İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?

iş kurmak - İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?

Türkiye’de herkesin hayalidir kendi işini kurmak. Ancak bir limitet şirket kurmak ve mal hariç dükkanı açar hale getirmek için en az 12 bin 320 lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Tüm bu işler de en az 7 günde tamamlanıyor.

Çalışan ya da iş hayatına atılmak isteyen herkesin rüyası kendi işini kurmaktır. Ancak Türkiye’de gerek bürokratik işlemler gerek harcamalar nedeniyle girişimcilik, esnaflık zor zanaat. Bismillah deyip iş kurmak isteyenin hem sabrının hem cebinin geniş olması gerekiyor. Örneğin limited şirket için kurulum sözleşmesi, muhasebeciye verilecek vekaletname, imza beyannamesi, defterlerin onayı gibi sadece notere ödenmesi gereken tutar 1407 lira.

Tescile 750 lira

Ticaret ve sanayi odasına tescil için ödenecek tutar 750 lira. Bunları ödeyince işi açarım diye düşünmeyin. Çünkü yapılacak iş çok. Örneğin, alacağınız yazarkasa 450 lira. Sermayenizin 4′te birini bankada bloke etmek zorundasınız. Örneğin 50 bin lira sermayeli bir şirket için 12 bin 500 lirayı bankaya yatıracaksınız. Sermayenizin 10 binde birine denk gelen tutarı Halk Bankası’na yatırmanız da gerekiyor.

Muhasebeci şart

Tüm bunları takip ederken de muhasebeciyle birlikte yapmalısınız ki, bu da ilk etapta 400 lira demek. Noterde işlemlerinizi yaptırmanız için muhtarlıktan alacağınız resimli ikametgah ve nüfus sureti için cebinizden 30 lira çıkacak. Faturaların üzerine kullanacağız ya da işlerinizi takibi için bankadan IBAN numarası için hesap açmanız lazım. Bunun için de banka ‘müşteri masrafı’ adı altında yaklaşık 70 liranıza el koyuyor. Dükkanın elektrik ve su açma masrafları da yaklaşık 650 lira tutuyor. Tüm bu masraflar toplandığında cebinizden çıkacak toplam tutar 3 bin 819 lira. Bu işlemler için de zaman lazım. Bu da en az 7 gün.

Kira, bilgisayar masraf değil mi?

İşini kurmak isteyenlerin satacağı malı rafa koymadan önce yapması gereken masraflar da var. Örneğin dükkan kendinizin değilse mal sahibine 1 kira ve en az 2 depozito ödemesi lazım. Ayrıca dükkan için emlakçıya da bir kira bedeli ödemeli. Yani ortalama 4 kira. Kiranın 500 lira olduğu düşünüldüğünde 2 bin liralık bir masraf demek. Ayrıcı, boya, raf, ofis mobilyası, kırtasiye, bilgisayar, muhasebe programı, tabela, kartvizit, fatura, irsaliye ve kilit değişimi için de en az 8 bin 500 lira ödenecek. (Hamit Varol/Bugün)

Kendi işinizi kurarken nelere dikkat etmelisiniz?

Seçmiş olduğunuz sektörün durumu nedir? Rakipleriniz kimlerdir? Rakiplerinizin fiyat ve hizmet bilgilerini, işletme sermayesi nedir? Bu konudaki bilgileri öğrenebilmek için bu firmaların piyasadaki imajları, müşteri algısı vb. konuları araştırarak  işe başlamanız faydalı olur.

Kurmayı düşündüğünüz iş ile ilgili bir iş planı oluşturmanız da daha sağlıklı ilerlemenizi sağlar. İş planınızı oluştururken birçok tahminde bulunmanız gerekebilir. Gerekli olan verilerin tamamına ve sağlıklı verilere ulaşabilmek her zaman mümkün olmayabilir. Fakat gerçeğe en yakın tahminlemeyi yaparsanız iş planınızda o kadar başarılı olacaktır.

