Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı

Ana Sayfa » Personel Alımları

Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı2013 yılı uzman çavuş temini kapsamında terhis olmuş personelden başvuruda bulunan ve Şubat/Mart 2013 aylarında başlayacak olan eğitime katılmak isteyen piyade komando branşını tercih etmiş adayların sınav tarihlerine ulaşmak için tıklayınız.

Komando sınıfını tercih etmesine rağmen kısıtlı kontenjana giremediğinden çağrılamayan adaylar ile diğer sınıf/branşları tercih eden adaylardan ön başvurusu kabul edilen adayların sınav tarihleri ile ilgili duyurular başvuru kılavuzunda belirtilen faaliyet takvimi esas alınarak www.kkk.tsk.tr adresinde yayımlanacaktır. Ayrıca konu ile ilgili olarak adayların elektronik postalarına ve cep telefonlarına bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

AÇIKLAMALAR 

1.   Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edileceğinden ön başvuru yapmış olmak tek başına başvuru şartlarını taşıdıkları anlamına gelmemektedir.

2.   Bu kapsamda aşağıda belirtilen şartları belgeleyemeyen adaylar genel ağ (internet) üzerinden yapmış oldukları ön başvuruları kabul edilmiş olsa dahi, sınavlara kabul edilmeyecektir: 

      a.   Yaş şartı: Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2013 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar),

      b.   Terhis tarihi şartı: Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (01 Ocak 2010 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), 

      c.   Öğrenim durumu şartı: En az lise ve dengi okul mezunu olmak. 

3.   En az lise ve dengi okul mezunu olmayan, ilköğretim (ortaokul) mezunu olan adayların sözleşmeli er temini için  www.kkk.tsk.tr genel ağ (internet) adresinde yayımlanmış olan duyuruyu takip ederek ön başvuru yapmaları mümkündür.

4.   Komando sınıfını tercih etmiş ve terhis olmuş olan adaylardan başvuru önceliğine göre ön başvurusu kabul edilen adayların seçim aşaması sınavları 16-17 ve 21 Ocak 2013 tarihlerinde yapılacaktır.

5.   Ön başvurusu kabul edilen  adaylar, Yazılı Sınav, Kayıt Kabul Faaliyeti, Mülakat, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Kabiliyet Testi (FKT)  için  isimleri hizasında belirtilen tarihte ve saatte, Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır. Kendisine tebliğ edilen sınav tarihinde sınavlara katılmayan adayların başvuru işlemleri iptal edilecektir.

6.   Sınavlar ve aşamalara yönelik hususlar ile adayların beraberinde getirecekleri belgeler Başvuru Kılavuzunda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

7.   Adaylara kıymetli eşyaları için emanet hizmeti sağlanamadığından yanlarında kıymetli eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

8.   İşlemlerin daha çabuk sonuçlandırılabilmesi için adaylar sınavlara (yazılı sınav, kayıt- kabul faaliyeti, mülakat, ön sağlık kontrolü ve fiziki kabiliyet testi) spor kıyafetli (eşofmanlarını giymiş olarak) katılabileceklerdir.

9.   Yapılacak sınavlarda başarılı olan adayların aynı gün içerisinde güvenlik soruşturması ve sağlık raporu işlemleri başlatılacaktır.

10. Kendisine sınav çağrısı yapılmış adayların genel ağ (internet) ortamındaki başvuru bilgileri kurumsal veri tabanına aktarılmıştır. Bu nedenle adaylar başvuru güncelleme ve sorgulama  işlemlerini yapamayacaklardır. Genel ağdan (İnternet) yapılan ön başvurunun bilgisayar çıktısını alamayan adayların kendisine yapılan sınav çağrı belgesinin çıktısını getirmeleri yeterli olacaktır.

11. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir. 

SINAVLAR İÇİN YOLA ÇIKMADAN ÖNCE AÇIKLAMALARI TEKRAR OKUYUNUZ. SINAV TARİH VE SAATİ İLE GETİRECEĞİNİZ BELGELERİ MUTLAKA BİR KEZ DAHA KONTROL EDİNİZ.

Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle www.kkk.tsk.tr genel ağ adresinde yer alan personel ve öğrenci temini bölümüne bakınız. İlave sorularla ilgili irtibat numaraları:

(0 312) 562 11 11/562 03 65/562 05 34/562 15 08

(0 312) 411 60 50 (Belgegeçer)

 • k k komutanligi
 • kara kuvvetleri personel alımı
 • kkk personel alımı
 • kkk personel alm
 • k k personel temin merkezi komutanlığı
 • kara kuvvetleri komutanligi
 • kkkomutanlığı
 • kara kuvvetleri personel temin merkezi
 • kara kuvvetleri komutanlığı personel alımı
 • kkk personel temin merkezi
 • kkk personel
 • Kk Personel Temin Merkezi Komutanligi
 • personel temin merkezi komutanliği cebeci / ankara
 • k k personel temin merkezi komutanlığı cebeci/ankara
 • kkk personel temin
 • www kkk tsk
 • kara kuvvetler komutanligi
 • k k k personel alımı
 • k k personel temin merkezi k liği
 • kk komutanlığı
personel alımı 2016, memur alımı 2016, memur forum, memur alımları, personel alımları, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, son başvuru ne zaman, işkur, işkur iş ilanları 2016, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan,eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. yunus yeşildemir diyor ki:

  ADIM :YUNUS SOYADIM: YEŞİL DEMİR BİTLİ İL İLCE ADİL CEVAZDA ikamet ediyorum uzman erliye başvuru yaptım ve sınav yeri olan ANKARA cebeciye gittim hakkımı yediler beni ön salık elemesinde elediler kilo sorunu yaptılar benim boy:1.80 kilo:85 ve beni elediler itiraz edelim dedik insan yerine koyupta kimse ilgilenmedi bile biz vatan sevgisiyle onca yolu kat edipte gidelim hayal kırık lığıyla geri dönelim şimdi siz söyleyin ben ne yapıyım

 2. yunus yeşildemir diyor ki:

  yunus yeşildemir :
  ADIM :YUNUS SOYADIM: YEŞİL DEMİR BİTLİ İL İLCE ADİL CEVAZDA ikamet ediyorum uzman erliye başvuru yaptım ve sınav yeri olan ANKARA cebeciye gittim hakkımı yediler beni ön salık elemesinde elediler kilo sorunu yaptılar benim boy:1.80 kilo:85 ve beni elediler itiraz edelim dedik insan yerine koyupta kimse ilgilenmedi bile biz vatan sevgisiyle onca yolu kat edipte gidelim hayal kırık lığıyla geri dönelim şimdi siz söyleyin ben ne yapıyım

 3. adnan diyor ki:

  Uzman olmak istiyorum

 4. kaddur cin diyor ki:

  Uzman olmak istiyorum askerden yeni geldim
  Burda ne yapacağı bilmiyor. Lütfen bana ulaşınca benim cep 05398384535

 5. ismail akbas diyor ki:

  askerden yenı geldım uzman cavus olmak ıstıyorum askerde zaten cavustum komando alayında gorevımı tamamladım bu 05418099693 bu numaradan bana ulasabılırsenız sevınrım

 6. 05345982119 diyor ki:

  Ben recep hasreci siden ricam var beni parli asker olmak istiyorum siden haber bekliyorum

 7. kürşat diyor ki:

  uzmanlık sınavlarına girmek istiyorum ßeni bilgilendirirseniz sevinirim 5443293114

 8. İsa diyor ki:

  İyi günler ben ist tuzla da erkek kuaför dükkanı işletiyorum 9 yıldır kamu da calışmak istiyorum meslegimle ilgili tüm belgeler var bunlar 1 bonservis 2 kalfalık bel 3 ustalık bel 4 usta öğretici bel 5 yeni cıkan hijjen ve sağlık sertifikası 6 yeni cıkan iş güvenliği bel var 7 bide acık lise okuyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

 9. OZAN diyor ki:

  OLMAK İSTİYORUM DEMEKLE UZMAN OLUNMAZ BİRAZ İSTEK VE BİRAZ ÇABA GÖSTEMEZSENİZ UZMAN OLAMAZSINIZ K.BAKMAYIN YANİ İNSAN BİRŞEYİ İSTİYORSA MUTLAKA ONA ULAŞMALI DERİM BEN

 10. satılmış arslan diyor ki:

  douda batıda karada denizde heryerde yapmaya razıyım allahbüyüktür işallah olur nediyimki

 11. ahmet karakoç diyor ki:

  süzleşmeli er olmak istiyorum

 12. ramazanbozan diyor ki:

  bu telefonlarınızı neden açmıyonuz hep meşkull

 13. Anonim diyor ki:

  ben mesut hepbay 40 yasinda olmama ragmen hicbir ucret talep etmeden guney doguda terore karsi elimden gelen herseyi yapmaya hazirim gereginin yapilmasini arz ederim