İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?


iş kurmak - İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?

Türkiye’de herkesin hayalidir kendi işini kurmak. Ancak bir limitet şirket kurmak ve mal hariç dükkanı açar hale getirmek için en az 12 bin 320 lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Tüm bu işler de en az 7 günde tamamlanıyor.trans İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?

Çalışan ya da iş hayatına atılmak isteyen herkesin rüyası kendi işini kurmaktır. Ancak Türkiye’de gerek bürokratik işlemler gerek harcamalar nedeniyle girişimcilik, esnaflık zor zanaat. Bismillah deyip iş kurmak isteyenin hem sabrının hem cebinin geniş olması gerekiyor. Örneğin limited şirket için kurulum sözleşmesi, muhasebeciye verilecek vekaletname, imza beyannamesi, defterlerin onayı gibi sadece notere ödenmesi gereken tutar 1407 lira.

Tescile 750 lira

Ticaret ve sanayi odasına tescil için ödenecek tutar 750 lira. Bunları ödeyince işi açarım diye düşünmeyin. Çünkü yapılacak iş çok. Örneğin, alacağınız yazarkasa 450 lira. Sermayenizin 4′te birini bankada bloke etmek zorundasınız. Örneğin 50 bin lira sermayeli bir şirket için 12 bin 500 lirayı bankaya yatıracaksınız. Sermayenizin 10 binde birine denk gelen tutarı Halk Bankası’na yatırmanız da gerekiyor.

Muhasebeci şart

Tüm bunları takip ederken de muhasebeciyle birlikte yapmalısınız ki, bu da ilk etapta 400 lira demek. Noterde işlemlerinizi yaptırmanız için muhtarlıktan alacağınız resimli ikametgah ve nüfus sureti için cebinizden 30 lira çıkacak. Faturaların üzerine kullanacağız ya da işlerinizi takibi için bankadan IBAN numarası için hesap açmanız lazım. Bunun için de banka ‘müşteri masrafı’ adı altında yaklaşık 70 liranıza el koyuyor. Dükkanın elektrik ve su açma masrafları da yaklaşık 650 lira tutuyor. Tüm bu masraflar toplandığında cebinizden çıkacak toplam tutar 3 bin 819 lira. Bu işlemler için de zaman lazım. Bu da en az 7 gün.

Kira, bilgisayar masraf değil mi?

İşini kurmak isteyenlerin satacağı malı rafa koymadan önce yapması gereken masraflar da var. Örneğin dükkan kendinizin değilse mal sahibine 1 kira ve en az 2 depozito ödemesi lazım. Ayrıca dükkan için emlakçıya da bir kira bedeli ödemeli. Yani ortalama 4 kira. Kiranın 500 lira olduğu düşünüldüğünde 2 bin liralık bir masraf demek. Ayrıcı, boya, raf, ofis mobilyası, kırtasiye, bilgisayar, muhasebe programı, tabela, kartvizit, fatura, irsaliye ve kilit değişimi için de en az 8 bin 500 lira ödenecek. (Hamit Varol/Bugün)

Kendi işinizi kurarken nelere dikkat etmelisiniz?

Seçmiş olduğunuz sektörün durumu nedir? Rakipleriniz kimlerdir? Rakiplerinizin fiyat ve hizmet bilgilerini, işletme sermayesi nedir? Bu konudaki bilgileri öğrenebilmek için bu firmaların piyasadaki imajları, müşteri algısı vb. konuları araştırarak  işe başlamanız faydalı olur.

Kurmayı düşündüğünüz iş ile ilgili bir iş planı oluşturmanız da daha sağlıklı ilerlemenizi sağlar. İş planınızı oluştururken birçok tahminde bulunmanız gerekebilir. Gerekli olan verilerin tamamına ve sağlıklı verilere ulaşabilmek her zaman mümkün olmayabilir. Fakat gerçeğe en yakın tahminlemeyi yaparsanız iş planınızda o kadar başarılı olacaktır.

 • ne iş yapabilirim
 • iş kurmak ıstıyorum
 • kendi işimi kurmak istiyorum
 • iş kurmak istiyorum ne yapabilirim
 • ne is yapilir
 • kendi isimi yapmak istiyorum
 • ticaret yapmak istiyorum
 • ticaret yapılacak işler
 • ticaret yapmak istiyorum ne yapabilirim
 • ticaret yapmak istiyorum ne yapmalıyım
memur alımları, personel alımları, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, memur, kpss, memur haberler, iş başvurusu, personel alımı ne zaman yapılacak?, iş başvurusu - işçi alımı, iş başvuru formu, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kariyer.net, yenibiris.com, iş ilanları sitesi.

Yorumlar (70)
 1. ayşe
  12 Temmuz 2013 - 01:08

  Adım 1: Öğren. Ürünlerinizi gerçek anlamda tanımanın tek yolu, onları kullanmaktır. Bu ürünlerin size ne gibi faydalar sağlayabileceğini bilmeniz, bu ürünleri müşterilerinize çözüm olarak sunarken büyük önem taşımaktadır. Adım 2: Satış. Ürünlerle ilgili bilgileriniz arttıkça, AWYEN işiniz çerçevesinde sunduğunuz ürünlere ihtiyaç duyan kişileri tespit etmeye başlayacaksınız. Perakende satış AWYEN işiniz çerçevesinde para kazanmanın en kolay yoludur. Adım 3: Temsilci. Sunduğunuz ürünler, birçok arkadaşınızın aradığı çözümleri sağlar. Hedeflerine ulaşmada kendilerine yardımcı olacak bir iş arayışında olan bazı arkadaşlarınız için ise AWYEN iş fırsatı oldukça cazip bir seçenek oluşturabilir. Bu arkadaşlarınıza sponsorluk yaptığınız takdirde, onların yarattığı iş hacmi için siz de ödüllendirilirsiniz. AWYEN işi bu kadar kolaydır.AWYEN kendi işiniz için hemen bugün kayıt olun Merhaba,

