Pegasus tecrübeli tecrübesiz kabin memuru alımı

Pegasus için yeni işe alımlarda yeni mezunların özel bir yeri var. Örneğin kabin hizmetleri müdürlükleri bünyesinde “tecrübesiz kabin elemanı” alımlarında özellikle yeni mezun adayları tercih ettiklerini belirten Pegasus Hava Yolları İnsan Kaynakları Direktörü Didem Egeli, “Aynı şekilde yer işletme müdürlüğümüz bünyesinde yer alan pek çok pozisyonumuz için de yeni mezun adaylarımız ön plana çıkıyor” diyor.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen özel hava yolu şirketi Pegasus, istihdamını da hızla artırıyor. Şirket geçtiğimiz yıl 1.088 kişiyi istihdam etti. Bu yıl da istihdamını yüzde 15 artırmayı hedefliyor.

Yeni kadrolarını oluştururken pek çok pozisyon için yeni mezunlara özel bir kontenjan ayırdıklarını belirten Pegasus Hava Yolları İnsan Kaynakları Direktörü Didem Egeli, “Yeni mezunlara ve kariyerinin başındaki gençlere, kendilerine çekici gelen bir iş modeli sunuyoruz. Gençler, markamıza çok yakın temas eden bir kitle. Bu nedenle Pegasus, yeni mezunların çalışmak istedikleri şirketler arasında yer alan, ilgilerini çeken dinamik bir marka ” diyor.

Hava yolu taşımacılığı sektörüne getirdiği farklılıkla Pegasus, son yılların en hızlı büyüyen ve dikkat çeken başarılara imza atan bir şirket… Hızlı büyüyen yapısı nedeniyle işe alım konusunda da öne çıkan şirket, sadece geçtiğimiz yıl 1.088 kişiyi istihdam etti. Bu yılda istihdamını geçtiğimiz yıla göre yüzde 15 artırmayı hedefliyor. Pegasus için yeni işe alımlarda yeni mezunların özel bir yeri var. Örneğin kabin hizmetleri müdürlükleri bünyesinde “tecrübesiz kabin elemanı” alımlarında özellikle yeni mezun adayları tercih ettiklerini belirten Pegasus Hava Yolları İnsan Kaynakları Direktörü Didem Egeli, “Aynı şekilde yer işletme müdürlüğümüz bünyesinde yer alan pek çok pozisyonumuz için de yeni mezun adaylarımız ön plana çıkıyor” diyor.

Yenilikçiliğe odaklanan Pegasus, işe alımlarda da iş tanımlarına bağlı yetkinlik ve iş becerilerinin yanı sıra, yenilikçi çalışmalara imza atma heyecanını taşıyan, havacılık sektörünün dinamizmine ayak uydurabilecek adayları bünyesine katmaya çalışıyor. Egeli, “Kabin hizmetleri, yer işletme ve teknik müdürlük gibi departmanlarımızda ise vardiyalı sistemde çalışabilecek aile bireyleriyle görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz” diye anlatıyor.

Pagasus Hava Yolları İnsan Kaynakları Direktörü Didem Egeli, Genç Capitel’e İnsan Kaynakları stratejilerini anlattı. Yeni mezun ve stajyer için hangi olanakları sunduklarını ve onları nasıl bir kariyer yolculuğunun beklediğini paylaştı.

Kabin memuru nasıl olunur?

Pegasus İnsan Kaynakları stratejisinden bahseder misiniz? Misyonunuz ve en önemli kriterleriniz nedir?

2005 yılından bu yana, uçmanın herkesi hakkı olduğuna inanarak Türkiye’de düşük maliyetli hava taşımacılığının ilk ve tek uygulayıcısı olarak operasyonlarımızı sürdürüyoruz. Hava yolu taşımacılığının demokratikleştirirken, Pagesus aile bireylerimizin de özgürce düşüncelerini paylaşabildiği demokratik bir ortamda çalışmalarını çok önemsiyoruz. Aile bireylerimizle misafirlerimize en iyi hizmeti sunmak için ekip dayanışması içinde çalışmayı misyon edindiğimizi söyleyebilirim.

Aile bireylerimizin motivasyonlarını mümkün olan en yüksek seviyeye çıkarmak, mesleki ve kişisel eğitim ihtiyaçlarını tamamlayarak görevlerini doğru, etkin ve hızlı yapabilmelerini sağlamak için çalışıyoruz. Uyguladığımız performans sistemiyle tüm aile bireylerimize doğru geri bildirimde bulunarak, elde ettiğimiz sonuçlarla adil ücret yönetimi ve en uygun kariyer planlamasını yapabilmenin de yolunu açıyoruz. İnsan kaynakları departmanı olarak işe alım sürecinde izlediğimiz yolun, “Doğru aile bireyini, doğru zamanda, doğru birime yönlendirerek, işe alım sürecinin en etkin şekilde yönetmek” olduğunu söyleyebilirim.

