iPhone 7’nin çıkış tarihi belli oldu

Apple, “iPhone 7” ismiyle tanıtılması beklenen yeni iPhone modeli için lansman tarihini duyurdu.

iphone 7 çıkış tarihiYeni iPhone modelleri ve belki de yeni Apple Watch, gelecek hafta Çarşamba günü, yani 9 Eylül 2016’da ABD’nin San Francisco eyaletinde tanıtılacak.

Apple, tanıtım gecesi için şirketlere davetiye göndermeye başladı.

iPhone 7 beklenen teknik özellikleri ve çıkış tarihini sizler için hazırladık. iPhone 7 artık son düzlüğe girdi. Hazırlıklarına devam eden Apple, artık son çalışmalarını yapıyor. Bizler de sizler için iPhone 7’nin gelişmelerini derledik. İşte iPhone 7 özellikleri ve beklenen çıkış tarihi…

Yeni iPhone modelleri ve belki de yeni Apple Watch, gelecek hafta Çarşamba günü, yani 7 Eylül 2016’da ABD’nin Kaliforniya eyaletinde San Francisco şehrinde tanıtılacak. Bill Graham Civic Salonu’nda gerçekleştirilecek organizasyon Türkiye saat ile 22’de başlayacak. Gecede yeni modellerin tanıtımını Apple CEO’su Tim Cook’un yapması bekleniyor.

İşte Apple iPhone 7 fiyatı ve özellikleri ile ilgili son sızıntılar

iPhone 7’de dair sızıntı bilgiler gelmeye devam ediyor. Apple’ın kuvvetle muhtemel Eylül ayında tanıtacağı telefonun seri üretimine geçtiğimiz hafta başlandığı açıklanmıştı. Tasarım detayları da yavaş yavaş netleşen iPhone 7’nin fiyatı belli oldu.

iphone 7 fiyatı

Çin’in popüler mikro blog sitesi Weibo’da yayınlanan görsellere göre iPhone 7’nin 3 farklı modelde satışa sunulacağı görünüyor; iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro. Yine aynı görüntülerde iPhone 7 ile birlikte 16 GB depolama alanının kalktığı ve minimum 32 GB ile satışa çıkacağını görüyoruz.

Bu bilgiler doğrultusunda yeni iPhone 7 ailesinin depolama alanı şu şekilde olacak:

  • iPhone 7 – 32 / 64 / 256 GB
  • iPhone 7 Plus – 32 / 128 / 256 GB
  • iPhone 7 Pro – 32 / 128 / 256 GB

Elbette yukarıdaki görsellerde yazan rakamlar Çin’in para birimi Yuan ile ifade edilmiş. Parantez içinde ise dolar karşılığı yazıyor. Gördüğümüz üzere iPhone 7’nin baz modeli Çin’de iPhone 6s fiyatından yani 5288 yuandan satışa sunulacak. Aynı şekilde iPhone 7 Plus da 6s Plus ile aynı fiyattan (6088 yuan) satışa çıkacak. iPhone 7 Pro’nun satış fiyatının ise 7088 yuan (1,075 dolar) olacağı iddia ediliyor.

Buradan hareketle bazı çıkarımlarda bulunabiliriz. Bildiğimiz üzere ülkemizde iPhone 6s 3,100 TL, 6s Plus 3,500 TL’den satışa sunuluyor. Weibo’da yayınlanan rakamlar doğru ise iPhone 7 ailesi ülkemizde muhtemelen şu fiyat aralığında satılacak demektir:

  • iPhone 7 32 GB: 3,100 – 3,200 TL
  • iPhone 7 Plus 32 GB: 3,500 – 3,600 TL
  • iPhone 7 Pro 32 GB: 4,000 TL ve üzeri

iPhone 7s OLED ekranla gelecek!

Apple, OLED panele geçiş sürecini hızlandırmak için düğmeye bastı.

Nikkei’nin aktardığı rapora göre, hedef önümüzdeki yıl gelecek iPhone 7s ile birlikte geçiş yapabilmek. Bundan önceki öngörülere baktığımızda iyi ihtimalle iPhone 8 hatta muhtemelen iPhone 8s ile birlikte geçilebileceği okumuştuk.

Panellerin üretimini Samsung ile LG üstlenecek. Anlaşma bedelinin ise 12 milyar dolar dolayında olacağı belirtiliyor.

LCD panellere kıyasla daha düşük güç tüketimi sunan OLED paneller bu sayede bataryadan da tasarruf edilmesini sağlıyor. Daha canlı renkler ve daha koyu siyahlar da cabası.

Apple’ın bu yıl rakipleri karşısında gücünü ortaya koymak için gerçekten bir “yenilik” sunması gerekiyor.

3.5mm kulaklık jackını iptal edip Lightning portundan ses çıkışı almak, daha sonrasında ise 3.5mm girişe sahip kulaklıkları iPhone 7’ye bağlamak için ekstra ücret ödeyerek Lightning dönüştürücü satın almaya mecbur bırakmak yenilik olarak gösterilemez.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...