  Awyen Doğrudan Satış Sistemi’nin fırsatlarla dolu dünyasında birlikte kazanmak için lütfen aşağıdaki linke tıkla,

  AYŞE BAYAZIT 05301713859 ayrıntılar için çağrı atmanız yeterli ÜYELİK ÜCRETSİZDİR

  Awyen Doğrudan Satış Sistemi
  iletisim@awyen.com

  • Anonim
   09 Mayıs 2014 - 21:22

   Bekir. Bende izmir buca kozagacta ucuzluk pazarı zuccaciye yi devren satiyorum yalnız yetisemiyorum. Devrev almak isteyenlerin dikkatine hesaplı cokk. Tel 05336611327 izmirde olanlara duyrulur herşeyiyle devretcemmmm kacirmayın

  • Anonim
   10 Mayıs 2014 - 11:40

   Ben izmir bucada devren satilık ucuzluk pazari taliplisine kacirmayin cok hesapli müşterisi hazir yalnizlıktan satılik. 05336611327

 2. abdullah
  27 Temmuz 2013 - 15:25

  Sermayesiz iş fırsatıyla para kazanmak ister misiniz? Hayallerin varsa ve ona ulaşmak istiyorsanız biz size hayallerinizin götürdüğü yere kadar yardımcı olacağız. Bu harika iş fırsatını inceleyerek sizde kazanmaya başlayın. Unutmayın hayalleriniz bir adım ötede olabilir!

 3. efe
  08 Ağustos 2013 - 04:31

  merhaba, 15000 tl sermayeyle ne iş yapılır istanbullu fikri
  olan? efedegerli@gmail.com

  • burhan tunca
   13 Mayıs 2014 - 14:55

   TÜRKİYE GENELİNDE İL VE İLÇELER DE TEMSİLCİLER ARIYORUZ. TEMSİLCİLERİMİZ BULUNDUKLARI İL YADA İLÇELERDE KOMBİ SERVİSLERİ, KLİMA SERVİSLERİ, BEYAZ EŞYA SERVİSLERİ, TEMİZLİK SERVİSLERİ, GİBİ BİR ÇOK SERVİSLERLE GÖRÜŞEREK SİPARİŞ ALACAKLARDIR VE TEMSİLCİLERİMİZ FABRİKA İLE KOORDİNELİ OLARAK ÇALIŞACAKLARDIR. KAR MARJI YÜKSEKTİR. SÜREKLİLİĞİ OLAN İŞTİR. GÜVENİLİR TEMSİLCİLER ARIYORUZ.

   Müşteri ile ilgili her türlü çalışmayı biz yapıyoruz ve size müşteriye sunulacak halde gönderiyoruz. örneğin 15.000 TL.sipariş aldınız 5.000 TL.si temsilcimize kalıyor. kalan 10.000 TL. fabrikaya gönderiyorsunuz. Selamlar… Burhan Tunca 0532 332 74 93

   NOT:AYRICA TOPTAN SATIŞ YAPILABİLECEK ÜRÜN ÇEŞİTLERİMİZDE BULUNMAKTADIR.

  • SERKAN
   09 Temmuz 2014 - 17:02

   3500 Tl ye kendi işinizi tüm dukkan malzemeleri dahil olmak üzere kuruyorum. bilgi için tel:0544 322 48 97 yoğunluktan dolayı cevap veremezsem mesaj atın, dönüş yaparım.

 4. mete ay
  22 Ağustos 2013 - 10:43

  istanbul maltepe zararna satş su bayiliği..2013 model hundai motorsiklet,260 adet damacana,18 adet sebil,1000 ile 1300 su satşı…14 000 tl.dükkan kirası 300tl sizi zorlamacaktır.magnet ,broşür,kıyafet firma tarafından ücretsiz verilmektedir. .işini kurmak isteyenlere iyi bir frsat.0530 770 47 62

 5. şeref barut
  25 Kasım 2013 - 23:07

  SERMAYESİZ BİR İŞ ARIYORUM. RİSKSİZ BİR İŞ ARIYORUM. MESAİSİZ BİR İŞ ARIYORUM., BOŞ ZAMANIMIN ÇOK OLACAĞI BİR İŞ ARIYORUM. MADDİ BİR ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞACAĞIM BİR İŞ ARIYORUM. NE KADAR ÇALIŞACAĞIMI KENDİMİN BELİRLEYECEĞİ BİR İŞ ARIYORUM. NE KADAR KAZANACAĞIMI KENDİM BELİRLEYECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM. İŞTEN ATILMA KORKUSUNUN OLMADIĞI BİR İŞ ARIYORUM. EMEKLİ OLABİLECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM. İNSANLARA FAYDALI OLABİLECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM…………… DİYORSAN DOĞRU YERDESİNİZ.. VE NEREDE HANGİ İLDE OLURSAN OL.YAPTIĞIN İŞE EK OLARAK BİR KAZANÇ SAĞLAYABİLECEĞİN. …. YENİ BİR İŞ FIRSATINA AÇIK MISINIZ.? HAFTADA 500 EURO KAZANABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ..? SAĞLIKLI BİR HAYAT, KALİTELİ BİR YAŞAM TARZI, HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRME FIRSATI….. BU FIRSATLARI GERÇEKLEŞTİRME KONUSUNDA KARARLIYSANIZ.. HEMEN BUGÜN ARAYIN..!YAPMANIZ GEREKEN BİZE SAYFAMIZDAN OZEL MESAJ ATMANIZ SAYGILAR.05336416480