 • ne iş yapabilirim
 • iş kurmak ıstıyorum
 • kendi işimi kurmak istiyorum
 • ne is yapilir
 • ticaret yapmak istiyorum
 • iş kurmak istiyorum ne yapabilirim
 • ticaret yapmak istiyorum ne yapmalıyım
 • ticaret yapılacak işler
 • kendi isimi yapmak istiyorum
 • ticaret yapmak istiyorum ne yapabilirim


memur alımları, personel alımları, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, memur, kpss, memur haberler, iş başvurusu, personel alımı ne zaman yapılacak?, iş başvurusu - işçi alımı, iş başvuru formu, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kariyer.net, yenibiris.com, iş ilanları sitesi.
İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim? yazısına yapılan yorumlar
 1. ayşe diyor ki:

  Adım 1: Öğren. Ürünlerinizi gerçek anlamda tanımanın tek yolu, onları kullanmaktır. Bu ürünlerin size ne gibi faydalar sağlayabileceğini bilmeniz, bu ürünleri müşterilerinize çözüm olarak sunarken büyük önem taşımaktadır. Adım 2: Satış. Ürünlerle ilgili bilgileriniz arttıkça, AWYEN işiniz çerçevesinde sunduğunuz ürünlere ihtiyaç duyan kişileri tespit etmeye başlayacaksınız. Perakende satış AWYEN işiniz çerçevesinde para kazanmanın en kolay yoludur. Adım 3: Temsilci. Sunduğunuz ürünler, birçok arkadaşınızın aradığı çözümleri sağlar. Hedeflerine ulaşmada kendilerine yardımcı olacak bir iş arayışında olan bazı arkadaşlarınız için ise AWYEN iş fırsatı oldukça cazip bir seçenek oluşturabilir. Bu arkadaşlarınıza sponsorluk yaptığınız takdirde, onların yarattığı iş hacmi için siz de ödüllendirilirsiniz. AWYEN işi bu kadar kolaydır.AWYEN kendi işiniz için hemen bugün kayıt olun Merhaba,

  Awyen Doğrudan Satış Sistemi’nin fırsatlarla dolu dünyasında birlikte kazanmak için lütfen aşağıdaki linke tıkla,

  AYŞE BAYAZIT 05301713859 ayrıntılar için çağrı atmanız yeterli ÜYELİK ÜCRETSİZDİR

  Awyen Doğrudan Satış Sistemi
  iletisim@awyen.com

  • Anonim diyor ki:

   Bekir. Bende izmir buca kozagacta ucuzluk pazarı zuccaciye yi devren satiyorum yalnız yetisemiyorum. Devrev almak isteyenlerin dikkatine hesaplı cokk. Tel 05336611327 izmirde olanlara duyrulur herşeyiyle devretcemmmm kacirmayın

  • Anonim diyor ki:

   Ben izmir bucada devren satilık ucuzluk pazari taliplisine kacirmayin cok hesapli müşterisi hazir yalnizlıktan satılik. 05336611327

 2. abdullah diyor ki:

  Sermayesiz iş fırsatıyla para kazanmak ister misiniz? Hayallerin varsa ve ona ulaşmak istiyorsanız biz size hayallerinizin götürdüğü yere kadar yardımcı olacağız. Bu harika iş fırsatını inceleyerek sizde kazanmaya başlayın. Unutmayın hayalleriniz bir adım ötede olabilir!

 3. efe diyor ki:

  merhaba, 15000 tl sermayeyle ne iş yapılır istanbullu fikri
  olan? efedegerli@gmail.com

  • burhan tunca diyor ki:

   TÜRKİYE GENELİNDE İL VE İLÇELER DE TEMSİLCİLER ARIYORUZ. TEMSİLCİLERİMİZ BULUNDUKLARI İL YADA İLÇELERDE KOMBİ SERVİSLERİ, KLİMA SERVİSLERİ, BEYAZ EŞYA SERVİSLERİ, TEMİZLİK SERVİSLERİ, GİBİ BİR ÇOK SERVİSLERLE GÖRÜŞEREK SİPARİŞ ALACAKLARDIR VE TEMSİLCİLERİMİZ FABRİKA İLE KOORDİNELİ OLARAK ÇALIŞACAKLARDIR. KAR MARJI YÜKSEKTİR. SÜREKLİLİĞİ OLAN İŞTİR. GÜVENİLİR TEMSİLCİLER ARIYORUZ.

