Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı yapıyor. Her türlü koşulda görev yapmak üzere komando eğitiminden geçirilen sözleşmeli erler, bir eğitim devresinde ortalama 250 kilometre silahlı, teçhizatlı ve arka çantalı dayanıklılık yürüyüşleri yapıyor.

Sözleşmeli er alımı

Bu arada Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 2013 yılı için sözleşmeli er alımına yönelik yeni bir ilan daha yayımladı. İstekliler, Ocak ayı sonuna kadar ‘www.kkk.tsk.tr‘ adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Sözleşmeli erler, Ocak 2012 yılı itibarıyla bin 500 lira civarındaki maaş alıyor. Ancak hudut ve iç güvenlik bölgelerinde görev yapmaları halinde maaşları yan ödemelerle 2 bin 700’ya ulaşıyor. Sözleşmeli erler, 7 yıl görev yaptıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ayrılmaları halinde 60 bin TL’ye yakın toplu tazminat da alabiliyor.

Güncelleme.

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI 2015

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 13 Aralık 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemeyle 2015 yılında sözleşmeli er ve erbaş alımı yapılacaktır.

2015 sözleşmeli er alımı yapmaya devam edecek olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı için sınav düzenleyecektir. Ortaokul mezunu olanlar için askerlik hizmetini yapmış olma şartı aranmayacak. Sözleşmeli er sınavına başvuru yapmak isteyen kişilerde müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olması şartı aranacaktır.

Sözleşmeli er maaşları ne kadar olacak?

Sözleşmeli er maaşları, kritik illerde görev yapanla personelin 3342 TL lira, diğer illerde görevli olan personelin ise 2000 lira maaş alacağı açıklandı. Sözleşmeli erler, 1înci derece kritik iller olan Van, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Ağrı, Batman, Hakkari, Siirt, Mardin, Hatay, Muş, Şırnak, Tunceli’de göre yapan sözleşmeli er/erbaş 3342 lira, dğer illerde görev yapan sözleşmeli er maaşları ise 2000 lira olacak. Bu kapsamda sözleşmeli er/erbaşler ikramiye olarak 28 bin 463 lira alacak.

Sözleşmeli er olarak 7’inci hizmet yılını tamamlayan ve yine 1’inci derece kritik illerde görevli sözleşmeli er/erbaş 3567 lira maaş alırken, diğer illerdeki erler ise 2229 lira maaş alacak. Bu kapsamda görev yapan personel ise ayrılışta ikramiye olarak 70 bin 648 lira alacak.

Sözleşmeli er alımında aranan şartlar arasında ise, ortaokul mezunu olanlar için askerlik hizmetini yapmış olma şartı aranmayacak. Sözleşmeli er sınavına başvuru yapmak isteyen kişilerde müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olması şartı aranacaktır. Sözleşmeli er/erbaş alımında kaynak ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak, Milli Savunma Bakanlığı tarafından uygun görülmesi halinde ilköğretim mezunu olanlar da aynı esaslarla askerlik hizmetlerini tamamlamadan sözleşmeli er olabilecekler. Konuya ilişin bilgiye sözleşmeli er başvuru kılavuzundan ulaşılabiliecek.

Sözleşmeli er alımı için yapılan düzenlemelere ilave olarak Sözleşmeli Er Kanunu’nda 31 Temmuz 2013 tarihinde yapılan değişikliklerin de hatırlatıldığını açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“Sözleşmeli erbaş/er olarak 7 yıl görev yapanlardan ilgili mevzuat hükümlerine göre gerekli şartları sağlayanların kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş kadrolara atanmasına imkan sağlanmış, uzman erbaşlığa geçiş yaş sınırı 25’ten 29’a çıkarılarak sözleşmeli erbaş/er olanların uzman erbaşlığa geçiş imkanı genişletilmiş, sözleşmeli erbaş/erlerin birinci derece kritik iller ile hudut birliklerinde görev sürelerini tamamladıktan sonra diğer birliklere atanmalarına olanak sağlanmıştır. Sözleşmeli er başvurularına Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın internet sitelerinden erişilebilecektir.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), bedelli askerlik sonrasında sözleşmeli er alımı yaparak profesyonel askerliğe adım attığını düşünüyoruz.

