İŞ BANKASI MEMUR ALIMI

İş Bankası memur alımı yapıyor. İş Bankası Antalya, Denizli, Gaziantep, Kayser, Konya ve Trabzon bölgerinde bulunan şubelerinde görevlendirilmek üzere sınavla memur alımı yapacak.

İş Bankası Memur Alım Sınavı 17 Ağustos 2014 Pazar günü yapılacak. İş Bankası Memur Alımı Sınavı’nda başarılı olan adaylar kadro olanakları doğrultusunda aşağıdaki ilçelerde bulunan şubelerde görev teklifi alacaktır.

İŞ BANKASI MEMUR ALIM SINAVI

SON BAŞVURU TARİHİ: 11 Ağustos 2014

SINAV TARİHİ: 17 Ağustos 2014

İŞ BANKASI MEMUR ALIM SINAV ŞARTLARI

1-17 Ağustos 1984 ve sonrasında doğmuş olmak

2-Lisans mezunu (Kılavuzda belirtilen bölümlerden mezun olmak)

2-Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Aydın, Bayburt, Burdur, Denizli, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Konya, Muğla, Nevşehir, Niğde, Rize, Şanlıurfa ve Yozgat illerinde ikamet ediyor olmak

3-Erkek adaylar için eylemli askerlik görevini tamamlamış olmak ya da en erken 30 Kasım 2015 tarihine kadar tecilli ya da muaf olmak

İş Bankası Memur alım süreci

 • Başvuru
 • Genel Yetenek Testi
 • Mülakat
 • Belge hazırlama

aşamalarından oluşmaktadır. Tüm aşamalar sonucunda uygun bulunan adaylar, kadro
olanaklarımız doğrultusunda, Memur pozisyonunda görevlendirilecektir.

Başvuru

Sınava başvurular 11 Ağustos 2014 Pazartesi günü saat 10:00’a kadar sadece ik.isbank.com.tr adresinde yer alan İş Başvuru Formu üzerinden yapılabilecektir. Şubelerimiz veya Genel Müdürlük birimlerimiz aracılığıyla sınav başvurusunda bulunmak mümkün değildir.

İş Başvuru Formu eksiksiz olarak doldurulduktan sonra, formun “Sınava Başvur” bölümü aracılığı ile sınav başvurusu yapılması gerekmektedir. Sistem, sadece aşağıda yer verilen başvuru koşullarını taşıyan adayların başvurusuna imkan vermektedir. Bu nedenle başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle bu koşullara uygunluklarını kontrol etmeleri yararlı olacaktır. Sınava başvuruda bulunan adaylardan sadece uygun bulunanlara sınav daveti gönderilecektir. Sınav sürecinde adaylarımızla sağlıklı biçimde iletişime geçilebilmesi için başta e-posta adresi olmak üzere iletişim bilgilerinin güncel tutulması önem taşımaktadır.

Başvuru yaparken kendileri hakkında gerçek dışı bilgiler veren adaylar, söz konusu durumun alım sürecinin hangi aşamasında fark edildiğine bakılmaksızın süreç dışında bırakılacaklardır.

İŞ BANKASI MEMUR ALIM SINAVI
Sınav Yöntemi

Sınavın ilk aşaması “Genel Yetenek Testi”dir. İlk aşama sonucunda uygun bulunan adaylar ileriki bir tarihte gerçekleştirilecek olan mülakata katılmaya hak kazanacaktır.

Sınav Tarihi ve Yeri

Sınav 17 Ağustos 2014 Pazar günü ANTALYA, DENİZLİ, GAZİANTEP, KAYSERİ, KONYA ve TRABZON illerinde yapılacaktır. 3

Sınav Davetleri

Sınav ile ilgili tüm davet ve duyurular 12 Ağustos 2014 Salı günü saat 18:00’den itibaren İş Başvuru Formunda yer alan Başvuru Durum Takip alanından yapılacaktır. Bu tarihten itibaren Başvuru Durum Takip alanının kontrol edilmesi önem taşımaktadır.

Belge Hazırlama

Yukarıda belirtilen işe alım süreci sonucunda uygun bulunan adaylara, Bankamız ihtiyaçları
doğrultusunda görev teklifi yapılarak, işe alım aşamasının bir parçası olan belge hazırlama
süreci başlatılacaktır. Bu belgeler üzerinden yapılacak değerlendirme sonucunda uygun
bulunan adayların işe alımı gerçekleşecektir.

İş Bankası Memur Alım Sınavı Başvuru Koşulları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 17 Ağustos 1984 ve sonrasında doğmuş olmak
 • Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Antalya, Aydın, Bayburt, Burdur, Denizli, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Konya, Muğla, Nevşehir, Niğde, Rize, Şanlıurfa ve Yozgat illerinde ikamet ediyor olmak
 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak
 • Affa uğranmış olunsa dahi, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak
 • Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak
 • Erkek adaylar için eylemli askerlik görevini tamamlamış olmak ya da en erken 30 Kasım 2015 tarihine kadar tecilli ya da muaf olmak
 • Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak (İşe alım aşamasında tam teşekküllü Devlet Hastanesinden alınacak Sağlık Kurulu Raporu ile  belgelenecektir.)
 • Bankamızın daha önce düzenlediği Memur, Operasyon Elemanı, Operasyon Destek Elemanı ve Çağrı Merkezi sınavlarından herhangi birinin mülakat ve değerlendirme merkezi aşamasında başarısız sayılmamış olmak
 • 17 Ağustos 2014 tarihi itibariyle, üniversitelerin, 4 yıllık eğitim veren aşağıdaki bölümlerinden mezun olmuş olmak (Aşağıda belirtilen ilgili bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış, yabancı ülkelerdeki eşitlerinden mezun olup bu durumu belgeleyebilen adayların da başvuruları kabul edilmektedir.)


 • ELEMAN ARAYAN BANKALAR
 • güvenlik görevlisi arayan bankalar
 • guvenlik arayan bankalar
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...