   Müşteri ile ilgili her türlü çalışmayı biz yapıyoruz ve size müşteriye sunulacak halde gönderiyoruz. örneğin 15.000 TL.sipariş aldınız 5.000 TL.si temsilcimize kalıyor. kalan 10.000 TL. fabrikaya gönderiyorsunuz. Selamlar… Burhan Tunca 0532 332 74 93

   NOT:AYRICA TOPTAN SATIŞ YAPILABİLECEK ÜRÜN ÇEŞİTLERİMİZDE BULUNMAKTADIR.

  • SERKAN diyor ki:

   3500 Tl ye kendi işinizi tüm dukkan malzemeleri dahil olmak üzere kuruyorum. bilgi için tel:0544 322 48 97 yoğunluktan dolayı cevap veremezsem mesaj atın, dönüş yaparım.

 4. mete ay diyor ki:

  istanbul maltepe zararna satş su bayiliği..2013 model hundai motorsiklet,260 adet damacana,18 adet sebil,1000 ile 1300 su satşı…14 000 tl.dükkan kirası 300tl sizi zorlamacaktır.magnet ,broşür,kıyafet firma tarafından ücretsiz verilmektedir. .işini kurmak isteyenlere iyi bir frsat.0530 770 47 62

 5. şeref barut diyor ki:

  SERMAYESİZ BİR İŞ ARIYORUM. RİSKSİZ BİR İŞ ARIYORUM. MESAİSİZ BİR İŞ ARIYORUM., BOŞ ZAMANIMIN ÇOK OLACAĞI BİR İŞ ARIYORUM. MADDİ BİR ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞACAĞIM BİR İŞ ARIYORUM. NE KADAR ÇALIŞACAĞIMI KENDİMİN BELİRLEYECEĞİ BİR İŞ ARIYORUM. NE KADAR KAZANACAĞIMI KENDİM BELİRLEYECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM. İŞTEN ATILMA KORKUSUNUN OLMADIĞI BİR İŞ ARIYORUM. EMEKLİ OLABİLECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM. İNSANLARA FAYDALI OLABİLECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM…………… DİYORSAN DOĞRU YERDESİNİZ.. VE NEREDE HANGİ İLDE OLURSAN OL.YAPTIĞIN İŞE EK OLARAK BİR KAZANÇ SAĞLAYABİLECEĞİN. …. YENİ BİR İŞ FIRSATINA AÇIK MISINIZ.? HAFTADA 500 EURO KAZANABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ..? SAĞLIKLI BİR HAYAT, KALİTELİ BİR YAŞAM TARZI, HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRME FIRSATI….. BU FIRSATLARI GERÇEKLEŞTİRME KONUSUNDA KARARLIYSANIZ.. HEMEN BUGÜN ARAYIN..!YAPMANIZ GEREKEN BİZE SAYFAMIZDAN OZEL MESAJ ATMANIZ SAYGILAR.05336416480

 6. TAMER ERDEM diyor ki:

  10.000 TL Sermaye ile sigorta acenteliği şubeliği açabilirsiniz ve kendi işinize sahip olabilir karıyer yapabılırsınız…
  Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi aramanız yeterlidir…

  TAMER ERDEM
  SİGORTA
  ARA.HİZM.LTD.ŞTİ.
  Genel Müdürlük
  Hürriyet Mah.267.Sok.No:16
  (Kuveyt Türk Bankası Sok.)
  0212 618 48 80

  • neşe diyor ki:

   Merhabalar biz iki bayan arkadaş bir acenta açabilirmiyiz.Bu konuda hic bir bilgimiz yok fakat ikimizinde banka deneyimi var.Bir acenta açmanında artık çok zorlaştığı söyleniyor.Bizi bilgilendirirseniz sevinirim.

