Kapitalizmin Yarattığı Cehennem filminin fragmanı yayınlandı

Ana Sayfa » Sinema - Kapitalizmin Yarattığı Cehennem filminin fragmanı yayınlandı - haber24

Siber-aktivizmi ve Redhack’i konu alan Red! filmi ve Haziran Direnişini merkezine alan “Artık Yeter!” ile adından söz ettiren Bağımsız Sinema Merkezi, “Kapitalizmin Yarattığı Cehennem” filminin fragmanını yayınladı.

Siber-aktivizmi ve Redhack’i konu alan Red! filmi ve Haziran Direnişini merkezine alan “Artık Yeter!” ile adından söz ettiren Bağımsız Sinema Merkezi (BSM), ‘Kapitalizmin Yarattığı Cehennem’ filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Belgesel türünde hazırlanan film insanların nasıl olup da kendini iyi hissetmekten başka bir şey düşünmeyen, haksızlığa tanık olduğunda başını çeviren, kendisine haksızlık yapıldığında korkup sinen bireylere dönüştürüldüğünü tartışıyor.

Yoksul çoğunluğu kemiren açlıkla işlevsiz teknoloji bağımlılığı arasında ya da emperyalizmin gözü dönmüş saldırılarıyla alışveriş merkezlerine sıkışan aşklar arasında düşünüldüğü kadar geniş bir açı olmadığını söylüyor. Bunu yaparken de, hem net bir şekilde kapitalizmin gerçek suçlu olduğunu vurguluyor, hem de onun ebedi ve ezeli olmadığının altını çiziyor.

Kapitalizmin Yarattığı Cehennem‘in 2014 Ekim ayında izleyicilerle buluşacağı duyuruldu.

soL haber


personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.