 • sözleşmeli er başvuru
 • sözleşmeli er başvuru formu
 • sözleşmeli er yaş sınırı
 • sözleşmeli er komando alımı
 • sözleşmeli er yaş sınırı 29 oldu mu
Bunları da beğenebilirsin
140 Yorumlar
 1. suha diyor

  ismim suha ben sözleşmelı er için baş vurdum ve nezaman alım yapılacak beklıyorum

 2. gökmen demir diyor

  ben basvuru yapmak istiyorum nasıl yaparım

 3. aydın diyor

  bende basvuru yapmak istiyorum nasıl yapacagım

 4. aydın türel diyor

  aydın türel

 5. naci öncül diyor

  ben başburu yaptım nereden sonuçuna baka bilirim

 6. ibrahim güzel diyor

  bende başvuru yapmak istiyorum nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz cep tel 05394690219

 7. mehmet yörük diyor

  bnde başvuru yapmak istiyorum ltfen yardmcı olurmusunuz 0538.542.43.52

 8. sinem diyor

  bayanlar başvuru yapabiliyormu

 9. Anonim diyor

  sadece erkekler

 10. Anonim diyor

  Aklnizda bulunsun 3000 dye geliyorsunuz. Fakat 2000 tl lik yere dserseniz. Kandrdilar demeyin

 11. serkan diyor

  Yapiyomus hemen git sinem

 12. cemil diyor

  Basvurular nerden ve nasil yapa bilecegi hakkinda bilgi verecek yokmu

 13. cuneyt diyor

  bende basvuru yapmak istiyorum ltfn yardımcı olurmusunuz arkadaşlar 05446653965

 14. erdal diyor

  bende başvuru yapmak ıstıyorum yardımcı olur ısenız sevınırım

 15. erdal yasan diyor

  arkadaslar yardımcı olur musunuz basvuru ıcın

 16. muhammet diyor

  bn muhammet bn sozleşmeli er olmak istıyorum nasıl başvuru yaparım bana yardımcı olursanız ck memnun olurum

 17. muhammet diyor

  ya abicim bana yardım cı olurmusun sadece erbaş alımına başvurdun banada yardım cı olurmusun

 18. muhammet diyor

  ya suha abicim bana yardım cı olurmusun sadece erbaş alımına başvurdun banada yardım cı olurmusun

 19. sedat diyor

  arkadaşlar lütfen yardımcı olun bende başvuru yapmak istiyorum ama nerden yapıcağımı bilmiyorum

 20. 06 angaralı diyor

  yalann kim kime 3 bin veriyor 1600 de alabilirsin 3 bin de ama önce en az 160 en fazla 210 ondan sonra vucut kitle indeksi örneğin boyun 164 ise kilon en fazla 72 en az 54 lerde olması gerekir ondan sonra şağlık kontrolü 1 hafta sürüyor kan almalar tansiyonlar açlik tan. tokluk tan. vs ondan sonra yazılı sınav matematik falan vs onuda geçtikten sonra fiziksel kabiliyet 2 dk en az 28 şınav 2 dk en az 30 mekik ondan sonra mekik koşusu yada 1500 metre koşusu ondan sonra bunlarin ort bunu geçtinmi güvenlik soruşturması adam evine gelip araştırma yapıyorlar ilk yıl 1 bin tl alacaksınız çünkü eğitim yaptırıyor bazıları 3 ay oluyor biri vardi hiç fiziki yeterliliğe girmeden geçti diyolar uzun lafın kısası hiç boşuna girmeyin bu işlere bide bir sürü kürt arkadaş vardi hepsini elediler

 21. 06 angaralı diyor

  pardon boy 160 değil 164 olacak yanlış yazmışım

 22. halil diyor

  nasıl başvuru yapabilirm 05443660688

 23. Hilmi Gür diyor

  Suha nerden başvurdun bi yardmcı olurmusun bana kardesm ALLAH rızası içn. 0546 871 7227 ismim hilmi

 24. yaman diyor

  sözleşmeli er için başvuru yapamıyorum nasıl yapabilirim acaba bilen varmı?