  • arzu diyor ki:

   nasıl

 7. arca derin diyor ki:

  İZMİR/BAYRAKLI/OSMANGAZİDEKİ SALONUMU DEVİR EDİYORUM.İÇERSİNDE:CAFE BÖLÜMÜNDE:1 BİLGİSAYAR,BİR YAZAR KASA,1 YAZICI,3MASA 7SANDALYE,MİNİ BUZDOLABI ,SATIŞA SUNABİLECEĞİNİZ BAYANLARA ÖZEL İÇ ÇAMAŞIR ,MAKYAJ EŞYALARI,VE KÜÇÜK EV ALETLERİ,SPOR BÖLÜMÜNDE:9 ADET HİDROLİK SPOR ALETİ VE PLATFORMLARI,1TL İLE ÇALIŞAN MASAJ KOLTUĞU,POWER PLATE,YÜRÜYÜŞ BANDI,DİĞER ALETLER,SOYUNMA ODASI VE DOLAPLARI,2 DUŞ 1 WC,DANS VE PLATES ODASINDA:MATLAR VE PLATES TOPLARI,DANS ŞALLARI VE AYRICA ÇOCUK OYUN ODASI BULUNMAKTADIR.AKTİF ÇALIŞIR HALDEDİR.ÇOCUĞUM VE DİĞER İŞİME YETİŞEMEDİĞİM İÇİN DEVİR EDİYORUM.DEĞİŞİK ÖDEME ŞARTLARI MEVCUTTUR NAKİT ÖDEME OLANAĞI OLMAYANLARA 1700X60 AY NAKİT ALMAK İSTİYENLERE 85000 TL 05555884101

 8. TAMER ERDEM diyor ki:

  10.000 TL Sermaye ile sigorta acenteliği şubeliği açabilirsiniz ve kendi işinize sahip olabilir karıyer yapabılırsınız…
  Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi aramanız yeterlidir…
  TAMER ERDEM
  SİGORTA
  ARA.HİZM.LTD.ŞTİ.
  Genel Müdürlük
  Hürriyet Mah.267.Sok.No:16
  (Kuveyt Türk Bankası Sok.)
  0212 618 48 80
  tamer.erdemsigorta@hotmail.com

  • zeki akarslan@hotmail.com diyor ki:

   ben bu sigorta işini yapmak istiyorum detaylı bilgi verirseniz memnun olurum 0542 251 49 50

  • Anonim diyor ki:

   Merhaba ben Is hakkinda detayli bilgi almak istiyorum siz esiti veriyormusunuz ve isin toplam maliyeti nekadardir

 9. ozcan diyor ki:

  Merhaba ben Özcan çok iyi bir fikrim var yıllardır hayalım olan bir iş her şeyi denedim kredi borç ama olmadı iyi sermayesi olan kişilerle görüşebilirim. Tıpkı MADO gibi kahve dünyası gibi marka olacak bir iş arayın görüşelim. 0542 797 95 03

  • Anonim diyor ki:

   Bende izmir buca kozagacta ucuzluk pazarı zuccaciye yi devren satiyorum yalnız yetisemiyorum. Devrev almak isteyenlerin dikkatine hesaplı cokk. Tel 05336611327

 10. Mehmet Şirin diyor ki:

  Merhabalar,

  Online cep telefonu ve tablet aksesuarları satışı düşünenler aşağıdaki irtibat bilgilerinden benimle iletişime geçin. 1 yılı aşkın süredir faal çalışan ve stoklu ürünler ile birlikte devir yapabileceğim bir sitem var. Detaylar için lütfen iletişime geçin.

  sirin.mehmet@gmail.com
  0554 449 3694

 11. berkant diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar:Evet para kazanmak zor zanaat. Ancak: Riskleri tanımlayarak onları yönetebilmek için gerekli adımları atarsanız toplam riski yarıya indirgemiş olursunuz. Bir örnek: Ahmet devlet memuru mehmet de devlet memuru aynı sabit gelirli.Ahmet ev ipoteği ile bankadan 170 bin tl kredi kullandı´mehmet de aynısını yaptı.Ahmet bu para ile 2. evini aldı ancak 10 yıl aylık 1950tl taksit ödeyecek.Mehmet ise bu para ile 28 adet pazar yeri alarak kiraya verdi.

