İş Bankası Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı

Özel GüvenlikTürkiye’nin en büyük bankalarından İş Bankası İş Bankası Özel Güvenlik Görevlisi alımı yapıyor. Bu pozisyona başvuru yapmak isteyen adaylar iş başvurusu yapabilirler.

İş Bankası Özel Güvenlik Görevlisi iş başvurusu kariyer sitelerinden yapılabileceği gibi Güvenlik Görevlisi iş başvuru formu kullanarak iş başvurusu yapılabilir.

İş Bankası insan kaynakları departmanından derlenen bilgiler şu şekilde;

İş Bankası’nda işe başlayan çalışanların işe uyum süreçlerini hızlandırmak, teknik bilgi anlamında destek vermek ve çalışma ortamında çalışanlara rehberlik etmek ve ihtiyaç duyabilecekleri bilgilere en hızlı ve en doğru şekilde ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla “İŞ’E MERHABA PROGRAMI” uygulanmaktadır.

İş Bankası Özel Güvenlik Görevlisi Alımı

 İŞ BANKASI özel güvenlik görevlisi pozisyonu için Özel Güvenlik Görevlisi sınavı ile banka bünyesinde görevlendirilmek üzere güvenlik görevlisi alınmaktadır. Erkek güvenlik görevlisi adaylarının işe alımı ve iş başvurusu koşullarını taşıması gerekmektedir.

İş Bankası Özel Güvenlik Görevlisi İş Başvurusu

İş Bankası Özel Güvenlik Görevlisi Alımı sınava başvurular 29 Nisan 2014 tarihi saat 10:00’a kadar sadece ik.isbank.com.tr adresinde yer alan İş Başvuru Formu üzerinden yapılabilecektir. Şubelerimiz veya Genel Müdürlük birimlerimiz aracılığıyla sınav başvurusunda bulunmak mümkün değildir.

İş Bankası Özel Güvenlik Görevlisi İşe Alım Süreci

Özel Güvenlik Görevlisi Alım Süreci

 • Başvuru
 • Dikkat Testi ve Çalışma Stilleri Envanteri
 • Mülakat
 • Belge hazırlama

aşamalarından oluşmaktadır.

Tüm aşamalar sonucunda uygun bulunan adaylar, kadro olanaklarımız doğrultusunda, Özel Güvenlik Görevlisi pozisyonunda görevlendirilecektir.

İŞ BANKASI İŞE ALIM SÜRECİ

İş Bankası’nda göreve başlayacak çalışanları, işe alım sürecinde her pozisyon özelinde farklı değerlendirme araçlarına tabi tutularak işe alınmaktadır.

Yazılı Sınav: Adaylarımızı mesleki bilgi, sayısal-sözel yetenek vb. konularda ölçmek için farklı türde yazılı sınavlar uygulanır.
Değerlendirme Merkezi Uygulamaları: Adayların güçlü ve gelişime açık yönlerinin tarafsız şekilde saptamak için kullanılır. Bu uygulamalar adayların performansını yapılandırılmış iş simülasyonlarıyla gözlemleme olanağı sağlar ve adayın görevinde nasıl performans göstereceği konusunda bilgi verir.
Yetkinlik Bazlı Mülakatlar: Yetkinlik bazlı mülakatlar, yapılandırılmış mülakatlar olup, adayın geçmişte yaptığı işler, gösterdiği davranışlar, aldığı sorumluluklar vb. kanıtlardan yola çıkarak, gelecekteki performansının değerlendirilmesini sağlar.
Panel Mülakatlar: Teknik mülakat veya klasik mülakat şeklinde gerçekleşen, en az iki kişinin katıldığı ve Bankamızda çalışmak için aranan temel yetkinliklerin sorgulandığı mülakat türüdür.

Kişilik Envanterleri: Adayların kendi yetkinliklerini nasıl değerlendirdiklerini, davranış ve eğilimleri ile ilgili soruları yanıtlayarak aktardıkları değerlendirme aracıdır.

