Kayı İnşaat Yurt Dışında Devam Eden Projeleri

Ana Sayfa » Yurtdışı iş ilanları - Kayı İnşaat Yurt Dışında Devam Eden Projeleri

25 yıldır inşaat sektöründe hizmet veren ve dünyanın en büyük müteahhitlik şirketleri arasında yer alan Kayı İnşaat, 4 kıtada faaliyet gösteriyor ve 6 bin kişi istihdam ediyor.

Kayı Holding bünyesinde inşaat sektöründe hizmet verme Kayı İnşaat, Cezayir’de devam eden 3 otel inşaatının yanı sıra yine Cezayir Oran’da bir otel ve AVM yapacak.

Yurt içinde ve yurt dışında 6 bin çalışanıyla 5 ayrı sektörde faaliyet gösteren Kayı İnşaat hedef büyüttü. Halen Cezayir’de 3 otel inşaatı devam eden şirket, satın aldığı Oran şehrindeki araziye de otel ve alışveriş merkezi yapacak. AVM şirketin kendi portföyünde olacak.

KAyı İnşaat, Cezayir, Rusya, Libya, Irak, Bulgaristan, Litvanya, Kazakistan, Türkmenistan ve Azerbaycan’da çeşitli projeler gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.

KAYI İNŞAAT’IN YURT DIŞINDA DEVAM EDEN PROJELERİ

Kahire Uluslararası Havalimanı 2 No’lu Terminal Binası’nın (TB2) Yenilenmesi ve Genişletilmesi – Mısır

Cairo Airport Company ile 14 Ağustos 2011 tarihinde imzalanan sözleşmeyle, Kahire Uluslararası Havalimanı’nın yenilenmesi ve kapasitesinin artırılması projesi üstlenilmiştir. Yıllık yolcu kapasitesi 3,5 milyon olan 2 No’lu Terminal Binası’nın kapasitesi yapılacak yenileme ile yıllık 7,5 milyon yolcuya çıkacak olup Kahire Uluslararası Havalimanı’nın kapasitesi de yaklaşık 25 milyon yolcuya ulaşacaktır. Terminalin, Airbus A380 Super Jumbo ve Boeing 747 gibi büyük gövdeli yolcu uçaklarına da hizmet verebilecek şekilde yapılandırılması amacıyla, 30 Ocak 2012 tarihinde devralınarak yapımına başlanan proje kapsamında;

 1. Yaklaşık 340 bin metrekarelik alanda apron, taksiyolu ve bağlantı yollarının yapımı,
 2. Mevcut 3 No’lu Terminal Binası’na entegre olacak şekilde yeni terminal binası, otel binası ve yeni bir iskele bloğunu kapsayan yaklaşık 230 bin metrekarelik kapalı alan inşaatının gerçekleştirilmesi,
 3. Gerek hava sahasında gerekse kara sahasındaki ilgili altyapı ve güç merkezi, yakıt hidrant sistemi gibi tesislerin yapımı,
 4. 28 adet hareketli yolcu köprüsü, bagaj elleçleme sistemi, özel güvenlik ve ICT sistemleri gibi son teknolojiye sahip havaalanı özel sistemlerinin temini ve tesisinin gerçekleştirilmesi,
 5. Bir yılı opsiyonlu olmak üzere toplam iki yıllık tesis yönetimi, bakım ve onarım hizmetlerinin sağlanması üstlenilmiştir.

Proje, Türkiye-Mısır işbirliğinde bir teknoloji ve prestij projesi olmasının yanı sıra, Mısır’daki devrim sonrası dönemde ulaştırma alanında uluslararası mahiyette gerçekleştirilen ve Dünya Bankası tarafından kredilendirilen ilk proje olması itibarıyla büyük önem taşımaktadır.

Limak’ın İstanbul Sabiha Gökçen ve Priştina Adem Yaşari havalimanlarından sonra bu alandaki üçüncü büyük adımı olan proje, tamamlanmasının ardından Afrika kıtasının dünya ile en önemli bağlantı kapısı olacaktır.

Yuzhny Uluslararası Havalimanı, Rostov on Don, Rusya

Limak, ortağı Marashstroy ile birlikte 17 Temmuz 2015 tarihinde Rostov Havalimanı İnşaatı sözleşmesini imzalamıştır.

2018 Dünya Futbol Kupası’nın düzenleneceği şehirlerden birisi de olan Rostov on Don şehrinin yeni havalimanı, 750 bin metrekare alan üzerine kurulacak olup, 85 bin metrekare inşaat alanı ile yıllık 8 milyon yolcu kapasitesine sahip olacaktır.

Design-built modeli çerçevesinde yapılacak projede çalışmalar hızla devam etmektedir.

Projenin 2017 yılı içinde tamamlanması planlanmaktadır.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası

Limak, Kuveyt Merkezi İhale Komisyonu (CTC) tarafından düzenlenen Kuveyt Uluslararası Havalimanı yeni terminal binası yapım ihalesini, 1312 milyar dinarlık (4,34 milyar dolar) teklifiyle kazanmıştır.