  Ahmet Mehmet
  Maaş : 2,040 2,040
  Kira geliri: 1,200 6,800
  Toplam : 3,240 8,840

  İkisi de 170 tl BORÇ PARA ile birer yatırım yaptılar. Ahmet 2.evi alıp aylık 1,200 tl kira geliri elderken 1,950 tl kredi taksidinin altına girdi maaşıyla birlikte toplam 3,240 tl dan 1,950 çıkınca: Ahmet aylık 1250 tl net gelir ile 10 yıl yaşamak zorunda.

  Mehmet ise haftalık geliri 60 tl olan(Aylık:60 tlx4hafta=240 tl) 28 adet halihazırda kiracısı olan pazar yeri alarak (Aylık 240 tl x 28 adet pazar yeri=6,800 tl)maaşıyla birlikte 8,840 tl gelir elde etti bundan 1,950 kredi geri ödemesi yapınca aylık net 6,840 tl ile yaşayacak.Ahmet Aylık 1,250 tl ile geçim derdine düşedursun mehmet 6,840 olan net gelirinin yarısı ile 10 yılın sonunuda zaten 3. veya 4. evini almış olur ki rahatça yaşayarak suya sabuna dokunmadan. Şimdi gelelim risk konusuna:Ahmet bankadan kullandığı kredinin geri ödemelerini yapamazsa evi kaybeder. Mehmet ise riski 28’e bölerek onu yönetmeyi seçmiştir.Kaldı ki 28 işyerinin 21 batsa bile kalan 7 kira getirisi krediyi öder.

  Arkadaşlar bu yaşanmakta olan bir örnek.

  Kişi isimleri temsili olsa da mehmet’in fikir babası benim.Benzer projelerimde var.Sen neden yapmadın derseniz benim ne ipoteğe verecek evim var nede birikmiş 170 bin tl’m.Ama bu sayede güzel bir öğlen yemeği de yediğimi saklayamam.Bu da demek oluyor ki güzel bir öğlen yemeği karşılığında diğer projelerimi isteyen arkadaşlarla paylaşabilirim.he he şaka şaka devlet baba maaşımı tam zamanında ödüyor çok şükür.Herkese selamlar.Yine de telimi yazıyorum saygılı samimi görüşmelerden fikir paylaşmaktan hazalan bir adamım tekrar saygılar selamlar.0 543 233 08 77 (aramadan önce mesaj atarsanız sevinirim zira devlet dairesi herzaman tel açmak şık olmuyor.

 12. Anonim diyor ki:

  Bende izmir buca kozagacta ucuzluk pazarı zuccaciye yi devren satiyorum yalnız yetisemiyorum. Devrev almak isteyenlerin dikkatine hesaplı cokk. Tel 05336611327

 13. alı diyor ki:

  Ulusal Mâli Yardımlaşma Sistemi’ne katılın hesabınıza her gün yüzlerce havale gelsin. Hem de öyle 1’er 2’şer lira değil 5’er 10’ar 15’er lira hesabınıza yatsın.