 25. play_bk diyor

  kardeşim başvuruyu nerden yaptın ben bulamadım bana linki ni atarmısın

 26. soner sakrak diyor

  başvuru nerden yapılıyor bana yardımcı olurmusun başvuru formu çıkaramıyorum ekrana 0531 344 89 44 arayın lütfen bilen varsa

 27. Anonim diyor

  nasıl başvuru yapıyoruz arkadaşlar yapanlar yardımcı olabilirmi acaba

 28. Anonim diyor

  ArkadArkadaş lar günlerdr arıyorum başvuruyu nerden giriş yapcam bulamdm yardimcı olursaniz sevinirim 05532976462 hasan dinç

 29. Anonim diyor

  nasıl yaptın hangi siteden

 30. ugur diyor

  kardeslerım nasıl basvuru yapabılıyoruz bana bı yardımcı olsanız 0545 436 99 81

 31. dursun ün diyor

  Sözleşmeli vs. Olmayı çok istiyorum askesrliğimi tunceliden yaptım tim olarak gittim kolumda döğmeler var bu koşulda sözleşmeli olabilirmiyim ??

 32. turan diyor

  Ben basvuru yapacam ama nedense basvurunuz bulanmaktadir diyo ve yapamiyorum 2 sene once yapmistim ve mulakatta elendim tekrar bas vuru yapamiyorum bilgisi olan varmi

 33. Anonim diyor

  Askerligini yapmayanlarda basvura biliyor mu

 34. MEHMET diyor

  iki sefer uzman erbaşlığa başvurdum olmadı ben bir şehit yakınıyım ben vatanıma milletime o kadar bağlı biriyim ki tsk bunu bir türlü anlamıyor nedense benim hayalim büyük bir subay olmaktı ama 2007 nisan ayında lise dönemim de okurken amca oğlum bingöl de şehit düştü ben bunun üzerine şehidimizin hem yaım kalan günlerini tamamlamak vede vatanıma hizmet etmek istiyorum bunu bildikleri halde bana az da olsa hak tanımıyorlar

 35. Anonim diyor

  arkadaşlar halen başlamamıştır ön baş vurular

 36. baran çiftçi diyor

  bende uzman er olarak başvuru yapmak istiyorum lütfen bilenler yardımcı olurmusunuz

 37. baran çiftçi diyor

  bende uzman er olarak başvuru yapmak istiyorum lütfen bilenler yardımcı olurmusunuz 05535055414

 38. FERDİ diyor

  SİTE GİRİŞLERİ KAPALI MUHTEMELEN 2015 DE ACILIR BAŞVURU SUAN ALINMIYOR GİBİ

 39. Samed diyor

  2015 alımı olacak mı ben 01.07.1988 doğumluyum askerlik yapmadım ben girebilirmiyim bilen varsa yardımcı olsun lütfen !?

 40. irfan yıldız diyor

  arkadaşlar banada yardımcı olun linki bende bulamadım

 41. irfan yıldız diyor

  arkadaşlar banada yardımcı olun linki bende bulamadım bnde kaydolmak istiyorum

 42. semih diyor

  Nereden başvuru yapabiliyoruz

 43. aliko diyor

  sen başvuruda bulunamazsın çünkü yaşın tutmuyor gardaşım , 20 yasından gün alanlar ve 25 yaşını gecmeyenler basvuruda bulunabiliyorlar ..

