İş kurma kredisi nasıl alınır?

iş kurma kredisi nasıl alınırYeni iş kuracaklar iş kurmak için kredi başvurusu nasıl yapmalıdır?

İş kurmak isteyenler hangi tip kredi başvurusunda daha çabuk sonuç alabilirler?

Yeni iş kuracaklara özel kredi türleri nelerdir?

İş kurmak isteyenlerin sermaye ihtiyacını karşılamak için en çok başvurdukları yol iş kurma kredisi almaktır. İş kurmak için özel bankalar kredi alabileceğiniz gibi KOSGEB kredileri alınabilir.

İş kurmak için kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kredi başvurusun yaparken, diğer kredilerde olduğu gibi çalıştığı bankaya gidip gerekli belgeleri ile projesini veya yapmak istediği işi anlatan, varsa geçmişte sektörel tecrübesini ve başarısını gösteren mali verilerini paylaşması gerekmektedir. Bankalar kredi verirken mali verileri göz önüne alarak kredi verirler.

Bugüne kadar kullanmış olduğu kredilerde ne kadar sözüne sadık olduğunu, daha önce aldığı aldığı kredileri ne kadar düzgün geri ödeme yaptığını bankalar görebilir. Bankalar bu veriler doğrultusunda geçmiş ticari verileri inceleyerek size iş kurma kredisi verip vermeyeceğine karar verecektir.

İş kurarken hangi tip kredi için başvuru yapmak daha avantajlıdır?

İş kurmak isteyen kişi iş yerini yenileme kredisi kullanabileceği gibi yeni iş yeri alma kredisi de kullanmak daha avantajlı olabilir. 

İş kurarken alınacak kredi tutarına nasıl karar verilir?

İş kurmak için kredi almak isteyen girişimciye kredi verirken, kredinin süresine, tutarına ve ödeme şekline göre karar verilir. Banka firmanın faaliyet göstermek istediği sektörü inceleyerek iş kurma kredisinin süresine ve ödeme şekline karar verir. Bu kredi aylık geri ödemeli veya yıllık geri ödemeli olabilir. yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...