Kamuya 150 bin yeni memur alımı

Kamu kurumlarının 2013 yılı için yapacakları memur alımı kadro sayıları belli oldu. Buna göre kamu kuruluşlarından toplam 150 bin kadro talebi geldi. Kadro taleplerinin içinde Milli Eğitim Bakanlığı 61 bin kadro talebi ile en çok personel memur alımı yapmak isteyen kamu kurumu oldu.  2013 yılı bütçeye göre ise kamu kurumlarına toplam 65 bin ve üniversitelere de 14 bin olmak üzere toplam 79 bin personel memur alımı yapılacak.

En çok kadro talebi yapan kamu kurumlarında MEB’den sonra Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hasteneleri Kurumu 26 bin ile ve Gıda ve Tarım Hayvancılık Bakanlığı da 13 bin kadro talebinde bulundu.

Kamu kurumları tarafından yapılan memur kadro talepleri mayıs ayında bitecek ve bu taleplerden acil olanlar için izin verilecek. Daha sonra toplam kadro sayısının 100 bin civarına inmesi bekleniyor. 2013 yılı için yapılan personel memur alımlarının birinci yerleştirme yerleştirme işlemleri 24 Haziran ve 3 Temmuz 2013 ve ikinci yerleştirmeler ise kasım ayında yapılacaktır.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...