İŞKUR işsiz ve üniversite öğrencilerine maaş verecek

işkur maaşİŞKUR, işsizler ve üniversite öğrencileri için kesenin ağzını açtı. İşbaşı Eğitim Programı’na katılanlar hem meslek öğreniyor hemde ayda bir lira kazanıyor.

İşsizlere ve üniversite öğrencilerine müjde! Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İşbaşı Eğitim Programı’na katılan işsizlere ve üniversitelilere aylık bin lira ödeme yapıyor. 

İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, İşbaşı Eğitim Programı’na katılanlara günlük denen miktarı 38 lira 48 kuruş yaptıklarını söyledi. Yazıcı, programa 15 yaşını tamamlamış işsizlerin ve üniversitelilerin katılarak iş deneyimi kazanabileceklerini ve bunun karşılığında da aylık bin lira gelir elde edebileceklerini belirtti. Öğrencilerin Türkiye’nin her yerinde çalışacaklarını işyerini bulabileceklerini ya da kendilerine en yakın İŞKUR’a gelerek yardım alabileceklerini ifade eden Yazıcı, şunları kaydetti:

SERTİFİKA ALIYORLAR

“Program en az 2 sigortalı çalıştıran işyerlerine uygulanıyor ve işverene hiçbir maliyeti yok. Gençlerimiz hem para kazanacak hem de deneyim kazanacak. Program sonunda kendilerine sertifika veriyoruz”yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
İŞKUR işsiz ve üniversite öğrencilerine maaş verecek yazısına yapılan yorumlar
 1. bahar öztürk dedi ki:

  Bu issizlere 1000 tl maas programina bende katilmak istiyorum

 2. şehadet dedi ki:

  bütün iller için geçerli mi bulunduğumuz yerin işkur şubesine mi gitmemiz gerek???

 3. umut dedi ki:

  sadece 6 aylık bir süre için veriyorlar

 4. ben de katılmak istiyorum dedi ki:

  Zeynep özdaşçı

 5. Bende katılmak istiyorum ama nasıl katılabilirim ve ne yapmam lazım dedi ki:

  Sevcan Pehlivan

 6. Bende katılmak istiyorum ama nasıl katılabilirim ve ne yapmam lazım dedi ki:

  Sevcan