. SİZLERLE ÇALIŞMAK İSTERİM EKİBİM VE BEN İŞLERİMİZİ ÖZENEREK DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE YAPIYORUZ. EKİBİM GAYET TECRÜBELİDİR.

 7. ergül vural dedi ki:

  biz 2 kişiyiz itinayla duvar işi yapılır

 8. gülhan bektas dedi ki:

  merhabalar ben ekskavatör ve greyder operatörüyüm deneyim olarak 15 yıl olarak alt yapı. temek. yol ve sıfırlama işlerinde çalıştım seyhat engelim yoktur yurt dışı projelerinizde sizinle çalışmak isterim.daha önce libya.umman ve ırak gibi yurt dışı deneyimim oldu. Not:joistik greyderde kullandım. İlgililere şimdiden teşekürler.iletişim 0544 428 76 90,, ist.

 9. alişan akbaba dedi ki:

  işe ihtiyacım var emekiliyi calışmak istiyorum.5325772515

 10. murat dedi ki:

  slm 34 yaşındayım mikser ve kamyon şöförüyüm elektronik meslek lisesi mezunuyum 2.5 yıl fas,ta çalıştım doğuş usaş ento şimşekler akınbeton çalıştığım inşaat firmaları…553 331 92 96

 11. murat odabaş dedi ki:

  merhaba ben munlerurat hıyap ve mobıl vınç oparatoruyum deneyımlıyım ve tecubem de var sızınle calısmak ısterım bana 05363444296 numaradan ulasabılırsınız hayırlı gunler

 12. mehmet serkan dedi ki:

  selamu aleykum 32 yaşındayim alçı sıva kara sıva dış cephe ısı yalıtımın ustasıyim yürt dışında çalışmak istiyorum 05333947665

 13. İBRAHIM dedi ki:

  SLM KALIPCI KALFASIYIM BI COK BROJEYE İMZA ATTIK 25 KİŞİLİK TECRUBELI BI EKIBIM VAR 5453723131 ŞİMDİLİK BOSTAYIZ

 14. zekai incedal dedi ki:

  slm ben zekai incedal tamirciyim kamyon ve iş makinası üzerine şantiye deneyim var yurtdışında çalışmak istiyorum no.0531 833 09 38

 15. halit dedi ki:

  ben halit genç ve dinamik ekibimle temizlik işleri kaba temizlik işleri 2 dilimiz var arapça ingilizce işimizi çok düzgün şekilde yapmaktayız alcağımız ekmeye fazlasıyla hakkını veren çalıştışğımız yerlerde gayet çok güzel tebrik almış işinizi kendi işimizi gibi yapmaktayız iş vermek isteyen bu numaradan uaşır tercihimiz yurdışı yer farketmez saygılarımızla halit 0541 259 72 34 0545 366 23 17

 16. süleyman dedi ki:

  slm yurt dışı tecrübem var kalıpcıyım duvarda yaparım işe ihtiyacım var yardımci olursanız sevinirim saygılar ısparta süleyman yazıcı 1987 Dğm. 0536 814 00 00.

 17. süleyman dedi ki:

  slm kalıpcıyım duvarda yaparım yurtdışı deniyim vardır saygılar. Isparta dğm1987 .0536 814 00 00 .

 18. ALİ ÇATAR dedi ki:

  lastilki loder ve hidromek kazıcı yükleyci oparatörüyüm yurdışına gitmek istiyorum 05422090248

 19. fuat dedi ki:

  slm ben kayseriden fuat fayans ustasıyım marifetim çok daha önceden yurt dışı tecrübem var yamata kontek gibi firmalar çalışmışlıgım var şayet fiyat konusunda anlaşırsak sizinle çalışmak isterim ustaya ihtiyacınız olursa çevrem geniştir karşılamaya çalışırım saygılar 05453528738

 20. fazlı.öğülmüş dedi ki:

  ben.fazlı.türkmenisyanda.yedi.yıl.2n.taşron.firmasında.fornen.olarak.çaliştım.ç.gerek.burda.gerek.türkmenistanda.cevrem.vardır.kırşehir.kamanda.yaşıyorum.sizinle.çalışmak.ısyıyorum.bir.deneyin.yapamassam.maaş.istemiyorum.arayın.0539.832.91.47.kamandan.adam.toplandı.nedense.benim.ismim.silindi.onlar.türkler.çalışsın.ben.türknenlerle.onların.yaptığı.işi.yaparım.kendime.güveniyorum.saygılarımla

