İŞYERİNDE HUZURU SAĞLAMANIN YOLLARI

İŞYERİNDE HUZURU SAĞLAMANIN YOLLARIMUTSUZ YÖNETİCİLERİN İŞ YERİNDE HUZURSUZLUĞA NEDEN OLDUĞUNU, YÖNETİCİ TAKDİRİ VE ÖDÜLLENDİRMENİN OLDUĞU İŞYERİNDE İSE MUTLU ÇALIŞMA ŞARTLARI VE BAŞARI SAĞLANDIĞINI GÖRÜYORUZ.

İŞYERİNDE HUZURU SAĞLAMANIN YOLLARI

İşe kısa süreli molalar vermek. Yakın zamanda veya gelecekteki yıllık tatillerinizin planlarını yapmak… Bununla ilgili otel-tur araştırmaları vb. Gözlerinizi kapatarak en sevdiğiniz veya gerçekleştirmek istediğiniz tatili hayalinizde canlandırmak… Bir deniz kıyısında olup dalgaların sesini dinlemek gibi…

Stres topu, el egzersizi yapan masaj aletleri gibi kısa süreli oyalanmanız için oyuncaklar edinebilirsiniz. Küçük pilli masaj ateleri de stres altında gerilen vücudunuzu rahatlatabilir.

Nefes kontrolü… Derin nefes alıp vermek, odanızı havalandırmak rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

İş aralarında sevdiğiniz kişilerle görüşün. Uzun zamandır konuşamadığınız, iş dolayısıyla vakit bulamadığınız arkada, aile gibi sizin için önemli olan ve seslerini duyarak iyi hissedeceğiniz kişileri arayın.

Masanızda çiçek, parfüm, kolonya gibi sevdiğiniz kokular bulundurun.

Sevdiğiniz müzikleri dinleyin. İş ortamında çalınan hafif bir müzik ya da bir sunum hazırlarken kulaklıkla dinleyeceğiniz müzik sizi daha iyi motive edebilir.

İş arkadaşlarınızla şakalaşın. Onlara başınızdan geçen komik bir olayı anlatıp beraber gülün. Birbirinize fıkralar anlatın. Çünkü gülmek vücut kimyasını pozitif yönde etkilemektedir.

Zamanınızı iyi yönetin. Yapılacak işleri bir düzen içinde gerçekleştirmek için planlama yapın. Doğru zamanlama iş zamanında bitirilecek olan işlerde stres düzeyi minimuma inmektedir.

Ne kadar önemli ve yoğun işiniz olsa da kendinize zaman ayırın. Eve iş getirmemeye gayret edin. Hobiler edinin. Sosyal hayatınızı canlı tutun. Farklı şeyler yapmak, farklı doyumlar yaşamak, ertesi gün işe daha motive olarak başlamanıza yardımcı olacaktır. İş dışı yapacağınız sosyal aktiviteler, vücudunuzdaki negatif enerjiyi atmanızı sağlayacaktır.

İş yerinde arkadaş edinin. Yeni bir işe başlasanız bile diğer çalışanlarla önce siz tanışın, onlara gülümseyin.

Günlük bakımınıza özen gösterin. Masanızda bir ayna bulundurun. Stresli yüz halinizle yüzleşin. Hiç kimse gergin bir yüz ile iyi görünmez.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...