İş kurmak isteyen kadınlar yaşadı

İş Kurmak isteyen kadınlara müjde. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş kurmak isteyen kadınlara hibe ve faizsiz kredi veriyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, üreten kadının her zaman yanında yer alacaklarını, iş kuracak kadınlara 30 bin TL hibe, 70 bin TL de faizsiz kredi verdiklerini söyledi.
İzmit Ramada Otel’de Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen Kadın Girişimcilik Sertifika törenine Bilim Sanayi ve Teknoji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, AK Parti Milletvekili ve Kadın Erkek eşitlik Komisyonu Başkanı Sibel Gönül, çok sayıda kadın katıldı.
Kadının toplumun tüm katmanlarında olması gerektiğini söyleyen Bakan Işık konuşmasına söyle devam etti:
“Girişimcisi bulunmayan bir ülkede sürdürülebilir bir kalkınmadan söz edilemez. Kadın girişimcinin olması mutlaka gereklidir. Eğitime katılan 90 genç kardeşimize sertifika vermekten büyük memnuniyet duyuyorum.”
İş kurmak isteyen kadınlara destek olduklarını söyleyen bakan Işık konuşmasını söyle sürdürdü:
“Sertifikalarını alan kadınlar iş kurdukları taktirde herbirine 30 bin TL hibe kredi veriyoruz. Ayrıca 70 bin TL de faizsiz kredi veriyoruz. İş kurduktan sonra da desteklerimizi sürdüreceğiz. Biz iktidar olarak her zaman yanınızda olacağız.”


yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...