 14. ENGİN BETTAŞ diyor ki:

  BEN ENGİN BETTAŞ.İŞ KURMAK İSTEYEN VE YATIRIM YAPMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR.ÇOK CİDDİ BİR PROJE HAZIRLADIM DÜNYADA VE TÜRKİYEDE BİR İLK GIDA KAHVALTILIK SEKTÖRÜNE YEPYENİ 5 LEZZET YÖRESEL.TÜRKİYEDE ADI İLE MUTFAĞIYLA İNSANIYLA ÇOK KÜLTÜRLÜ TATLARIYLA ZENGİN KAHVALTI ÇEŞİDİYLE ( 162 ÇEŞİT ) DÜNYA SIRALAMASINDA ÖNEMLİ DEĞERE SAHİP BİR İLİMİZ.BU BOL ÇEŞİTLİLİK İÇERİSİNDEN BİLİNEN ANCAK O İLİMİZDEN DIŞARI HİÇ ÇIKMAYAN ŞU ANDA ETÜT ÇALIŞMASINI TAMAMLADIĞIM VE PAZAR ARAŞTIRMASINI YAPTIĞIM 5 ÇEŞİT İLE BAŞLAMAK İSTİYORUM.ÇOK CİDDİ BİR İŞ ARKADAŞLAR DÜRÜST GÜVENİLİR SAĞLAM BİR İNSAN ARIYORUM.BU İŞ İÇİN SERMAYE NEKADAR GEREKLİ DİYE SORARSANIZ KAPASİTEYE BAĞLIDIR.0 RİSK AÇIK PAZAR BİLDİĞİMİZ KAHVALTILIK DEĞİL ZATEN SATICIDA ALICIDA BIKTI AYNI ŞEYLERDEN KAŞARPEYNİR KREM PEYNİR VS DEĞİŞİK FARKLI YENİ TATLAR İSTİYOR ARTIK SEKTÖR BU AMAÇLA.BU PAZARDA İLK VE TEK OLACAK.İHRACATA AÇIK PAZAR HAZIR İÇ PAZAR DIŞ PAZAR.ŞU ANDA SADECE TESİSLEŞME AŞAMASINDAYIM ÜRETİM PAKETLEME.TABİKİ DÜRÜSTÇE BENİM YETERLİ SERMAYEM YOK ANCAK SERMAYE KONUSUNDA YATIRIM YAPACAK ARKADAŞ ARIYORUM ABİ KARDEŞ DOST CANDAŞ YOLDAŞ .KENDİ ADIMA HİÇ BİRŞEY İSTEMİYORUM.BEN SADECE BU PROJENİN HAYATA GEÇMESİNİ İSTİYORUM.VE DAHA DETAYLI KONUŞMAK FİKİR ALMAK İSTERSENİZ ARAYABİLİRSİNİZ BURADAN NEKADAR AÇIKLAYICI BİR SUNUM YAPTIM BİLMİYORUM AMA KONUŞARAK DAHA AÇIK VE NET OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM 0507 724 20 11

 15. ENGİN BETTAŞ diyor ki:

  ARKADAŞLAR PROJE ÇALIŞMALARIMDA İLK ÖNCE PAZAR ARAŞTIRMASI YAPTIM VE ÇOK CİDDİ TALEP GÖRDÜM .ÇÜNKÜ İLK TEK FARKLI VE SADECE BİR ÇOK KİŞİNİN ADINI DUYDUĞUMUZ TATMADIĞIMIZ LEZZETLER.TABİKİ O İLİMİZ VE ÇEVRESİ HARİÇ VE İDDA EDİYORUM BENİM KONSEPTİMİN FARKLILIĞINI ONLARDA GÖRECEK BEN BU SEÇTİĞİM 5 ÇEŞİT KAHVALTILIĞI SOSLU BİR ŞEKİLDE ÜRETİP REYONLARDA SATIŞA HAZIR HALE GETİRECEĞİM.TÜRK DAMAK TADINA UYGUN OLARAK .ARKADAŞLAR ÇOK KARLI VE CİDDİ BİR İŞ MARKA OLACAK BİR PROJE BİR DÜNYA VE TÜRKİYE MARKASI .GÜVENİLİR DÜRÜST ABİ KARDEŞ DOST ARKADAŞ BİR İNSAN ARIYORUM BENİ YARI YOLDA BIRAKMAYACAK BAŞARIYI BERBER TAÇLANDIRACAĞIM BİR İNSAN ARIYORUM ARAYIN GÖRÜŞELİM. 0507 724 20 11