 21. murat sakı dedi ki:

  inşaat demirci kalfası olarak calışıyorum ekibim var 6 yıl rusyada 2 yıl almanya ve arabıstanda calıştım tel 5347132495

 22. ibrahim dedi ki:

  silindir oparatörüyüm iş arıyorum 05325909873

 23. aydın dedi ki:

  inşaat demircisiyim ilgilenenlere 0545 762 11 08.aydın

 24. metin can dedi ki:

  ben dış cephe montalama ısı yalıtım işleri yapıyorum yapdıgım işlerde dupel kullanmıyorum çunku duvarları deldigin zaman duvar saglamlıgını yitiryor ben bu işi kanada da 5 s sene çalıştım tlf o5413981852

 25. ismet dedi ki:

  slm ben ismet iş makinası olarak hiyap vinç, beko loder , forklift c sınıfı sürücü belgesi kazıyıcı yükleyici ehliyetlerim var yurt dışında çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler tel: 05326558546

 26. mehmet dedi ki:

  13 yıllık loder veekskavatör operatörüyüm yurt dışında çalışmak istiyorum saygılar tel 530 655 30 37
  hemen giderim sorunyok

 27. şahin dedi ki:

  fayans seramik ustasıyım 15 yıldır yapıyorum yurtdışında çalışmak istiyorum ihtiyaç olursa çalışırım saygılarımla ankaradan

 28. şahin dedi ki:

  şahin :
  fayans seramik ustasıyım 15 yıldır yapıyorum yurtdışında çalışmak istiyorum ihtiyaç olursa çalışırım saygılarımla ankaradan

  05419217706 sahinankara0677@hotmail.com

 29. sebahattin kaya dedi ki:

  20 yıllık esnaflık yaptım iflas etdım inşaat şirketlerde mudurluk yaparım 1977 dogumlum

 30. Gökhan dedi ki:

  Merhaba Alçı-Boya ustasıyım ve gerekirse kendime ait ekibimde vardır. Yurt dışı tecrübesi olan ustalarımda mevcuttur. Yurtdışında çalışmak istiyorum. numaram 0541 211 15 17

 31. mustafa dedi ki:

  meraba ben mustafa 7 yıllık inşaat tercübem var şu anda iş arıyorum yurt dışında çalışmak istiyorum çalışma şekillerine uyumluyum irt.tlf 0544 373 44 45

 32. samet dedi ki:

  ıyı gunler ben beton pompası oporöyörüyüm 5 yıl iş tercübem var belgemde var yurt dısında calışmak ısteyorum numaram 0541 523 16 33

 33. gökhan dedi ki:

  mrh adım gökhan alcı boya sıva montalama ısı yalıtım ustasıyım yurt dışında calışmak istiyorum tlf no 05455709854

 34. mustafa deniz dedi ki:

  yurt dışı tecrübem var arabistan ve rusyada çalıştım kalıpçıyım işe ihtiyacım var sizinle çalışmak isterim

 35. Mustafa dedi ki:

  Mustafa yurtdışında çalışmak istiyorum ısıyalıtım ustasıyım fayans

 36. mustafa pembe dedi ki:

  iyi gunler ben 21 yildir yurt disinda avrupa ve arap ulkelerinde tasaron firma olarak gorev yapmaktayim,21 yilda 16 degisik ulkede ekip olarak gorev yaptik, insaat uzerine avrupa sistemi calismaktayiz, insaatin temel kalip beton her turlu insaat dalinda uzmaniz su an insaat alaninda ve ic tasarimda toplam 84 personal bulunmaktadir pasaport ve vize sorunumuz yoktur her ulkede calisma iznimiz vardir ilginize duyrulur. casa_de_lux@hotmail.com

 37. şamil şükrü albaş dedi ki:

  ehliyetli diksiyonu düzgün satış pazarlama konusunda tecrübeliyim yurt dışı iş arıyorum o5444684365

 38. hayati sarıkaya dedi ki:

  boyabadana alçı dekerasiyon iş itinaylayapılır0553 478 14 18

 39. ömer polat dedi ki:

  demir baglama elamanı arayanlar yurtdışı yurt içi farketmez ararsanız sevinirim 05417294288