 44. aliko diyor

  başvurular henüz başlamış değil zaten , hiç armaayın , şuan sadece yayımlanmış durumda arkadaşlar , mülakatlara başvuru oılacak ve ankara da olacaktır sınavlar . hayırlı günler ..

 45. FEARLESS diyor

  Beyler basvurular henuz yok 2015 de baslayacak ve linki de su sekilde:www.tekok.edu.tr

 46. seyyit diyor

  ya nasıl basvuru yapıyoruz

 47. hacı kılıç diyor

  arkadaşlar çoğunuzunda sorunu başvuruyu nasıl yapabilirim ne bu ya bunu kkk sitesine girip ordan sözleşmeli eri tıklayın bulursunuz kolay bir işlem ordaki başvuru formunu doldurup göndermeniz yeterli gönderdikten sonra size aday numarası verecek onu kaybetmeyin o numarayla işlemlerinizi takip edeceksiniz. başvuruyu yaptığınız yıl içerisinde sizi çağırırlar 2014 yılı için alım bitti 2015 yılını bekleyin ocak ayı içerisinde tekrar alım yapılır o zaman başvuruyu yapın 0538 237 21 54 bilgi için arayabilirsiniz

 48. hacı diyor

  bende kürdüm beni elemediler ve şırnakta görev yapıyom 325 lira maaşım var o nolcak

 49. allev diyor

  selam arkadaslar benım bır erkek arkadasım basvuru yapacak .basvuru sartında amelıyat ızı olanların basvurusu kabul olunur mu sızce

 50. Mesut KLnc diyor

  Hayır tabiki tehlikeli çatışmalı görevlere gönderilecegiz bayanlar yer almıyor 🙂

 51. serkan diyor

  başvuru nasıl yapıcaz bi yardımcı olurmusunuz arkadaşlar 0537 288 25 51

 52. eren diyor

  başvuru linki varmı ortaokul mezunları alınıyormu tam olarak anlayamadım

 53. ben burcay diyor

  arkadaşlar nasıl başvurcagız en kısa yöntem hangisii
  cevabını bekliyorumm

 54. ben burcay diyor

  nasıl yapılıyo başvuru hangi sitedenn

 55. Anonim diyor

  nasıl başvurdunn hangi sitedenn

 56. burcay diyor

  hangi siteden arkadaşlar lütfenn söylermisinizz 05313811077

 57. dersimli rüyalı gnlr diyor

  arkadaşlar ne dir bu şiidet celalbaşwurular 2015 ilk günü tlf 0531 905 14 21

 58. Anonim diyor

  bir çiksa hemn gidecem ama ne zamn olacanı bılmıyorum bılen varmı ne zamn

 59. isa uyar diyor

  ben 3 sene yapmak istiyorum ona da tazminat var mı

 60. muharrem diyor

  ya başvurular başladımı

 61. abdullah diyor

  basvurular belli degikl arkadaslar

 62. rıdvan diyor

  hayır

 63. Mehmet diyor

  Selamun aleyküm hocam hangi adresten başvuru yapıyoruz yardımcı olursanız sevinirim

 64. idris diyor

  yok canım bi dedikodunuzu askerliğe taşımadığınız kalmıştı

 65. okan diyor

  allah rızası icin 2015 ocak ayının 1ci günümüü arkadaslarrrrrrr

 66. okan diyor

  allah rızası icin 2015 ocak ayının 1ci günümüü arkadaslarrrrrrr

 67. Anonim diyor

  0539 346 92 65 bu noyu arayın şartların nasıl olduğunu anltym ben 2 yıllık sözleşmeli erim

 68. Rahim diyor

  Türk Silahlı Kuvvetlerine Sözleşmeli Er Olmak İçin Başvuru Sitesi İlgilenenlere
  http://www.kkk.tsk.tr Bu siteden BAŞVURU FORMUNU Eksiksiz doldurarak Başvuru yapabilirsiniz.

