iPhone için sıra dışı klavye

iPhone için geliştirilen bu tam boyutlu klavye, bildiklerinize hiç benzemiyor!

iphone klavye

İsviçreli bir tasarımcı, iPhone‘un hareket sensörlerini kullanarak masa gibi farklı bir yüzeydeki sanal klavye üzerinden yazmaya izin veriyor.

Vibrative Virtual Keyboard, masanın üzerine dokunduğunuzda hangi “tuşa” bastığınızı telefonun ivmeölçeri yoluyla algılıyor. Florian Kräutli tarafından geliştirilen sistem, kusursuz çalışmasa da bir miktar eğitimleyüzde 80 doğruluk seviyesine yükselebiliyor. Kräutli, herhangi ek bir donanım gerektirmeyen sistemini şöyle açıklıyor:

Akıllı cepler gibi dokunmatik ekranlı cihazlar, mekanik klavyelere rakip olacak bir metin giriş yöntemine sahip değiller. Vibrative Virtual Keyboard, akıllı cep kullanıcılarının küçük klavyelerde uzun e-postalar veya notlar yazarken yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Sistemi kullanırken tuşlara biraz “sert” basmanız gerekiyor. Kräutli, iPhone’un ivmeölçerinde yapılacak bir geliştirmenin bu zorunluluğu ortadan kaldırabileceğini söylüyor.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...