  • tayfun
   06 Eylül 2014 - 02:11

   var mı öle bi işş

  • ali
   09 Kasım 2014 - 00:07

   Gercekten boyle bi is var mi

 6. TAMER ERDEM
  26 Kasım 2013 - 21:04

  10.000 TL Sermaye ile sigorta acenteliği şubeliği açabilirsiniz ve kendi işinize sahip olabilir karıyer yapabılırsınız…
  Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi aramanız yeterlidir…

  TAMER ERDEM
  SİGORTA
  ARA.HİZM.LTD.ŞTİ.
  Genel Müdürlük
  Hürriyet Mah.267.Sok.No:16
  (Kuveyt Türk Bankası Sok.)
  0212 618 48 80

  • neşe
   02 Ağustos 2014 - 17:52

   Merhabalar biz iki bayan arkadaş bir acenta açabilirmiyiz.Bu konuda hic bir bilgimiz yok fakat ikimizinde banka deneyimi var.Bir acenta açmanında artık çok zorlaştığı söyleniyor.Bizi bilgilendirirseniz sevinirim.

   • Hakan Sungur
    28 Ekim 2014 - 12:03

    Neşe Hanım Kendi işinizin sahibi olmayı istemeniz gerçekten çok güzel bir düşünce sigorta acentası yerine size dünyaca ünlü gayrimenkul danışmanlığı REALTY WORLD ün fırsatları hakkında bilgi verebilir kurumsallığın tüm olanaklarından faydalandırabiliriz Detaylı bilgi almak için isterseniz web sitemizi inceleyebilir yada direk olarak benimle irtibata geçebilirsiniz saygılarımla
    Hakan Sungur
    Türkiye Franchise Satış Yöneticisi
    0553 489 35 55

  • arzu
   22 Ağustos 2014 - 22:49

   nasıl

 7. arca derin
  11 Aralık 2013 - 18:53

  İZMİR/BAYRAKLI/OSMANGAZİDEKİ SALONUMU DEVİR EDİYORUM.İÇERSİNDE:CAFE BÖLÜMÜNDE:1 BİLGİSAYAR,BİR YAZAR KASA,1 YAZICI,3MASA 7SANDALYE,MİNİ BUZDOLABI ,SATIŞA SUNABİLECEĞİNİZ BAYANLARA ÖZEL İÇ ÇAMAŞIR ,MAKYAJ EŞYALARI,VE KÜÇÜK EV ALETLERİ,SPOR BÖLÜMÜNDE:9 ADET HİDROLİK SPOR ALETİ VE PLATFORMLARI,1TL İLE ÇALIŞAN MASAJ KOLTUĞU,POWER PLATE,YÜRÜYÜŞ BANDI,DİĞER ALETLER,SOYUNMA ODASI VE DOLAPLARI,2 DUŞ 1 WC,DANS VE PLATES ODASINDA:MATLAR VE PLATES TOPLARI,DANS ŞALLARI VE AYRICA ÇOCUK OYUN ODASI BULUNMAKTADIR.AKTİF ÇALIŞIR HALDEDİR.ÇOCUĞUM VE DİĞER İŞİME YETİŞEMEDİĞİM İÇİN DEVİR EDİYORUM.DEĞİŞİK ÖDEME ŞARTLARI MEVCUTTUR NAKİT ÖDEME OLANAĞI OLMAYANLARA 1700X60 AY NAKİT ALMAK İSTİYENLERE 85000 TL 05555884101

 8. TAMER ERDEM
  06 Ocak 2014 - 21:38

  10.000 TL Sermaye ile sigorta acenteliği şubeliği açabilirsiniz ve kendi işinize sahip olabilir karıyer yapabılırsınız…
  Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi aramanız yeterlidir…
  TAMER ERDEM
  SİGORTA
  ARA.HİZM.LTD.ŞTİ.
  Genel Müdürlük
  Hürriyet Mah.267.Sok.No:16
  (Kuveyt Türk Bankası Sok.)
  0212 618 48 80
  tamer.erdemsigorta@hotmail.com

  • zeki akarslan@hotmail.com
   03 Eylül 2014 - 10:49

   ben bu sigorta işini yapmak istiyorum detaylı bilgi verirseniz memnun olurum 0542 251 49 50

  • Anonim
   12 Ekim 2014 - 22:57

   Merhaba ben Is hakkinda detayli bilgi almak istiyorum siz esiti veriyormusunuz ve isin toplam maliyeti nekadardir

 9. ozcan
  21 Ocak 2014 - 03:00

  Merhaba ben Özcan çok iyi bir fikrim var yıllardır hayalım olan bir iş her şeyi denedim kredi borç ama olmadı iyi sermayesi olan kişilerle görüşebilirim. Tıpkı MADO gibi kahve dünyası gibi marka olacak bir iş arayın görüşelim. 0542 797 95 03

  • Anonim
   09 Mayıs 2014 - 21:13

   Bende izmir buca kozagacta ucuzluk pazarı zuccaciye yi devren satiyorum yalnız yetisemiyorum. Devrev almak isteyenlerin dikkatine hesaplı cokk. Tel 05336611327

 10. Mehmet Şirin
  29 Ocak 2014 - 10:46

  Merhabalar,

  Online cep telefonu ve tablet aksesuarları satışı düşünenler aşağıdaki irtibat bilgilerinden benimle iletişime geçin. 1 yılı aşkın süredir faal çalışan ve stoklu ürünler ile birlikte devir yapabileceğim bir sitem var. Detaylar için lütfen iletişime geçin.

  sirin.mehmet@gmail.com
  0554 449 3694

 11. berkant
  09 Mayıs 2014 - 16:18

  Merhaba arkadaşlar:Evet para kazanmak zor zanaat. Ancak: Riskleri tanımlayarak onları yönetebilmek için gerekli adımları atarsanız toplam riski yarıya indirgemiş olursunuz. Bir örnek: Ahmet devlet memuru mehmet de devlet memuru aynı sabit gelirli.Ahmet ev ipoteği ile bankadan 170 bin tl kredi kullandı´mehmet de aynısını yaptı.Ahmet bu para ile 2. evini aldı ancak 10 yıl aylık 1950tl taksit ödeyecek.Mehmet ise bu para ile 28 adet pazar yeri alarak kiraya verdi.