 69. ferdi diyor

  ben şu anda askerim den

  iz piyadeyim süzleşmeli er baş vuracam yapamiyurum

 70. Onur diyor

  Arkadaşlar. başvurular ne zaman açılacak. Şuan için başvuru yapamıyoruz. yardımcı olun lütfen

 71. Murat diyor

  Gerekli bilgu icin arayabiliesiniz. Yaedimci olurum.
  Tel; 0545 778 7695

 72. Murat diyor

  Gerekli bilgi almak isteyenler ulasabilir.
  Tel ; 0545 778 76 95

 73. naim diyor

  arkadaşlar sizlere bir sorum olacak ben 02.04.1989 doğumluyum ben de sözleşmeli er;e başvuru yapabilirmiyim 2015 dekine simdi den teskr

 74. Anonim diyor

  ne zmn başlıycakmış bilgin varmı murat

 75. abdullah diyor

  Bende başvurmak istiyorum ama askerlik şartı istiyor mu 05432970407

 76. Anonim diyor

  BUNDAN SONRA 25 YAŞ ALTINDAN OY İSTERSİNİZ ARTIK

 77. NJNJFD diyor

  BUNDAN SONRA 25 YAŞ ALTINDAN OY İSTERSİNİZ ARTIK

 78. habip avcı diyor

  sözleşmeli er kayıt icin başvurda bulunmak istiyorum 05423126887

 79. Anonim diyor

  basvuru

 80. Murat diyor

  Kayitlar basladi beyler kkk. Personel teminden basvurabilirsiniz. Hepiniz icn hayirlisi olsun.

 81. salim sazak diyor

  arkadaslar uzman er basvuru formu diiye yazıyorsun oradan er basvurularıne tıklyıp indiğrme yapıyorrsun indirmeden sonra sayfadakı dolum yerlerini dolduruyorsunuz arama isteyen arayabilir 0553 415 76 65

 82. mehmet bozkuş diyor

  abicim ben nerden nasıl baş vururum allah rızası için biri yardımcı olsun cep 05422551955 sadece bilgilendiriniz lütfen biriniz

 83. sedat diyor

  Dögme cilet olanları almıyolr kardeşim

 84. MUHAMMET diyor

  NERDEN BAŞVURACAZ YARDIMCI OLUN LÜTFEN

 85. yusuf dogan diyor

  kızlar yapamaz canım

 86. mehmet dilbaz diyor

  Başvuru yapacam

 87. metin bayram diyor

  kardeş başvurdum internetten şimdi neyapmam lazım….

 88. cuma şahin diyor

  arkadaşlar nası başvuru yapa biliriz 05453262984

 89. HÜSEYİN diyor

  BEN BAŞVURU YAPTIMDA NE ZAMAN ACIKLANR TARİHLERİ

 90. Anonim diyor

  suha kardeşim o başvuruyu nerden yapıoruz bi yardımcı olursan sevinirim

 91. burhan diyor

  Başvuru nedir veya Nası Yapıldığı ni bilmeyenler bna Yönlendirme yardımcı olurum hayrim için 05340624765 wapzap

 92. Anonim diyor

  ya kardeşlerim sözleşmeli erliğe başvuracam fakat bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz 531 525 90 86

 93. Anonim diyor

  Bu ay bşvurdum ama nezaman çarırlar mülakata flan grlyo gunu bellmi

 94. ibrahim şala diyor

  başka kuvvetten sözleşmeyi fes edip kara kuvvetlerindeki mülakata girmeye hakkımız varmı

 95. halil diyor

  ben suan askerdeyim manisa kirkagacta yapmakyayim yaklasik 3 hafta once basvuru yaptim ama daha aciklanmadi ne zaman aciklanir yada askerdeyken buna basvuranlar aliniyomu yoksa askerlik bittikten sonrami nasil oluyo

 96. ferhat diyor

  daha askerligime 6 ay var ama sozlesmeli er olmak istiyorum bi yardimci olun askerligi bitirdikten sonrami olunuyor yoksa baslamadan da olabilinirmi.