Pegasus’ta eleman istihdam ederken özellikle dikkat ettiğiniz kriterler nedir?

Pegasus yenilikçi ve dinamik yapısıyla Türkiye’de düşük maliyetli hava taşımacılığının öncüsü. Bu nedenle işe alım süreçlerimizde iş tanımlarına bağlı yetkinlik ve iş becerilerinin yanı sıra yenilikçi çalışmalara imza atmak heyecanının taşıyan, havacılık sektörünün dinamizmine ayak uydurabilecek adayları bünyemize katmayı çok önemsiyoruz. Kabin hizmetleri, yer işetme ve teknik müdür departmanlarımızda ise vardiyalı sistemde çalışabilecek bireylerle görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Pegasus işe alım yaparken adaylar hangi elemelerden geçiyor?

Tüm pozisyonlarımızın işe alın süreçlerinde, aynı hassasiyet ve özeni gösteriyoruz. İşbirliği içerisinde olduğumuz kaynaklarımız vasıtasıyla uygun adayların filtrelemesini yaptıktan sonra her biriyle ön görüşmeler yapıp kısa liste adaylarımızı oluşturuyoruz. Bundan sonraki süreçte direk olarak ilgili birim yöneticisiyle birlikte ilerliyoruz. Kısa liste adaylarımızla ikinci görüşmelerimizi organize ediyoruz. Gerekli olan bir takım pozisyonlarımız için ise dil sınavı, örnek vaka (case study) ve grup çalışmaları organize ediyoruz.

Pegasus işe alımlarda kişinin eğitim durumunun yanı sıra hangi özelliklere dikkat ediyorsunuz?

Pegasus olarak aile bireylerimizin ekip çalışmasına adapte olabilecek ve ekip iletişimini doğru yönetebilecek kişiler olmasını çok önemsiyoruz. Bunun yanı sıra sosyal yaşantılarında da yenilikleri takip eden ve değişen dünyaya hızlı uyum sağlayabilecek potansiyellerinin olması işe alım süreçlerimizi etkileyen faktörler arasında.

Her yıl ortalama kaç kişi istihdam ediyorsunuz? İşe alımlarınızda yeni mezunların oranı nedir?

2013 yılında 1.088 kişiyi istihdam ettik. Bu yıl hedefimiz, geçen yıla oranla yüzde 15 büyümek.

Yeni mezunlar, genellikle hangi bölümler için tercih ediliyor?

Bu kıstas bölümlerin ihtiyaç durumlarına göre değişebiliyor. Örneğin kabin hizmetleri müdürlüğü bünyesindeki “tecrübesiz kabin elemanı” alımlarımızda özellikle deneyimsiz, yeni mezun adayları tercih ediyoruz. Aynı şekilde yer işletme müdürlüğümüz bünyesinde yer alan pek çok pozisyonumuz içinde yeni mezun adaylarımız ön plana çıkıyor.

Yeni mezunlara yönelik eğitim programınız var mı? Hangi eğitimlerden geçiyorlar?

Pegasus ailesine yeni katılan bireylerimizin şirkete hızlı adapte olmaları için oryantasyon programlarını düzenliyoruz. Bu programlarda şirketimizin faaliyet alanlarını tanıtmayı hedefliyoruz. Diğer taraftan havacılık sektörünün gereği olarka, güvenlik gibi olmazsa olmaz konular ve sertifikasyonlar da oryantasyon eğitimlerimizin bir parçası olarak yer alıyor.

Özellikle uçuş ekibimizin aylarca süren oryantasyon eğitimlerini tamamladıktan sonra işbaşı yapıyor. Aile bireylerimizin görevleriyle ilgili sahip olmaları gereken mesleki bilgileri edinmeleri için gerçekleştirirken eğitimler, işbaşı yapmadan önce sertifikalı iç eğitimlerimiz tarafından veriliyor. Bunun yanında her yıl toplanan talepler paralelinde oluşturulan yıllık eğitim bütçemizde sınıf eğitimlerinin yanında “PageLearn” adı verdiğimiz online eğitim sistemiyle farklı lokasyonlardaki aile bireylerimize mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerine katılma ve kendilerini bu yönde yetiştirme imkanı vermekteyiz.

KİMLER İÇİN PEGASUS’TA STAJ FIRSATLARI VAR

Pegasus Hava Yolları olarak stajyer alımlarımızı birkaç değişik program dahilinde gerçekleştiriyoruz. Staj kontenjanlarımızı ise ilgili birimlerinizden aldığımız ihtiyaçlar doğrultusunda belirliyoruz. Bunun için her yıl Mart ve Nisan ayları içerisinde birimlerden taleplerini almaktayız. Genel müdürlüğümüzde görevlendirilmek üzere üniversitelerin çeşitli mühendislik dalları, idari ve ekonomi bilimleri gibi bölümlerinden staj yapmak üzere başvurmuş adayları değerlendiriyoruz.