  Ahmet Mehmet
  Maaş : 2,040 2,040
  Kira geliri: 1,200 6,800
  Toplam : 3,240 8,840

  İkisi de 170 tl BORÇ PARA ile birer yatırım yaptılar. Ahmet 2.evi alıp aylık 1,200 tl kira geliri elderken 1,950 tl kredi taksidinin altına girdi maaşıyla birlikte toplam 3,240 tl dan 1,950 çıkınca: Ahmet aylık 1250 tl net gelir ile 10 yıl yaşamak zorunda.

  Mehmet ise haftalık geliri 60 tl olan(Aylık:60 tlx4hafta=240 tl) 28 adet halihazırda kiracısı olan pazar yeri alarak (Aylık 240 tl x 28 adet pazar yeri=6,800 tl)maaşıyla birlikte 8,840 tl gelir elde etti bundan 1,950 kredi geri ödemesi yapınca aylık net 6,840 tl ile yaşayacak.Ahmet Aylık 1,250 tl ile geçim derdine düşedursun mehmet 6,840 olan net gelirinin yarısı ile 10 yılın sonunuda zaten 3. veya 4. evini almış olur ki rahatça yaşayarak suya sabuna dokunmadan. Şimdi gelelim risk konusuna:Ahmet bankadan kullandığı kredinin geri ödemelerini yapamazsa evi kaybeder. Mehmet ise riski 28’e bölerek onu yönetmeyi seçmiştir.Kaldı ki 28 işyerinin 21 batsa bile kalan 7 kira getirisi krediyi öder.

  Arkadaşlar bu yaşanmakta olan bir örnek.

  Kişi isimleri temsili olsa da mehmet’in fikir babası benim.Benzer projelerimde var.Sen neden yapmadın derseniz benim ne ipoteğe verecek evim var nede birikmiş 170 bin tl’m.Ama bu sayede güzel bir öğlen yemeği de yediğimi saklayamam.Bu da demek oluyor ki güzel bir öğlen yemeği karşılığında diğer projelerimi isteyen arkadaşlarla paylaşabilirim.he he şaka şaka devlet baba maaşımı tam zamanında ödüyor çok şükür.Herkese selamlar.Yine de telimi yazıyorum saygılı samimi görüşmelerden fikir paylaşmaktan hazalan bir adamım tekrar saygılar selamlar.0 543 233 08 77 (aramadan önce mesaj atarsanız sevinirim zira devlet dairesi herzaman tel açmak şık olmuyor.

 12. Anonim
  09 Mayıs 2014 - 21:18

  Bende izmir buca kozagacta ucuzluk pazarı zuccaciye yi devren satiyorum yalnız yetisemiyorum. Devrev almak isteyenlerin dikkatine hesaplı cokk. Tel 05336611327

 13. alı
  15 Mayıs 2014 - 11:23

  Ulusal Mâli Yardımlaşma Sistemi’ne katılın hesabınıza her gün yüzlerce havale gelsin. Hem de öyle 1’er 2’şer lira değil 5’er 10’ar 15’er lira hesabınıza yatsın.

  • nihat
   19 Temmuz 2014 - 22:02

   nasıl oluyor beni bilgilendirirmisinizz umys ile ilgili mail adresim : fhisan85@mynet.com

  • murat
   29 Ekim 2014 - 22:46

   ali bey bilgi verir misinin nasıl oluyo bu cep no 0543 766 56 82

  • murat
   29 Ekim 2014 - 22:47

   ali bey bilgi verir misinin nasıl oluyor bu cep numaram
   0543 766 56 82

  • devrim
   01 Kasım 2014 - 11:49
 14. ENGİN BETTAŞ
  21 Mayıs 2014 - 22:28

  BEN ENGİN BETTAŞ.İŞ KURMAK İSTEYEN VE YATIRIM YAPMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR.ÇOK CİDDİ BİR PROJE HAZIRLADIM DÜNYADA VE TÜRKİYEDE BİR İLK GIDA KAHVALTILIK SEKTÖRÜNE YEPYENİ 5 LEZZET YÖRESEL.TÜRKİYEDE ADI İLE MUTFAĞIYLA İNSANIYLA ÇOK KÜLTÜRLÜ TATLARIYLA ZENGİN KAHVALTI ÇEŞİDİYLE ( 162 ÇEŞİT ) DÜNYA SIRALAMASINDA ÖNEMLİ DEĞERE SAHİP BİR İLİMİZ.BU BOL ÇEŞİTLİLİK İÇERİSİNDEN BİLİNEN ANCAK O İLİMİZDEN DIŞARI HİÇ ÇIKMAYAN ŞU ANDA ETÜT ÇALIŞMASINI TAMAMLADIĞIM VE PAZAR ARAŞTIRMASINI YAPTIĞIM 5 ÇEŞİT İLE BAŞLAMAK İSTİYORUM.ÇOK CİDDİ BİR İŞ ARKADAŞLAR DÜRÜST GÜVENİLİR SAĞLAM BİR İNSAN ARIYORUM.BU İŞ İÇİN SERMAYE NEKADAR GEREKLİ DİYE SORARSANIZ KAPASİTEYE BAĞLIDIR.0 RİSK AÇIK PAZAR BİLDİĞİMİZ KAHVALTILIK DEĞİL ZATEN SATICIDA ALICIDA BIKTI AYNI ŞEYLERDEN KAŞARPEYNİR KREM PEYNİR VS DEĞİŞİK FARKLI YENİ TATLAR İSTİYOR ARTIK SEKTÖR BU AMAÇLA.BU PAZARDA İLK VE TEK OLACAK.İHRACATA AÇIK PAZAR HAZIR İÇ PAZAR DIŞ PAZAR.ŞU ANDA SADECE TESİSLEŞME AŞAMASINDAYIM ÜRETİM PAKETLEME.TABİKİ DÜRÜSTÇE BENİM YETERLİ SERMAYEM YOK ANCAK SERMAYE KONUSUNDA YATIRIM YAPACAK ARKADAŞ ARIYORUM ABİ KARDEŞ DOST CANDAŞ YOLDAŞ .KENDİ ADIMA HİÇ BİRŞEY İSTEMİYORUM.BEN SADECE BU PROJENİN HAYATA GEÇMESİNİ İSTİYORUM.VE DAHA DETAYLI KONUŞMAK FİKİR ALMAK İSTERSENİZ ARAYABİLİRSİNİZ BURADAN NEKADAR AÇIKLAYICI BİR SUNUM YAPTIM BİLMİYORUM AMA KONUŞARAK DAHA AÇIK VE NET OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM 0507 724 20 11