 16. Ali diyor ki:

  köyde yapılabilecek iş fikirleri

 17. Petafoni diyor ki:

  Merhaba, Petafoni ailesi olarak, pet shop işi yapmak isteyen, kendi işini kurmak isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Oldukça geniş olan yelpazemizdeki ürünleri tüm Türkiye’ye satarak yüksek marjlarda kar elde edebilirsiniz. Hangi şehirde yaşadığınız farketmez, gerçekte yada sanalda pet shop açmak için belli bütçelere ihtiyaç var. Biz ise, sizleri mal alma sıkıntısından kurtarıyoruz. Mala para yatırmadan sadece internet sitenizi kurarak hemen satış yapabilirsiniz. Ciddi düşünen arkadaşlarımız http://www.petafoni.com üzerinden bize ulaşabilirler. Tanışmak ve birlikte çalışmak dileğiyle..

 18. hüseyin diyor ki:

  Arkadaşlar size yeni bir sektörden bahsedecegim ENERJİ.ENERJİ
  biliyorsunuz elektrik özelleşti büyük şirketler ürettiği elektriği elektrik kurumu aracılığıyla halka satıyor.Bu enerji firmaları TÜRKİYENİN HERYERİNE bayilik veriyor.İster ev hanımı olsun ister çalışan, genç yada emekli olsun.Herkes için bir iş kapısı olacak. sadece 349 tl bayilik ücreti var başka hiçbir şartı yok.mahallede çevrende vs.elektrik abonesi yapıyorsun abonelik boyunca sana devamlı prim geliyor.Elektrik fiyatıda kurumun fiyatından düşük kim ucuza elekrik kullanmak istemez. daha detaylı bigi için 0530 350 47 10 hkoyuncu06@hotmail.com yardımcı olurum.

 19. SERKAN diyor ki:

  3500 Tl ye kendi işinizi tüm dukkan malzemeleri dahil olmak üzere kuruyorum. bilgi için tel:0544 322 48 97 yoğunluktan dolayı cevap veremezsem mesaj atın, dönüş yaparım.

 20. berrin diyor ki:

  5 bin tl ile adana kozanda ne iş yapabiliirmi

 21. Murat diyor ki:

  Arkadaşlar Barkod Etiket işi yapın,,müthiş para var bu işte,,,çok az kişi yapıyor bu işi ve tanıdıklarım her hafta sonu bir yerlerde tatilde,bodrum,antalya oraları diyorum yani,,çok para var bu işte param olsa bu işi yapardım…

 22. mehmet raş diyor ki:

  arkadaşlar sizce mantıklı yapılacak işler hangileri?

 23. Yesilkaya diyor ki:

  100.000 tl ile ne iş yapabilirim. Yıllardır esnafım. İşimi degiştırip daha kolay bir işe girmek istıyorum. Bi fikri olan varsa bana iletsin lütfen
  0033607689293
  Yurt dışı

 24. semih diyor ki:

  arkadaslar merhaba bana cok mantikli geldi
  24 Ayar mobil Altin kaplama isin az sermaye yuksek kazanc
  deaytlibilgi http://www.goldenset.com.tr

 25. süleyman diyor ki:

  çifcilik yapmak isteyen tarım işine yatırım yapmak arkadaşlar her türlü yardmci olrm küçük baş koyun büyk baş inek her şey resmi adana da iş kurmak yatırım yapmak isteyenler emegim karşi sizin malinz bnm malmdr hak haktr her şey resmidr nsl anlaşirsak nsl istersenz ne tür istersenz yardmci olurum benm çok param yok parasi olan iş yapmak iş kurmak kurdugu işe sahip cikack arıyorsanz grüşe bilir 0530 552 04 99

