Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı

Ana Sayfa » Personel Alımları - Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı yapmaya devam ediyor. Karayolları iş başvurusu yapmak isteyen adayları için derlediğimiz haber aşağıdaki gibidir. Karayolları personel alımı hakkında detaylı bilgi..

Bakanlar Kurulu‘nun bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak, 1 Ocak 2013‘ten geçerli olmak üzere yürürlüğe giren ”Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Geçici Mahiyetteki İşleri Yürütmek Üzere Geçici Personel İstihdamı ve Bu Personele Ödenecek Ücretler Hakkında Kararı”yla, özelleştirme uygulamalarının ardından işsiz kalıp, tekrar kamuya dönen geçici personelin istihdam koşulları düzenlendi.

Buna göre, bu yıl geçici mahiyetteki işleri yürütmek üzere kamu kurum ve kuruluşlarında azami 47 bin kişi istihdam edilecek ve bunların istihdam süresi, 11 ay 28 günü geçmeyecek.

Bu karar uyarınca istihdam edilecek yükseköğrenim mezunu geçici personele 21 bin 250, lise ve dengi okul mezunlarına 19 bin 275, ilköğretim mezunlarına (ilkokul veya okuryazar dahil) 17 bin 275 gösterge rakamının memur maaş katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutar kadar aylık brüt ücret ödenebilecek.

Geçici personele, bu ücretler dışında herhangi bir ödeme yapılmayacak, sözleşmelere de bu yönde bir hüküm konulamayacak.

Ödemeler, görevin yapılmasını müteakip her ayın 15’inde yapılacak. Hizmet sözleşmesinin sona erdirilmesi halinde kıst olarak hesaplanan ücret, ayrılma tarihini takip eden ayın başında ödenecek.

Geçici personel ücretleri, sosyal güvenlik mevzuatına göre kişiden yapılacak kesintiler ile gelir ve damga vergisi dışında herhangi bir kesintiye tabi tutulmayacak.

Karar uyarınca geçici personelin çalışma saat ve sürelerinin belirlenmesinde, çalıştıkları kurumdaki devlet memurları için geçerli süreler dikkate alınacak.

Çalıştıkları her ay için azami 2 gün ücretli izin verilebilecek olan geçici personel, bu izinlerini, sözleşme dönemi içinde toplu olarak da kullanabilecek.

Geçici personel, yıl içinde resmi tabip raporu ile kanıtlanan hastalıklar için yılda 30 günü geçmemek üzere ücretli hastalık izni verilebilecek.

Geçici personelin isteği üzerine eşinin doğum yapması, kendisinin veya çocuğunun evlenmesi; eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba veya kardeşinin ölümü halinde, her olay için 7 gün ücretli mazeret izni verilecek.

Geçici kadın personel, doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süreyle aylıklı izin kullanacak. Çoğul gebelik halinde, doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenecek. Ancak sağlık durumu uygun olduğu takdirde, tabibin onayı ile geçici personel, isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar işyerinde çalışabilecek. Bu durumda çalışılan süreler, doğum sonrası sürelere eklenecek.

Doğum izni sebebiyle SGK tarafından ödenen geçici iş göremezlik ödeneği, geçici personelin ücretinden düşülecek.

Geçici personele, çocuklarını emzirmeleri için doğum sonrası izin süresinin bitiminden itibaren ilk 6 ayda günde 3, ikinci 6 ayda günde 1,5 saat süt izni verilecek. Süt izni saatlerini anne seçecek.

Geçici personel, istihdam edildiği sürece dışarıda kazanç getirici bir başka iş yapamayacak.

Memurlar için suç sayılan fiil ve hareketler ile yaptırımlar, geçici personel için de geçerli olacak.

Karar uyarınca istihdam edilecek geçici personel için 2012’deki vizeli mevcut tip sözleşme örnekleri, yeni bir vize yapılmasına gerek kalmaksızın kullanılmaya devam olunacak. Ancak bu karar uyarınca ilk defa geçici personel istihdam edecek olan kamu idarelerinin, geçici personele ilişkin tip sözleşme örneklerini Maliye Bakanlığı’na vize ettirmeleri zorunlu olacak. Vize işlemi yapılmadan sözleşme yapılmayacak ve herhangi bir ödemede bulunulmayacak.

– Karayolları Genel Müdürlüğü 2013 yılında 250 yeni personel alımı gerçekleştirecek.

 • karayollari işçi alimi
 • karayolları personel alımı
 • karayolları memur alımı
 • karayolları eleman alımı
 • karayolları genel mudurlugu personel alımı
personel alımı 2016, memur alımı 2016, memur forum, memurlar.net, kpss, kaç puan,eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. erdi uzun diyor ki:

  hatayda ikamet etmekteyim yaşim 25 iş makinası operator ehliyetim var forklift kazıcı yukleyıcı beko loder hepsi işlidir daimi iş arıyorum tel 0545 523 48 01

 2. durdu memet baz diyor ki:

  iş makinesi oparetoruyum. silindir.cbs.loder.ehliyetine.isli. elbistanda ikamet.etmekteyim.daimi i sariyorum. 05455153806.

 3. Recep ceran agırvasita soforuyum e sinifi ehliyete sahibim src4 pisko teknik belgem var yasim 34 k.maras elbistan cevresinde is ariyorum diyor ki:

  Recep ceran

 4. Recep ceran agırvasita soforuyum e sinifi ehliyete sahibim src4 pisko teknik belgem var yasim 34 k.maras elbistan cevresinde is ariyorum tlf 05424150290 diyor ki:

  Recep ceran

 5. mehmet silgi osmniye düzici diyor ki:

  e sınıfı eyliyetim var agır vasıta şöförüyüm ayrıca kalıpcı ustayıssıyım

 6. koksal gunes diyor ki:

  merhaba ben koksal tokat niksarliyim.İs makinasi operatoruyum.3 yillik deneyimim var sizinle calismak isterim.05352272528 simdiden tesekkur ederim

 7. bayram kayacu diyor ki:

  a2.e g forklif .src2 .src4.piskoteknik ehliyete sahibim mersinde ikahmet ediyorum devlet kurumlarında iş arıyorum

 8. c sınıf ehliyet im var arti src var işsizim devletin hangi kurumu olursa benim için fark etmez diyor ki:

  RAMAZAN EYE MARDİN 05355046291

 9. c sınıf ehliyet im var arti src var işsizim devletin hangi kurumu olursa benim için fark etmez diyor ki:

  RAMAZAN EYE 05355046291 Mardin

 10. Anonim diyor ki:

  E D A2 ehliyeti var src ve DISDIBIRÜTÖR OPR OSMANİYE VE CEVRESİNDE FATİH GÖK TEL NO:05465843633

 11. Ertugrul agırman diyor ki:

  Kırıkkale’de ikamet etmekteyim yaşim 33 iş makinası operator ehliyetim var f kazıcı yukleıcı beko loder hepsi işlidir daimi iş arıyorum İrtibat numarası 532 584 20 71