 15. ENGİN BETTAŞ
  21 Mayıs 2014 - 22:28

  ARKADAŞLAR PROJE ÇALIŞMALARIMDA İLK ÖNCE PAZAR ARAŞTIRMASI YAPTIM VE ÇOK CİDDİ TALEP GÖRDÜM .ÇÜNKÜ İLK TEK FARKLI VE SADECE BİR ÇOK KİŞİNİN ADINI DUYDUĞUMUZ TATMADIĞIMIZ LEZZETLER.TABİKİ O İLİMİZ VE ÇEVRESİ HARİÇ VE İDDA EDİYORUM BENİM KONSEPTİMİN FARKLILIĞINI ONLARDA GÖRECEK BEN BU SEÇTİĞİM 5 ÇEŞİT KAHVALTILIĞI SOSLU BİR ŞEKİLDE ÜRETİP REYONLARDA SATIŞA HAZIR HALE GETİRECEĞİM.TÜRK DAMAK TADINA UYGUN OLARAK .ARKADAŞLAR ÇOK KARLI VE CİDDİ BİR İŞ MARKA OLACAK BİR PROJE BİR DÜNYA VE TÜRKİYE MARKASI .GÜVENİLİR DÜRÜST ABİ KARDEŞ DOST ARKADAŞ BİR İNSAN ARIYORUM BENİ YARI YOLDA BIRAKMAYACAK BAŞARIYI BERBER TAÇLANDIRACAĞIM BİR İNSAN ARIYORUM ARAYIN GÖRÜŞELİM. 0507 724 20 11

 16. Ali
  22 Mayıs 2014 - 19:42

  köyde yapılabilecek iş fikirleri

 17. Petafoni
  26 Mayıs 2014 - 00:16

  Merhaba, Petafoni ailesi olarak, pet shop işi yapmak isteyen, kendi işini kurmak isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Oldukça geniş olan yelpazemizdeki ürünleri tüm Türkiye’ye satarak yüksek marjlarda kar elde edebilirsiniz. Hangi şehirde yaşadığınız farketmez, gerçekte yada sanalda pet shop açmak için belli bütçelere ihtiyaç var. Biz ise, sizleri mal alma sıkıntısından kurtarıyoruz. Mala para yatırmadan sadece internet sitenizi kurarak hemen satış yapabilirsiniz. Ciddi düşünen arkadaşlarımız http://www.petafoni.com üzerinden bize ulaşabilirler. Tanışmak ve birlikte çalışmak dileğiyle..

 18. hüseyin
  03 Haziran 2014 - 12:51

  Arkadaşlar size yeni bir sektörden bahsedecegim ENERJİ.ENERJİ
  biliyorsunuz elektrik özelleşti büyük şirketler ürettiği elektriği elektrik kurumu aracılığıyla halka satıyor.Bu enerji firmaları TÜRKİYENİN HERYERİNE bayilik veriyor.İster ev hanımı olsun ister çalışan, genç yada emekli olsun.Herkes için bir iş kapısı olacak. sadece 349 tl bayilik ücreti var başka hiçbir şartı yok.mahallede çevrende vs.elektrik abonesi yapıyorsun abonelik boyunca sana devamlı prim geliyor.Elektrik fiyatıda kurumun fiyatından düşük kim ucuza elekrik kullanmak istemez. daha detaylı bigi için 0530 350 47 10 hkoyuncu06@hotmail.com yardımcı olurum.

 19. SERKAN
  09 Temmuz 2014 - 17:00

  3500 Tl ye kendi işinizi tüm dukkan malzemeleri dahil olmak üzere kuruyorum. bilgi için tel:0544 322 48 97 yoğunluktan dolayı cevap veremezsem mesaj atın, dönüş yaparım.

 20. berrin
  23 Temmuz 2014 - 10:11

  5 bin tl ile adana kozanda ne iş yapabiliirmi

 21. Murat
  26 Temmuz 2014 - 17:30

  Arkadaşlar Barkod Etiket işi yapın,,müthiş para var bu işte,,,çok az kişi yapıyor bu işi ve tanıdıklarım her hafta sonu bir yerlerde tatilde,bodrum,antalya oraları diyorum yani,,çok para var bu işte param olsa bu işi yapardım…

  • ramazan
   06 Ağustos 2014 - 09:21

   kardeş bu nasılr iş bana söylermisin 05432159888

  • Anonim
   02 Kasım 2014 - 00:33

   nasıl yapacagız

  • Anonim
   12 Kasım 2014 - 17:02

   barkod işi ne ki

  • Anonim
   13 Kasım 2014 - 09:46

   nasıl başlanır bu işe arkadaşım açıklarmısın nerede yapılır nasıl yapılırnette aradım ama pek açıklayıcı bilgi bulamadım erdem_peker_007@hotmail.com msj atarsan sevinirim

  • Anonim
   13 Kasım 2014 - 11:46

   bu nasıl bir iş bilgi verir misiniz

 22. mehmet raş
  04 Eylül 2014 - 00:55

  arkadaşlar sizce mantıklı yapılacak işler hangileri?