 97. ismail salman aksaraylıyım 68 diyor

  bende baş vurmakistiyorum asker olmak istiyorum çakallarla mücadele etmek istiyorum askerliğimi yaptım özel kuvvetlerde görev yaptım yirmi dokuz yaşındayım banada yardımcı olun bende gideyim 05313063730

 98. ahmet diyor

  nerden başvuru yapabilirm

 99. KKK diyor

  Arkadaş merhaba kara kuvvetleri komutanlığı sözleşmeli er 2015 sınav tarihi ne zaman yapılacak?

 100. hidayet diyor

  s.a bende başvuru yapcam yapamıyorum yardım edın lütfen tell 05432074765

 101. müslüm diyor

  bende sözleşmeli er için varım yaş kaçbilen varsa beni arasın yada çağrı atsın 0544 415 70 54 bilen varsa arasın arkadaşlar ama dogum tarihim 1988 teris tarihim 2009

 102. cem diyor

  slm sözleşmeli er e başvuru yapamıyom yardımcı olurmusunuz bana rica etsem

 103. israfil diyor

  12yıldırbaşvuruyom çıkmıyor ,çorumluyum sungurlu

 104. israfil diyor

  çorum sungurluyum paralı askerli ge 12yıldırbaşvurdum ama çıkmıyor.

 105. Memet diyor

  Ben askerlik yapmadım sözleşmeli er olursam göreve başladığım gibi maaş alacam mi?

 106. bektas diyor

  uzman er baş olmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 107. okan diyor

  Sozlesmeli ere basvurumu yaptim ne zaman haber verecekler bilgisi olan varmi

 108. israfil diyor

  sözleşmeli er olmaya istiyofum çok

 109. Anonim diyor

  Uzman er olmak istiyorum lutfen yardimci olurmusunuz nerden basvurabilirim

 110. yakup diyor

  Uzman er olmak istiyorum lutfen yardimci olurmusunuz nerden basvurabilirim

 111. Anonim diyor

  Ewet yapa biliyor

 112. Anonim diyor

  Sınav tarihi açıklandı mı bilen varmı

 113. mehmet karadeniz diyor

  kardeşim basvuruyu nerde yaptın banada bi bilgi ver 0539 335 65 25

 114. cuma şahin diyor

  internette formu dolduracaksınız beyler

 115. adem diyor

  Orta okul mezunu alıniyomu

 116. Veysel diyor

  Kardeşim yardımcı Olurmsunuz Basvuru yapmak ıstıyorumda nerden nasıl yardımcı olsanız seVinirim.

 117. cengiz diyor

  sen nsl yaptın

 118. zikri diyor

  nerden biliyorsun Bunlari bana ulaşabilir misin 05349804363

 119. sitki diyor

  Bu alimlar nezaman belli oluyo

 120. fıjldsk diyor

  nasıl başvur yapıyoruz

 121. ahmet güçlü diyor

  ben basvuru yapmak istiyorum nasıl yaparım.

 122. ismail diyor

  başvuru nasıl yapabilirim yardımcı olun

 123. ismail diyor

  arkadaşlar başvuru nasıl yapabilirm

 124. enbüyûk asker diyor

  Kara kuvvetlerinin sitesinden başvuru yapabilir siniz arkadaşlar yada tsk personel temin merkezi nin sitesinden

 125. volkan diyor

  Nasil basvuru yapabiliriz ya bulamadim yardimci olabilirmisiniz

 126. zülküf güleç diyor

  ben gönülü askere gitmek istiyorum ben maaşlı askerlik yapmak isdiyorum daha önce 7 nci komando bölügü bozcaada canakkalede yapdım üstün hizbet belgemde var yaşim 27 lütfen komdanı bana bicevap varin bu cebim 05375202135 bekliyorum vatani görevimi 2 nci deve yap mak istiyorum kimse bana bakmıyor belki askerde para topladımda yuvamı gurarım allaha emanet olun komdanım nejdet özer

