iPhone için sıra dışı klavye


Ana Sayfa » Teknoloji - iPhone için sıra dışı klavye - haber24

iPhone için geliştirilen bu tam boyutlu klavye, bildiklerinize hiç benzemiyor!

iphone klavye

İsviçreli bir tasarımcı, iPhone‘un hareket sensörlerini kullanarak masa gibi farklı bir yüzeydeki sanal klavye üzerinden yazmaya izin veriyor.

Vibrative Virtual Keyboard, masanın üzerine dokunduğunuzda hangi “tuşa” bastığınızı telefonun ivmeölçeri yoluyla algılıyor. Florian Kräutli tarafından geliştirilen sistem, kusursuz çalışmasa da bir miktar eğitimleyüzde 80 doğruluk seviyesine yükselebiliyor. Kräutli, herhangi ek bir donanım gerektirmeyen sistemini şöyle açıklıyor:

Akıllı cepler gibi dokunmatik ekranlı cihazlar, mekanik klavyelere rakip olacak bir metin giriş yöntemine sahip değiller. Vibrative Virtual Keyboard, akıllı cep kullanıcılarının küçük klavyelerde uzun e-postalar veya notlar yazarken yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Sistemi kullanırken tuşlara biraz “sert” basmanız gerekiyor. Kräutli, iPhone’un ivmeölçerinde yapılacak bir geliştirmenin bu zorunluluğu ortadan kaldırabileceğini söylüyor.


personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.