 23. Yesilkaya
  13 Eylül 2014 - 01:27

  100.000 tl ile ne iş yapabilirim. Yıllardır esnafım. İşimi degiştırip daha kolay bir işe girmek istıyorum. Bi fikri olan varsa bana iletsin lütfen
  0033607689293
  Yurt dışı

  • Uğur
   13 Ekim 2014 - 02:25

   +9 0541 300 65 78 Uğur Varışlı – Nazar elektronik a.ş arayın görüşelim

  • Serhan
   27 Ekim 2014 - 00:24

   okadar uçmanıza gerek bile yok :) ben girişimciyim ve Amerika’dan yepyeni bir ticaret konsepti getirdik. İnsanların tek dokunuşla, tüm dünyada stoklamaya, ithalata, ihracata, muhasebeye, kargolamaya, müşteri hizmetlerine hiçbir şeye karışmadan sıfır riskle yapabilecekleri harika bir ticaret modeli. Şu anda 66 ülkede bu konsept faal olarak devam etmekte ve ilk 7 yılımızda dünyada 504 milyon dolar ciro yaptık. işin güzel tarafı yapılan cironun %60 ‘ının bu ticareti yapan insanlara dağıtılması. Amerika’nın en büyük yatırım bütçesiyle kurulan şirketlerinden biriyle çalışıyoruz ve dünyadaki en güçlü ticaret kanallarını bir araya getirdik. Türkiye’de ilk yılda 5 milyon dolar ciro yaptık ve şu an Türkiye pazarında çok yeniyiz. İlgilenenler mail atabilir yurt dışı içi fark etmez.

   s.ozulup@gmail.com

 24. semih
  14 Eylül 2014 - 11:22

  arkadaslar merhaba bana cok mantikli geldi
  24 Ayar mobil Altin kaplama isin az sermaye yuksek kazanc
  deaytlibilgi http://www.goldenset.com.tr

 25. süleyman
  21 Eylül 2014 - 02:20

  çifcilik yapmak isteyen tarım işine yatırım yapmak arkadaşlar her türlü yardmci olrm küçük baş koyun büyk baş inek her şey resmi adana da iş kurmak yatırım yapmak isteyenler emegim karşi sizin malinz bnm malmdr hak haktr her şey resmidr nsl anlaşirsak nsl istersenz ne tür istersenz yardmci olurum benm çok param yok parasi olan iş yapmak iş kurmak kurdugu işe sahip cikack arıyorsanz grüşe bilir 0530 552 04 99

 26. süleyman
  21 Eylül 2014 - 02:28

  senede iki ceşit üç ürün tarlaya ekim yapilir mewsimine göre satil almak istemzsnz tarlalar kralktr mesala şöyle syleyim 100 bin tl paranz war ben helal kazanmak emegim karşilikli sürekli iş yapmak ama bnm işim war işime bnm gbi sahip çkack ek iş istedigi zaman geleckk hem kndm kazanmak hmde işime sahp çkack kşiye dyorsan ara bni ben adana tarsus iki şehir arasin da koyde kaliyom cifcilik yapmak istersenz yada küçük baş koyn büyük baş inek beslemek istersenz arayn gizlim saklim yoktr neysem oyum bildigim işi paylaşirim siz bana yardmci olun bende size her şeyin masrafi belli ne ben sze kazk ata bilirm ne siz ama ben dürüst sekil anlatyom 25 yaşindaym bana sürekli iş lazm parsz adamlar aramasn sürekli iş yapa bleck insanlar aryom arayn yatrm yapmak isteynler 530 552 04 99

 27. özer özdil
  28 Eylül 2014 - 00:12

  600 LİRAYA KENDİ İŞNİZİ KURUN .. İş kurmak isteyenler , kendi işim olsun diyenler size çok kazançlı bir iş tavsiye edeceğim . biliyorsunuz elektrik özelleşti türkiyede özel şirketler elektrik dağıtıyor . elektrik abonesi taşıma işi , kendi elektriğini üreten ,müşterisine çok cazip ve kampanyalı elektrik satan , dev şirketi arkanıza alıyorsunuz . FİBA Holdigin elektriğini pazalıyoruz . kazancı yüksek ve sürekli gelir , 2015 den sonra müthiş patlama yapacak . bilgen1957@hotmail.com 0 537 215 00 56

 28. Özcan
  08 Ekim 2014 - 17:44

  ticaret iş yapmak istiyorum nasil bi iş yapacagimi bilmiyorum ortak olmak isteyen biri varsa bekliyorumozcansekerci23@hotmail.com

  • Uğur
   13 Ekim 2014 - 02:28

   0 541 300 65 78 Uğur Varışlı – Nazar Elektronik A.Ş sms gönderin görüşelim … ( Aramadan önce kendinizi tanıtan bir sms atarsanız çok sevinirim ) Gün boyu yoğun olduğumuzdan dolayı sms iniz ulaştığında biz sizi arayacağız

 29. Uğur
  13 Ekim 2014 - 02:35

  25 000 TL SERMAYE İLE ORTAK – 40 000 TL SERMAYE İLE TAMAMEN DEVRİNİ YAPABİLECEĞİM ELEKTRONİK VE GÜENLİK SİSTEMLERİ MAĞZAM İÇİN GÖRÜŞEBİLİRİZ …. AYLIK NET EN AZ 4000 EN FAZLA 10000 GETİRİSİ VARDIR. AİLEVİ PROBLEMLER VE HASTALIK SEBEBİYLE ACİL ….. İLETİŞİM İÇİN 0 541 300 65 78 NOLU TELEFONA SMS ATINIZ … GERİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR. ( KARABÜK NAZAR ELEKTRONİK)

 30. toggacan
  15 Ekim 2014 - 02:21

  mrb arkadaslar elimde 10000 tl sermayeli cok guzel bir isim var. iste 10000 tl sermaye elinizde olacak ve gunluk en az 300 tl getirisi olacak risksiz bir is ilgilenenlerin. yunus_bahadir34@hotmail.com adresinden iletisime gecebilirsiniz. istanbul.