 40. ALİ KINIK dedi ki:

  SAYGIDEĞER BÜYÜĞÜM ERMAN BEY
  BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLER SAYĞILAR
  SUNARIM
  BEN ASLEN ERZURUM/ÇAT LIYIM 1966 ERZURUM DOĞUMLUYUM 1992 DEN BERİDİR İZMİRDE İKAMET ETMEKTEYİM EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIYIM.
  1988 DEN BU YANA ASMATAVAN ALÇI SIVA BOYA VE BADANA İŞLER DIŞ CEPHE VE İZOLASYON İŞLERİ YAPMAKTAYIM.
  SİZİN FİRMANIZLA İZMİRDE GAMKA İNŞAAT SAYESİNDE TANIŞTIM SİZİN SOCHİ HAVAALANI İŞİNİZDE GAMKA İNŞAATIN YAPTIĞI TAŞERONLUK İŞİNDE FİRMANIZIN SOCHİ HAVAALANI ŞANTİYESİNDE 4 AY ASMATAVAN FORMENİ-KALFASI OLARAK GÖREV YAPTIM
  VE İŞİMİDE BAŞARIYLA VE TİTİZLİKLE GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ANLIMIN AKIYLA TESLİM ETTİM VE İŞ BİTİMİ OLARAK YURDA DÖNDÜM
  TÜM RONESANS SOÇHİ HAVAALANI ŞANTYESİNDE RONESANS CALIŞANLARINIZA CANDAN TEŞEKKÜR EDER VE SAYĞILARIMI SUNARIM
  VE TÜM GAMKA İNŞAAT CALIŞANLARINADA CANDAN TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM ÇÜNKÜ O ÇALIŞMA VE MESAİ ARKADAŞLARIMIZIN SAYESİNDE İŞİMİZİ BAŞARIYLA BİTİRDİK VE TESLİM ETTİK
  SAYIN ERMAN BEY BUNDAN SONRAKİ TÜM ŞANTİYELERİNİZDE HANGİ KONUMDA VE POZİSYONDA OLURSA OLSUN SİZİNLE VE FİRMANIZLA CALIŞMA İMKANI BULABİLİRSEM BUNDAN GURUR VE ŞEREF DUYARIM.
  SAYGI SEVGİ VE HÜRMETLERİMİ SUNAR ELLERİNİZDEN SAYGIYLA ÖPER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.
  ALİ KINIK/ İZMİR
  TLF: 0 555 227 97 99
  ali-baran2535@hotmail.com
  25 KİŞİLİK ASMATAVAN ALÇIPAN EKİBİM HAZIRDIR PASAPORTLARIMIZ VE TÜM YURTDIŞI ÇIKIŞ EVRAKLARIMIZ EKSİKSİZ OLARAK MEVCUTTUR…

 41. Emran atay dedi ki:

  Merhaba ben yurt disi Evropa, Irak insaat is ariyorum cok tecribem var insaat iscisiyim hemen aran biz iki kisi Emran, Pusmem tel +99365821927 atayew_hamra@mail.ru

 42. şamil kise dedi ki:

  merhaba ben yurt dışına gitmek istiyorum hertürllü izalasyon işi yapıyurum adım şamil tel 05416528513

 43. Coşkun ÖNGEL dedi ki:

  merhaba, Lİbya da görevlenrilmek üzere KALIP DEMİR USTASINA ihtıyac vardır. Coşkun ÖNGEL 0532 2933730

 44. isa dedi ki:

  Doğum yeri ve tarihi:
  Askerlik Durumu:
  Medeni Hali:
  Engellilik Durumu:
  Sigara ve Alkol Durumu:
  C Sınıfı ehliyet no:19486, SRC 4 belgesi, pompa operatörlük belgesi,
  Mesleki riskler sertifikası, İş Güvenliği, İş Sağlığı

  Hayat sürekli bir değişim ve gelişimdir. Hedefim yeteri kadar mesleki bilgilerimin artması değişik ortamlarda farkı şantiyelerde çalışıp basamak, basamak belirli bir noktaya gelmek.ve en önemlisi işimde kalıcı olmak..
  Mustafa Sabiha Göldelioğlu İlköğretim Okulu
  Arapça: İyi

  Seç Beton İSTANBUL 1995-1998 Beton Santral Operatörlüğü
  Atlas İnşaat CEZAYİR 2000-2004 Tesis Şefi
  Batı Beton MANİSA 2004-2006 Beton Pompa Operatörlüğü
  Mak-Yol CEZAYİR 2008-2010 Operatör Şef
  Ohitan IRAK 2010-2012 Beton Pompa Operatörlüğü
  Mak-Yol Genel Koordinatör Mehmet YENİ: 0532 789 55 50

  Ohitan Şantiye Şefi Şakir ÇOPUR: +9647504885294

 45. özcan dedi ki:

  Özcan KÖKSAL İŞ MAKİNASI OPARATÖRÜYÜM İŞ ARIYORUM KULLANMIŞ OLDUM MAKİNALAR EXİVATÖR ŞAVUL BEKO LODER FOREKAZIK SERVİS VİNCİ BELGELİYİM YURT DIŞI OLURSA SEVİNİRİM İRTİBAT TEL:05432831577/05377488834

 46. sefalet ayar dedi ki:

  merhaba ben sefalet ayar kahraman maraş alcıpancıyım 16yıldan beri bu işi yapmaktayız 50kişilik ekibim var05423124599

 47. mesut tekin dedi ki:

  18 senedir oto tamircisiyim tır kamyon ve iş makinesi ustasıyım şantiyede de çalıştım ustalık belgem var yurtdışında çalışmak istiyorum 05413147347 teşekkürler

 48. musa yağmur dedi ki:

  1977 Arabistan ALMAN BETON MONİERBAU .Bin Callun Mekke tove2006 Enka ukrayna 2008 YÜKSEL inş.Dubai .2012 GÜRTAŞ IRAK RAMADİ 2013 eşimin rahatsızlığı için döndüm kalıp ve demir ekibim var tekliflere açığım

 49. MUHAMMET dedi ki:

  SLM BEN MUHAMMET SAMSUNLUYUM 11 YILLIK KALIP USTASIYIM HALEN DEVAM ETMEKTEYLİM YURT DISI TECRUBEM VAR
  80_90 KİŞİLİK EKİP KAPASİTEM VAR İLGİLENEN FİRMALAR 05310885907 BU NO DAN ULASABİLİR TEŞEKKÜR EDERİM

 50. yüksel dedi ki:

  slm alcı sıva boya montalama ve fyans ustasıyım yurt dışı iş imkanı istiyorum 05312312252 saygılar

 51. metin dedi ki:

  merhaba metin ben sıva tugla duvar şap kalıp ustasıyım yurt ıçı yutr dışı farketmez iş arıyorum cep 0507 172 37 64

 52. MUSTAFA AY dedi ki:

  7 YILLIK ALÇI VE BOYA USTASIYIM. İŞSİZİM YURT DIŞINDA DA ÇALIŞMAK İSTERİM.
  TEL:0544 8747482

 53. arif DOĞAN dedi ki:

  ince işcilik seramik mermer mekanik betebe cam mozaik kablama ekip temin edilir ruscadil var tel.05398983221

 54. omer kayikci dedi ki:

  Duvar ve kalip ustasiyim yurtdisinda calismak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim 05364153412

 55. yımaz eldem dedi ki:

  merhaba adım yılmaz eldem deneyimli profesonel alçı boya ekibimle yurt dışın da çalışmak isyorum sagılarımla tel.0546 794 51 48

 56. adem dedi ki:

  deneyimli kadro grubumuz alçı boya montalama işleri itinayla yapmaktayız 0534 033 96 30

 57. muzaffer gulsu dedi ki:

  ototamir ustasiyim 20sene saudiarabistanda calistim cezayir oranda bana gore bir is olursa calisirim arti c sinifi ehliyetim var saygilarimla tel+213666779070. cezayir oran

 58. murataydogan dedi ki:

  celık kontrasyon ımalat ustasıyım proje bılgım ıyıdır yurt dısında sızınle calısmak ıstıyorum 0 506 054 95 67 yardımcı olursanız sevınırım kolay gelsın

 59. Mustafa Karapınar dedi ki:

  Cezayir deki şantiyelerinizin birindeçalışmakistiyorum görülebileceğim irtibat kura bilecegim adres veya telefon nosunubana iletebilirmisiniz ben şuan Cezayir de çalışıyorum mesleki tercübem 46 senedir yaşım 55 yurtdışı tecrübem 7.yıl 2firmafa tel..*213..213. 55.103.95.15.dir

 60. Doğan.Doğru dedi ki:

  Şantiye sahasında joger ustayım.7 kişilik.Kalıpçı.Demirci.ekibim.deneyimleri tam.
  Arapça biliyoruz.
  Tır Damperli Kamyon.şöförüyüm.
  05346784995

 61. istambulda herturlü tamirat alcı boya işi ozgüvenle yapıyoruz dedi ki:

  Nurettin kalmaz

 62. istambulda herturlü tamirat alcı boya işi ozgüvenle yapıyoruz dedi ki:

  semi eren

 63. insaat iscissiyim kalip vedemir caliyorum ayeiyetten her is deneyim var arapca dilim var katarda calistim daha once dedi ki:

  ayhan dalioglu tl 05393193718