Sıkça Sorulan Sorular
1) Özgeçmiş bilgileri formuna girmeye çalışırken “Lütfen Internet Explorer versiyonunuzun en az 5.5 ve üzeri olmasına dikkat ediniz !” hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?
İnsan Kaynakları sayfalarımızın yenilenmesine yönelik olarak yürüttüğümüz altyapı çalışmaları nedeniyle bunun gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Eğer bu uyarıyı alıyorsanız, internet explorer’ı uyumluluk görünümünde kullanmanız gerekmektedir. Aynı hatayı almaya devam ederseniz mesai saatleri içinde (0850) 724 19 19 numaralı telefondan Türkiye İş Bankası İnsan Kaynakları Yardım Masası ile irtibata geçebilirsiniz.
2) İş Başvuru Formu şifremi unuttum. Nasıl öğrenebilirim?
Şifrenizi unuttuysanız, “İş Başvuru Formu”nun giriş sayfasında ilgili alana “T.C. Kimlik Numaranızı” girdikten sonra “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayınız; şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir. Şifreniz e-posta adresine gönderilmezse mesai saatleri içinde (0850) 724 19 19 numaralı telefondan Türkiye İş Bankası İnsan Kaynakları Yardım Masası ile irtibata geçebilirsiniz.
3) Sistem sınav başvurumu kabul etmiyor. Ne yapabilirim?
Sistem, başvuru koşullarına uygun olmayan adayların başvuru yapmasını engellemektedir. Bu nedenle, öncelikle sınavın internet sitemizde yer alan başvuru koşullarını tekrar incelemeniz ve özgeçmiş bilgilerinizin bu şartlara uygunluğunu teyit etmeniz önerilmektedir. Başvuru koşullarını taşıdığınız halde sınav başvurusunda bulunamıyorsanız mesai saatleri içinde (0850) 724 19 19 numaralı telefondan İnsan Kaynakları Yardım Masası ile irtibata geçebilirsiniz.
4) Bankanızda üniversite öğrencileri için staj uygulaması var mı?
Bankamızda üniversite öğrencileri için staj uygulaması bulunmamaktadır.
5) Sınava başvurdum, sınava nerede ve ne zaman gireceğimi nasıl öğrenebilirim?
Katıldığınız sınavların davet ve duyurularına “İş Başvuru Formu” içerisinde yer alan “Başvuru  Durum Takip” alanından ulaşabilirsiniz.
6) Yurt dışındaki şubelerimize başvurmak istiyorum. Ne yapmalıyım?
Yurt dışındaki şubelerimize Bankamız çalışanları arasından atama yapılabilmektedir. Ancak Türkiye’den, doğrudan yurtdışı şubelerimize işe alım yapılmamakta, şubemizin bulunduğu ülkenin vatandaşları öncelikli olarak değerlendirmeye alınmaktadır. Eğer bu koşulu karşılıyorsanız, başvurularınızı doğrudan yurtdışı şubelerimize yapabilirsiniz.
7) İş Bankasının mesleki bilgi sınavlarına nasıl hazırlanmalıyım?
Bankamızın mesleki bilgi sınavlarına hazırlanmak için piyasadaki kaynak kitaplardan yararlanabilirsiniz.
8) İş Bankasına girebilmek için referansa ihtiyacımız var mı?
Adaylarımızdan özgeçmişlerini oluştururken referans talep edilmekle birlikte, Bankamıza referansla alım yapılmamakta, alım kararı uluslararası standartlarda ölçme değerlendirme araçları kullanılarak verilmektedir.
9) İşe alacağınız adaylarda iş deneyimi arıyor musunuz?

Bankamızda işe alımlar sadece giriş seviyesi pozisyonlar için yapılmaktadır. Dolayısıyla adayların çoğu yeni mezun, kariyerinin başındaki gençlerden oluşmaktadır. Bu nedenle adaylarda iş deneyimi aranmamaktadır.

