İşsizlik maaşı kaç ay ödenir nereden alınır?

Ana Sayfa » İşsizlik Maaşı - İşsizlik maaşı kaç ay ödenir nereden alınır? - haber24

işsizlik maaşı kaç ay ödenir nereden alınırİşsizlik maaşı kaç ay ödenir ve işsizlik maaşı nereden alınır?

Asgari ücretin yükselmesiyle birlikte işsizlik maaşına da zam geldi ve en yüksek işsizlik maaşı 1318 liraya yükseldi. Bir çalışanın maaşı ne kadar yüksek olursa olsun alacağı işsizlik maaşı 1318 lirayı geçemiyor.

İŞSİZLİK MAAŞI KAÇ AY ÖDENİR?

İşsizlik maaşı, hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde;

  • 600 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 180 gün,
  • 900 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 240 gün
  • 1080 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün süre ile işsizlik maaşı ödeneği (kanunda yer alan diğer şartları taşıması kaydıyla) verilmektedir.

İŞSİZLİK MAAŞI NEREDEN ALINIR?

İlk işsizlik maaşı ödemesi, ödeneğe hak kazanılan tarihi izleyen ayın sonuna kadar yapılmaktadır. Sigortalı işsizler, TC Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı ile birlikte her hangi bir PTT şubesine başvurarak işsizlik maaşını alabilirler.

İşsizlik maaşı hakkında merak edebileceğiniz 2016 işsizlik maaşı ve işsizlik maaşı başvurusu hakkında yazılarımızı okuyabilirsiniz.


personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.