Genellikle yaz dönemi için stajyer alımı yapmakla beraber staj programımız maksimum 60 iş gününü kapsıyor. İkinci staj programımız, üniversitelerin genellikle 3’üncü ve 4’üncü sınıflarında olup bölümleri gereği zorunlu staj yapmak durumunda olan öğrencileri kapsıyor. Stajyer kontenjanlarımızda, zorunlu staj yapacak öğrencilere öncelik veriyoruz. Bu öğrenciler de genellikle yaz dönemlerinde staj yapmak istiyor. Yine tüm yıl, zorunlu staj yapacak olan ticaret ve endüstri meslek lisesi öğrencilerine 9 ay boyunca şirketimiz bünyesinde mesleki staj eğitimi imkanı tanıyoruz. • pegasus kabin memuru alımı
 • pegasus hostes alimi
 • pegasus kariyer
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Pegasus tecrübeli tecrübesiz kabin memuru alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. zeynep çelik dedi ki:

  Sizinle calismak istiyorum

 2. çağlar konya dedi ki:

  pegasus ailesine katılmayı çok isterm.

 3. çağlar konya dedi ki:

  kabin memurluğu için tarafınızdan çağırılmayı bekliyorum.saygılar

 4. zeynep turan dedi ki:

  şirketinizde şiddetle çalışmak istiyorum e mailim yok

 5. Esen BAŞOL dedi ki:

  pegasus hava yolları …forklıft operatoruyum 11 yıllık ıs deneyımım var 1983 dogumluyum uamrımmesajımı dıkkate alırsnz ınsallah dua edıyrum…0542 838 68 70 …bır umıt bekleyıs…

 6. kübra dedi ki:

  istanbul beylikdüzünde oturuyorum 1996 doğumlu marmara üniversitesi 2 sınıf öğrencisi büro yönetimi bölümü öğrencisiyim pegasus iş başvurusunda bulunmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim hedefimlerimi bu iş üzerinden değerlendirmek istiyorum ?

 7. Anonim dedi ki:

  ben insan kaynakları uzmanıyım . hepınızı işe aldım . yarın gelın ılk uçakta başlayın.

 8. BEHLUL ZIYAGİL dedi ki:

  BEN PEGASUS İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜYÜM . BURADA YAZILAN TÜM YORUMLARI DİKKATE ALIP HEPİNİZİ İŞE ALDIM. YAPANLARI İŞE ALIYORUM YARIN İSTEDİĞİNİZ UÇAKTA İŞE BALAYABİLİRSİNİZ .

 9. Uçak hostesligi yapıp çalışmak istiyorum ne yapmam gerekiyor ? 95 doğumluyum kocaeli Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünden yeni mezun oldum istanbul haznedar sa ikametgahim esra_kaya07@hotmail.com dedi ki:

  Esra Kaya

 10. Özlem dedi ki:

  bende sizinle çalışmayı çok isterim … ama kastamonuda ikamet etmekteyim burada da eleman ilanı geçerli ise tabii

 11. Elif Rabia Sevinc dedi ki:

  1994 dogumluyum 2015 istanbul aydin universitesi ingilizce cevirmenlik mezunuyum beylikduzunde oturuyorum pegasus ailesine katimak istiyorum hedefim yabanci dilimi gelistirmek kariyer yapmak tel 0531 512 78 29 saygilar….

 12. Kevser toraman dedi ki:

  Pegasus ailesinde çok çalışmak istiyorum . İnternet üzerinden çoğu kez cv gönderdim dönüş olmadı kabin memuru olarak çalışmak istiyorum geri dönüş yaparsanız çok sevinirim. Pendik de oturuyorum 05454989208 kevserttt@hotmail.com

 13. Kevser toraman dedi ki:

  Pegasus ailesinde çok çalışmak istiyorum . CV mi internet üzerinden gönderdim eskiden ama geri dönüş olmadı hiç . Pendik de oturuyorum . Divan Asia da çalışıyorum geri donerseniz çok sevinirim . 0545 498 92 08 kevserttt@hotmail.com

 14. Sizinle çalışmak istiyorum dedi ki:

  Minta

 15. Mehmet halil ibrahim çalışkan dedi ki:

  Pegasus ailesine katılmak istiyorum. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü mezunuyum. 11 yıldır matematik öğretmenliği yapıyorum. Atamam yapılmadığı için bu sene ozel derse yönelmiş durumdayım. Sizinle birlikte çalışmak isterim. Gsm: 05072986800

 16. Merhaba sizinle çalışmak gerçekten bir hayal ve ben Buharlı gerçekleştirmek istiyorum forklift RT operoterüm 6 yıllık tecrübe var tel 5416805117 tesekkurler dedi ki:

  AYDIN ASIL