İŞKUR 1 Milyon Personel Alacak

Şuan açıklanan habere göre Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bu yıl tam 1 milyon kişiyi işe alacaklarını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre 2012 yılında işe alımın 500 bin kişi olduğunu fakat bu rakamın 2013 yılında 1 milyon kişiyi işe yerleştirmeyi hedeflediklerini düşünmektedirler. İŞKUR işe yerleştirme oranları olarak 2012 yılında işe yerleştiklerinin %30 ‘unun bayan olduğunu fakat bu rakamı 2013 yılında %35 e çıkaracaklarını söyledi.

Önceliği engelli ve kadın istihdamına verdiklerini belirten İŞKUR bu yolda gayet iyi ilerlemekte ve hedeflerine ulaşmakta.

Ayrıca işssizlik maaşlarının fiyatlarını ve süresinide uzatmak isteyen İŞKUR genel müdürünün yaptığı açıklama şu şekilde.

İŞKUR, öğrencilere özel çalışma yürütecek. Gençler, eğitim aldıkları alanda, işverenlerin aradığı niteliklere göre yetiştirilecek.

PROFESYONEL İŞ KOÇLUĞU
Tüm devlet üniversitelerinde profesyonel iş koçluğu yapacaklarını kaydeden Yazıcı, bir benzerini meslek liselerinde de yapacaklarını ifade etti.

Geçen yıl bin Roman vatandaşı, toplum yararına çalışma programlarında işe yerleştirildi. Yazıcı, hasta ve yaşlı bakımı işlerinde çalışmak için önceki yıllarda eşcinsel örgütlerinin kuruma yaptığı başvuruyu da değerlendirdi. Yazıcı, “Kapımızı çaldıkları takdirde herkese kapımızı sonuna kadar açmaya hazırız” dedi.

Yazıcı, işsizlik maaşı ödemelerinde süre ve miktarın artırılmasının, ulusal istihdam stratejisi kapsamında değerlendirildiğini de söyledi.

Herkese iş hayatında başarılar dileriz.

Bunları da beğenebilirsin
7 Yorumlar
 1. alican diyor

  emekliyim belediyede arşiv görlisi olarak 53 yaşındayim dinamik iş arıyom saygılarımla

 2. akın evren menteş diyor

  lise mezunuyum 20 yaşındayım iş arıyorum

 3. mahmut diyor

  mrb 1975 dogumluyum endüstri meslek lisesi mezunuyum 15 yıldır makina bakım ve ayarcısı olarak calışıyorum 8 aydır işsizim 3 cocugum var acil iş arıyorum yurt dışı tercübem var 05352282914

 4. öner diyor

  1986 ordu doğumluyum.aöl okuyorum.gazi hastanesi ve bilkent üniversitesinde 10yıllık garsonluk tecrübem var.acil iş arıyorum. 05344753976

 5. öner diyor

  1986 ordu doğumluyum.gazi hastanesi ve bilkent üniversitesinde 10yıllık garsonluk tecrübem var.acil iş arıyorum. 05344753976

 6. Cemile diyor

  Çok acil iş arıyorum temizlik caycılık bakıcılık

 7. Cemile diyor

  Acil iş arıyorum temizlik

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.