 127. Mersin muhammet diyor

  muhammet 25 yaşındayım askerliği mi Tunceli Mazgirt atacinar Karako lu nda yaptım

 128. niğde emin diyor

  Ben askerliğimi tunceli 4.cü komando tugayında yaptım ve sivil de doğru düzgün işim yok kendimi vatana adamak istiyorum lütfen cevabınızı bekliyorum 05319724980

 129. ferhat hatay diyor

  ben askerligimişöför olarak yapıyorum askerligimi de seve seve yaptım ve halada seviyorum vatanım için canım feda benim yaşım 28 oldugu için uzman olamıyorum ama çok istiyorum lütfen şu yaş sınırını 30 yapın uzmanolmayı çok istiyorum 05415010405

 130. ferhat hatay diyor

  uzman olmak istiyorum numaram bu 05415010405 ama yaşım 28

 131. yusuf uğuz diyor

  askerlik görevimi hakkari otlucada yaptım 26 yaşindayım ben gönüllü askerlik yapmak istiyorum telofon no 05454621360memleketim mersin erdemli

 132. Cenk yurdakul diyor

  09/12/1992 dogumluyum askerligimi severek yaptim vatanim icin canimi veririm bunun icin sozlesmeli er olmak istiyorum bilginize arz ederim. 5530234884. Izmir/konak

 133. ben asker olmak istiyorum diyor

  Mesut

 134. yasin şengül diyor

  Ben 1986/4 olarak yaptim kayseri de paraşütçü komando olarak yaptim gonullu olarak askeriyeye katilmak istiyorum ama 25 yaş şarti araniyor buyuzden katilamiyorum ne olur bi yardimci olun 25 yaş şarti cok sacma bence lutfen ilgililere duyurulur gönüllü asker olmak istiyorum 0532 461 36 21

 135. ben askerligimi hakkari yuksekova ic guvenlik hareket ost bolgesinde yaptim sözleşmeli er olmak istiyorum yas 24 acemi birligimde 1 icn komando tugayi kayseri.tel 05458105004 diyor

  Hakan

 136. ali diyor

  Yas 35 gonullu askerlik olsada hayattan vazgecsek eyi olur

 137. askerliğimi fotoğrafçı olarak yaptm haber bekliyorum diyor

  kemal05349210247

 138. murat kocaturk diyor

  Ben ankaradan murat yasim 46 gonullu olarak doguya gidip askerimizle pkk ya karsi savasmak istiyorum anladigim kadariylada devletim buna musade etmiyecek magdem oyle bende doguya gidip askerimize ben geldim sizinle beraber pkk yi avlamak istiyorum banada bir silah verin allah rizasi icin onden ben giderim tuzaklari ben imha ederim pkk ile ilk catismaya ben girerim hadi banada bir silah verin bunun yasi yok elim silah tutuyor atdigimi 12 den vururum pkk kellesi alma serefini banada verin ben vatanim icin sizin turk askerim icin turk polisim icin sizin icin vatanim icin pkk oldurmek icin geldim hadi banada bir silah verin bende pkk kellesi aliyim desem banada bir silah verirmi askerimiz ben dayanimiyorum artik bu niyetle doguya gitmek istiyorum askeri polisim bir cevap verin gelsem banada bir silah verirmisiniz cevap bekliyorum acil cevap tel 05534995480

 139. FATİH KAYA diyor

  BEN ASKERLİĞİMİ DENİZ KUVVETLERİNDE ER OLARAK YAPIYORUM.ASKERLİ’Ğİ SÖZLEŞMELİ ER OLARAK GEMİ BAKIM ONARIM TERSANELERİN DE ASKERLİK YAPMAK İSTİYORUM.

 140. Cezmi diyor

  Yaş 29 sözleşmeli er olmak istiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.