İstanbul Yeni Havalimanı hakkında merak ettiğiniz her şey

2018’de dünyaya kapılarını açacak İstanbul 3. Havalimanı (Yeni Havalimanı) ile ilgili merak ettiğiniz her şey…

yeni istanbul havalimanı hakkında

2018’de açılması planlanan ve tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak İstanbul Yeni Havalimanı dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı projesi özelliğini taşıyor.

istanbul yeni havalimanı

76.5 milyon metrekarelik bir alana kurulan İstanbul Yeni Havalimanı, ilk fazının tamamlanmasıyla birlikte 29 Ekim 2018’de hizmet vermeye başlayacak. Yeni Havalimanı ilk fazda 90 milyon, tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak.

350’den fazla noktaya uçuş imkanıyla İstanbul Yeni Havalimanı havacılığın yeni merkezi olacak.

istanbul havalimanı hava kontrol kulesi

Yeni havanımanın hava trafik kontrol kulesi 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülünü kazandı. ininfarina ve AECOM tarafından tasarlanan Trafik Kontrol Kulesi ve Teknik Bina, dünyanın dört bir yanından gelen 370 proje arasından, İtalyan mimar ve eleştirmenlerin oluşturduğu Jüri tarafından büyük ödüle layık görüldü.

yeni havalimanı terminal binası

Terminal tasarımı ilhamını İstanbul’un kültürel mirasındandan alan İstanbul Yeni Havalimanı’nda, 143 adet yolcu biniş köprüsü, 13 Check-in adası, 468 banko, 114 self check-in, 228 adet pasaport kontrol noktası, 51 Backdrop (bagaj teslim) ünitesi ve e-pasaport girişleri ile benzersiz bir deneyim sunulmaya hazırlanılıyor.

istanbul havalimanı duty free

İstanbul Boğazı’ndan esinlenerek tasarlanan Duty-Free bölgesi içerisinden Türkiye pazarına ilk defa girecek birçok uluslararası marka size sayısız seçenek sunacak. 100 bin metrekare büyüklüğünde perakende alanına sahip olacak.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...