10) Uzman Yardımcılığı sınavının mülakat aşamasında başarısız oldum. Tekrar bu Sınava girebilir miyim?

Uzman Yardımcılığı Sınavının mülakat aşamasında başarısız olan adaylarımız daha sonra açılacak uzman yardımcılığı veya müfettiş yardımcılığı sınavlarına girme hakkını kaybeder.

11) Uzman Yardımcılığı sınavının değerlendirme merkezi aşamasında başarısız oldum. Tekrar bu Sınava girebilir miyim?

Uzman Yardımcılığı Sınavının değerlendirme merkezi aşamasında başarısız olan adaylarımız, uzman yardımcılığı veya müfettiş yardımcılığı sınavlarına girme hakkını kaybeder.

12) Uzman Yardımcılığı sınavının yazılı aşamasında başarısız oldum. Tekrar bu Sınava girebilir miyim?

Uzman Yardımcılığı Sınavının yazılı aşamasında başarısız olan adaylarımız bir kez daha Uzman Yardımcılığı sınavına girebilirler. Uzman Yardımcılığı Sınavına toplam 2 kez girilebilir.

13) Müfettiş Yardımcılığı sınavının yazılı aşamasında başarısız oldum. Tekrar bu Sınava girebilir miyim?

Uzman Yardımcılığı Sınavının yazılı aşamasında başarısız olan adaylarımız bir kez daha Müfettiş Yardımcılığı sınavına girebilirler. Müfettiş Yardımcılığı Sınavına toplam 2 kez girilebilir.

14) Memur Alım Sınavının mülakat aşamasında başarısız oldum. Tekrar bu Sınava girebilir miyim?Memur Alım Sınavının mülakat aşamasında başarısız olan adaylarımız Bankamızın açtığı sınavlara tekrar girme hakkını kaybeder.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
İş Bankası Özel Güvenlik Görevlisi Alım İlanı yazısına yapılan yorumlar
 1. metin dedi ki:

  maddi anlamda iyi bir maas her zaman guler yuz ve memnuniyettir

 2. seda balkır dedi ki:

  iş bankasında çalışmak istiyorum güvenlikçi olarak arz ederseniz kabul görürseniz çalışmaktan büyük gurur duyarım..

 3. aziz dedi ki:

  güvenlik işi arıyorum 4 senedir hastanede calışmaktayım

 4. sercan AKPINAR dedi ki:

  1987 DOĞUMLUYUM SİLAHLI OLARAK VARDİYA AMİRLİK GÖREVİ YAPTIM ŞUAN ATATÜRK HAVALİMANINDA 2 SENEDİR ÇALIŞMAKTAYIM SİZİNLE ÇALIŞMAYI İSTİYORUM EVLİ VE 1 ÇOCUK SAHİBİYİM TEŞEKKÜR EDERİM TLF.05397264037

 5. 10 senedir güvenlik işiyle uğraşıyorum şilahlı kimlik belgem uygun görür seniz çalışmak isterim dedi ki:

  Mehmet

 6. 10 senedir güvenlik işiyle uğraşıyorum silahlı kimlik belgem uygun görürseniz çalışmak isterim. numaram 5330254905 dedi ki:

  Mehmet

 7. 87 doğumlu evli 1 çocuk babasıyım silahlı güvenlik kartım var bu işte de tecrübeliyim Akdeniz Güvenlik Bünyesinde Çalışmak istiyorum GSM:0543 598 75 13 dedi ki:

  Mehmet Necat Taş

 8. çayhan akçora dedi ki:

  yas 25 boy 1.70 silahlı güvenlik sertifikam var Esenyurt Kıraç ta oturuyorum is arıyorum güvenlik şirketlerinde çalıştım
  5442445579

 9. süleyman dedi ki:

  86 doğumluyum silahlı sertivikam var kadastro müdürlüğünden bir süreliğine görev yaptım tecrübeliyim akdeniz güvenlik bünyesinde çalışmak isterim gsm:05426923886