İŞKUR Eczacı Kalfası Kursu açıyor

eczacı kalfasıİŞKUR, düzenlediği Aktif İşgücü Programları dahilinde gerçekleştirdiği İşbaşı Eğitim Programları kapsamında Kırklareli’de “Eczacı Kalfası” kursu açıyor.

İŞKUR’un düzenlediği “Aktif İşgücü Programları” dahilinde İşbaşı Eğitim Programları, mesleği olan vatandaşlara mesleklerinde tecrübe kazandırmayı ve onların istihdam olmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Kırklareli’inde İŞKUR, İşbaşı Eğitim Programları dahilinde, “Eczacı Kalfası” alanında kurs düzenliyor. Toplamda 156 gün, 1170 saat sürecek olan eğitim, Pazar günü hariç haftanın her günü, Emine Turhan (İnci Eczanesi)’nde gerçekleştirilecek.

Eczacı Kalfası eğitimine 16-70 yaş arası ve ortaöğretimden lisans mezuniyetine kadar tüm bayanların başvuru yapabileceği, İŞKUR’un internet sayfasında yayınlanan söz konusu ilana göre, kursa başvuru yapmak isteyen adaylar, kursa başvuru yapmak isteyenler ilk olarak İŞKUR’a kayıt yaptırmalı. 

Katılım şartlarını karşılayan adaylar, son başvuru tarihine kadar Kırklareli’nde SGK binasına taşınan İŞKUR Kırklareli’ne Müdürlüğüne gelip başvuru yapabilecek.

İŞKUR’un internet sayfasında yayınlanan ilgili ilana göre, kurslara katılan işsizlerden hiçbir ücret alınmamakla birlikte, kursiyerlerin zaruri giderlerini karşılamak üzere her fiil eğitim günü kursiyerlere ödeme yapılıyor.  • işkur eczacılık kursu
  • eczacı kalfası kursu
  • işkur eczacı kalfası kursu
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
İŞKUR Eczacı Kalfası Kursu açıyor yazısına yapılan yorumlar
  1. Oniki yıl eczacı kalfası olarak çalışan eczacı teknisyeni sertifikalı beş yıldır işsizim.iş istemekten bende bıktım işkur kurs verene kadar benim gb diplomalı bilen teknisyenlere iş versin artık dedi ki:

    Dilek Duman