 31. fikri kesler
  19 Ekim 2014 - 01:02

  email adresim fiko.ksl@hotmail.com bilgi alabilirmiyim

  • Anonim
   06 Kasım 2014 - 02:18

   mailden ulasirsaniz daha net bilgi verebilirim.

 32. mehmet
  19 Ekim 2014 - 10:08

  slm türkiyeden paketlenmis kuru yemis pazarlamak isteyenler karaisali002@hotmail.com ben kölnde yasiyorum

  • Anonim
   18 Kasım 2014 - 00:44

   Nasil ulasabilirim size

 33. serkan tan
  22 Ekim 2014 - 17:11

  Bakınız şu anda 3 senedir fatura tahsilat ve tl işini yapmaktayız.Kimse gelip de arkadaşım faturamız yatmamış falan diyen şimdiye kadar olmadı Allah ın izni ile de bundan sonra da olmaması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.Biz kimseden yok depozito yok bayilik ücreti imiş her hangi bir ücret talep etmiyoruz.Sistemimiz fatura ücretini sizden değil,direk men müşteriden alır.Sistemimizde tl yüklemelerini iskontolu olarak ucuza alırsınız.Mesela 20 TL’yi 20 TL’den değilde daha aşağıya alırsınız.

 34. Anonim
  25 Ekim 2014 - 22:37

  Yalova istanbul caddesinde işlek pasaj içinde hazır müşterisi bulunan yemek salonumuz acil sağlìk sorunları sebebiyle devren kiralìktır.Dùkkan kirası uygun olup günlük cirosu yüksektir ilgilenen arkadaşlar 05315922278

 35. BURHAN
  26 Ekim 2014 - 22:41

  İL-İLÇE-BÖLGE DİSTRİBÜTÖRLERİ ARIYORUZ

  TV REKLAMIYLA TANITILARAK TÜRKİYE DE PİYASAYA SATIŞA SUNULACAK VE ÇOK TALEP GÖRECEK ELEKTRONİK YENİ ÜRÜNÜN BAYİLİKLERİ OLUŞTURULMAKTADIR.

  BURSA – İZMİT – YALOVA – ADAPAZARI – TEKİRDAĞ – EDİRNE – KIRKLARELİ – LÜLEBURGAZ – DÜZCE – BOLU – ZONGULDAK – BOZÜYÜK – BANDIRMA – BİLECİK – UŞAK – AFYON – ŞANLIURFA – DİYARBAKIR – VAN – GAZİANTEP – HAKKARİ – KARS – SİVAS – MARDİN – MUŞ – MUĞLA – ANTALYA – MERSİN – ADANA – KONYA – ANKARA – SAMSUN – DENİZLİ – ESKİŞEHİR – KÜTAHYA VB…

  İL – İLÇE VE BÖLGE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİ VERİLECEKTİR.

  ———————————————–

  TÜRKİYE DE SATIŞA SUNULACAK ELEKTRONİK ÜRÜNÜN PERAKEN DE FİYATI 99 TL.

  İLÇE BAYİ GİRİŞ ADET FİYATI 30 TL.
  ———————————————–

  AÇIKLAMA : 1 KOLİDE 52 ADET CİHAZ BULUNMAKTADIR.

  İLÇE BAYİ 5 KOLİ CİHAZ ALIMI İLE BAYİLİĞE BAŞLAYABİLİR

  5 KOLİ X 52 ADET = 260 ADET X 30 TL = 7800 TL. İLÇE BAYİLİĞİ ONAYLANACAKTIR.

  İLÇE BAYİLERİMİZE HEDİYE 10.000 ADET KENDİ ÜNVANLARINA ÖZEL BASKILI BUROŞÜR DESTEĞİ SAĞLIYORUZ.
  ———————————————–
  – İL ANA BAYİ GİRİŞ ADET FİYATI 25 TL.
  ———————————————–

  AÇIKLAMA : 1 KOLİDE 52 ADET CİHAZ BULUNMAKTADIR.

  İL ANA BAYİ 20 KOLİ CİHAZ ALARAK BAYİLİĞE BAŞLAYABİLİR.

  20 KOLİ X 52 ADET = 1040 ADET X 25 TL = 26.000 TL. İL ANA BAYİLİĞİ ONAYLANACAKTIR.

  İL ANA BAYİMİZ BAĞLI BULUNDUĞU İLİN İLÇE’LERİN DE İLÇE BAYİLİKLERİ OLUŞTURMAYA YETKİLİDİR.

  İL BAYİLERİMİZE HEDİYE 40.000 ADET KENDİ ÜNVANLARINA ÖZEL BASKILI BUROŞÜR DESTEĞİ SAĞLIYORUZ.

  WEB SİTESİ HEDİYE…
  ———————————————–

  BÖLGE DİSTRİBÜTÖRLERİ ARIYORUZ.