 26. süleyman diyor ki:

  senede iki ceşit üç ürün tarlaya ekim yapilir mewsimine göre satil almak istemzsnz tarlalar kralktr mesala şöyle syleyim 100 bin tl paranz war ben helal kazanmak emegim karşilikli sürekli iş yapmak ama bnm işim war işime bnm gbi sahip çkack ek iş istedigi zaman geleckk hem kndm kazanmak hmde işime sahp çkack kşiye dyorsan ara bni ben adana tarsus iki şehir arasin da koyde kaliyom cifcilik yapmak istersenz yada küçük baş koyn büyük baş inek beslemek istersenz arayn gizlim saklim yoktr neysem oyum bildigim işi paylaşirim siz bana yardmci olun bende size her şeyin masrafi belli ne ben sze kazk ata bilirm ne siz ama ben dürüst sekil anlatyom 25 yaşindaym bana sürekli iş lazm parsz adamlar aramasn sürekli iş yapa bleck insanlar aryom arayn yatrm yapmak isteynler 530 552 04 99

 27. özer özdil diyor ki:

  600 LİRAYA KENDİ İŞNİZİ KURUN .. İş kurmak isteyenler , kendi işim olsun diyenler size çok kazançlı bir iş tavsiye edeceğim . biliyorsunuz elektrik özelleşti türkiyede özel şirketler elektrik dağıtıyor . elektrik abonesi taşıma işi , kendi elektriğini üreten ,müşterisine çok cazip ve kampanyalı elektrik satan , dev şirketi arkanıza alıyorsunuz . FİBA Holdigin elektriğini pazalıyoruz . kazancı yüksek ve sürekli gelir , 2015 den sonra müthiş patlama yapacak . bilgen1957@hotmail.com 0 537 215 00 56

 28. Özcan diyor ki:

  ticaret iş yapmak istiyorum nasil bi iş yapacagimi bilmiyorum ortak olmak isteyen biri varsa bekliyorumozcansekerci23@hotmail.com

  • Uğur diyor ki:

   0 541 300 65 78 Uğur Varışlı – Nazar Elektronik A.Ş sms gönderin görüşelim … ( Aramadan önce kendinizi tanıtan bir sms atarsanız çok sevinirim ) Gün boyu yoğun olduğumuzdan dolayı sms iniz ulaştığında biz sizi arayacağız

 29. Uğur diyor ki:

  25 000 TL SERMAYE İLE ORTAK – 40 000 TL SERMAYE İLE TAMAMEN DEVRİNİ YAPABİLECEĞİM ELEKTRONİK VE GÜENLİK SİSTEMLERİ MAĞZAM İÇİN GÖRÜŞEBİLİRİZ …. AYLIK NET EN AZ 4000 EN FAZLA 10000 GETİRİSİ VARDIR. AİLEVİ PROBLEMLER VE HASTALIK SEBEBİYLE ACİL ….. İLETİŞİM İÇİN 0 541 300 65 78 NOLU TELEFONA SMS ATINIZ … GERİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR. ( KARABÜK NAZAR ELEKTRONİK)

 30. toggacan diyor ki:

  mrb arkadaslar elimde 10000 tl sermayeli cok guzel bir isim var. iste 10000 tl sermaye elinizde olacak ve gunluk en az 300 tl getirisi olacak risksiz bir is ilgilenenlerin. yunus_bahadir34@hotmail.com adresinden iletisime gecebilirsiniz. istanbul.

 31. fikri kesler diyor ki:

  email adresim fiko.ksl@hotmail.com bilgi alabilirmiyim

 32. mehmet diyor ki:

  slm türkiyeden paketlenmis kuru yemis pazarlamak isteyenler karaisali002@hotmail.com ben kölnde yasiyorum

 33. serkan tan diyor ki:

  Bakınız şu anda 3 senedir fatura tahsilat ve tl işini yapmaktayız.Kimse gelip de arkadaşım faturamız yatmamış falan diyen şimdiye kadar olmadı Allah ın izni ile de bundan sonra da olmaması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.Biz kimseden yok depozito yok bayilik ücreti imiş her hangi bir ücret talep etmiyoruz.Sistemimiz fatura ücretini sizden değil,direk men müşteriden alır.Sistemimizde tl yüklemelerini iskontolu olarak ucuza alırsınız.Mesela 20 TL’yi 20 TL’den değilde daha aşağıya alırsınız.

.
.