  HER BÖLGE İÇİN AYRI AYRI BÖLGE DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİ DE VERİLECEKTİR.
  BÖLGE DİSTRİBÜTÖRLERİMİZ KENDİ BULUNDUKLARI BÖLGEDE Kİ TÜM ŞEHİRLERDE İL ANA BAYİLİKLERİ OLUŞTURARAK SÜREKLİ YÜKSEK KAZANÇLAR ELDE EDEBİLİRLER. BÖLGE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜ KONUSUNDA ÇOK ÖZEL İMKANLAR SAĞLIYORUZ. AYRINTILI GÖRÜŞÜLÜR. burhantunca@hotmail.com
  0532 332 74 93

 36. Serhan
  27 Ekim 2014 - 00:28

  Arkadaşlar merhaba, ben girişimciyim ve Türkiye’ye Amerika’dan yepyeni bir ticaret konsepti getirdik. İnsanların evlerinden tek dokunuşla, tüm dünyada stoklamaya, ithalata, ihracata, muhasebeye, kargolamaya, müşteri hizmetlerine hiçbir şeye karışmadan sıfır riskle yapabilecekleri harika bir ticaret modeli. Şu anda 66 ülkede bu konsept faal olarak devam etmekte ve ilk 7 yılımızda dünyada 504 milyon dolar ciro yaptık. işin güzel tarafı yapılan cironun %60 ‘ının bu ticareti yapan insanlara dağıtılması. Amerika’nın en büyük yatırım bütçesiyle kurulan şirketlerinden biriyle çalışıyoruz ve dünyadaki en güçlü ticaret kanallarını bir araya getirdik. Türkiye’de ilk yılda 5 milyon dolar ciro yaptık ve şu an Türkiye pazarında çok yeniyiz. İlgilenenler mail atabilir yurt dışı, içi fark etmez. Bu arada istanbulun en merkezi 2 yerinede genel müdürlük açtık eğer yüz yüze görüşmek isterseniz randevu ayarlayabilirim.

  s.ozulup@gmail.com

 37. benson
  03 Kasım 2014 - 15:22

  Mote c kredi firma etkisi birçok firma ve aile gülümseme getirdi ve senin olağanüstü olmayacak, biz% 3 uygun bir faiz oranı, hızlı ve ucuz kredi sunuyoruz, herhangi bir mali sıkıntı içinde bireyler ve şirketler için yardım sunmaktadır, sadece bize ulaşın Şimdi ve deneyim farkı. MOTE C KREDİ FİRMASI PLC At
  E-posta> info.motecloanfirm@gmail.com

 38. mehmet yldrm
  05 Kasım 2014 - 00:40

  Arkadaslar ben van da getirisi iyi bir iş kurmak
  istiyorum yardimci olan varsa bana çağrı
  yada msj atabilir

 39. mehmet yldrm
  05 Kasım 2014 - 00:41

  05071466551

  • Susan james
   12 Kasım 2014 - 14:59

   Merhaba,
   Bu Susan James, özel bir kredi borç veren genel kamuoyunu bilgilendirmek için bir finansal fırsat herkese açık herhangi bir mali yardıma ihtiyacı olduğunu. % 3 faiz oranı bir açık ve anlaşılır terimler ve bireylerin, firmaların ve şirketlerin koşulları kredi vermek altında biz. E-posta usa bugün: (happyloanlink@outlook.com)

 40. Dianomi Limited
  07 Kasım 2014 - 12:36

  Eğer bir iş adamı ya da kadın mısınız? Eğer herhangi bir finansal karmaşa içinde veya kendi işinizi kurmak için fon gerekiyor? Size borç yerleşmek ya da faturalarınızı ödemek ya da güzel bir iş başlatmak için kredi ihtiyacım var mı? Eğer herhangi bir nedenle gibi bir kredi veya finansman ihtiyacınız var, DIANOMI SINIRLI finansal ihtiyaçlarını karşılamak için burada, başka Arama:

  a) Bireysel Kredi, İş Genişletme,
  b) İş Başlangıç-up, Eğitim,
  c) Borç Konsolidasyon,
  d) Sabit Para Krediler

  Ancak, bizim yöntem, size gerekli kredi miktarını ve devletthe şansı sunuyor da gelemezthe süresi bu size ihtiyacınızthe fonları! Biz yedi ödemesiz% 3 faiz oranı kredi sunmak almak için gerçek bir şans verir kredi repayment.Any ilgilenen Başvuru aylar önce aşağıda bizim e-posta yoluyla bize başvurun: dianomilimited1@gmail.com

 41. Musa
  13 Kasım 2014 - 20:02

  Emekliyim Depo nitelikli düz girişi olan sokak içi yerim var … bir iş yapmak istiyorum, bayilik, küçük imalat gibi işler yapabilirim bu konuda yardım almak istiyorum telefonum 0555 667 1111 ( 16:00 – 24:00 arası arayabilirsiniz )diğer saatlerde mesaj olarak yazarsanız dönüş yapılır..

 42. muhammet
  14 Kasım 2014 - 12:44

  arkadaşlar yeni dügün yaptım elimde 3 5 binliram var yıllardır gözlükcüde çalışıyorum bu parayla nasıl bi iş kura bilirim yardımcı olurmusunuz sakarya ve çevresi 05435364221

 43. BARAN
  21 Kasım 2014 - 22:45

  rutin hayatımın dışında ek gelir elde etmek amacıyla doğru dürüst güvenilir insanlarla çalışabileceğim, 2011 model siyah Honda aracımla iş arıyorum. ULAŞIM, TAŞIMACILIK, KARGO, SEVKİYAT, YAKIN KORUMA VE GÜVENLİK, ESKORT/ARAÇ TAKİP ALANLARINDA BELİRLİ ZAMAN ARALIĞINDA gündüzden ziyade GECE SAATLERİNDE ÇALIŞABİLECEĞİM EK İŞ ARIYORUM. aNKARA’DA İKAMET EDİYORUM. PARSBARANS@GMAİL.COM

Yorum yaz

Haber 24 Saat © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Sözleşmesi / İletişim