İlk etapta 13 milyon yolcu kapasiteli olarak inşa edilecek olan Kuveyt Havalimanı yeni terminal binasının kapasitesi daha sonra yapılacak iyileştirmelerle 25 milyona kadar çıkarılabilecektir.

Çatısı güneş panelleri ile kaplanacak olan yeni terminal binası, Leed Gold sertifikası alarak çevrecilik alanında bu düzeyde akreditasyonu olan ilk yolcu terminali olmayı hedeflemektedir. Toplam 700 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak yeni terminal binasının çatısına konulacak olan yaklaşık 66 bin güneş paneli 12 MW’lık kurulu güce sahip olacaktır.

İhale aynı zamanda, Türk müteahhitlerin yurt dışında tek pakette kazandığı en büyük ihale olma özelliğini taşımaktadır.

Limak Babylon Hotel & Resort – Bafra, Kıbrıs

Kıbrıs’ta, Bafra İskele mevkiinde inşaatı devam eden Limak Babylon Hotel & Resort’te; 518 oda, 1100 yatak, 4 adet açık ve bir adet kapalı yüzme havuzu, aqua park, 6 tane alakart restoran ve toplam 4 bin 200 kişilik 7 adet toplantı salonu ve 500 kişilik kapalı animasyon salonu bulunacaktır.

Bunların yanı sıra projede, 2 bin 350 metrekare SPA merkezi, Türk hamamı, sauna, 2 buhar hamamı, gece kulübü, futbol sahası, voleybol, basketbol sahaları ve 2 tenis kortu yer almaktadır.

Projenin 2017 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanmaktadır.

Üsküp Karma Kullanımlı Üstyapı Projesi – Makedonya

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te başlayan 330 bin metrekare brüt alana sahip Karma Kullanımlı Proje, kent merkezinde Ulica Mito Haxivasilev Jasmin ve Ulica Zeleznicka caddeleri arasında yer almaktadır. Proje kapsamında Makedonya Bulvarı alt geçit olarak düzenlenmiş, geçit üzerinde AVM, ofis ve rezidans blokları tasarlanmıştır.

Proje konumuyla tarihi kent merkezinden gelen ana yaya aksını karşılamaktadır. Tarihi kent merkezini, şehrin hastane merkezine ve polis merkezinine bağlayan aks üzerinde konumlanmaktadır.

Projenin 2017 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Uluslararası Konferans Merkezi Bamako-Mali

Sözleşmesi 31 Ağustos 2015 tarihinde imzalanan Uluslararası Konferans Merkezi işi kapsamında, 17 bin metrekare konferans merkezi, 25 bin metrekare otel inşaatı ve 10 bin metrekare alışveriş merkezi yapılacaktır.

Kongre merkezi içinde; 1 adet 1.500 kişilik ve 2 adet 400’er kişilik toplam 3 konferans salonu, 2 tane 200’er kişilik VIP salonu, yemek salonu, ofisler ve teknik odalar yer alırken, otel bölümünde ise; 248 normal oda ve 54 suit oda inşaa edilecektir.

Projenin 2017 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Bulaşıcı Hastalıklar Hastanesi Kuveyt

Kuveyt Bulaşıcı Hastalıklar Hastanesi Projesi, hastanenin genişletilmesine yönelik tasarım, inşaat, bakım, devreye alma, mefruşat ve hizmet bakımı işlerinden oluşmaktadır.

Limak’ın da içinde bulunduğu Ortak Girişim Grubu tarafından 2014 yılında sözleşmesi imzalanan projenin, uygulama projeleri tamamlanmak üzeredir.

Diğer yandan, Mayıs 2015’te başlayan kazı ve zemin çalışmaları yıl sonu itibarıyla tamamlanmıştır.

Projenin Ağustor 2017 yılında bitirilmesi planlanmaktadır.

Devoll Hidroelektrik Santralleri – Arnavutluk

Devoll Hidroelektrik Santralleri, Banja ve Moglice baraj ve hidroelektrik santrallerinden meydana gelmektedir.

Banja Barajı ve HES

Banja Barajı ve HES, kil çekirdekli kum çakıl dolgu bir gövdeye sahiptir. Gövde hacmi 4,5 milyon metreküptür. Temelden yüksekliği 80 metre, kurulu gücü 63,4 + 7 MW olacaktır.

Temmuz 2013 tarihinde başlayan projede, Ocak 2016 itibarıyla, gövde imalatı ve santral binası yüzde 100, dolusavak ve su alma yapısı imalatları ise yüzde 90 oranında tamamlanmıştır.

Nisan 2016 itibarıyla su tutulması ve 2016 sonbaharında elektrik üretimi hedeflenmektedir.

Moglice Barajı ve HES

Moglice Barajı ve HES, asfalt çekirdekli kaya dolgu bir gövdeye sahiptir. Temelden yüksekliği 146,50 metre, kurulu gücü 177 + 1,2 MW olacaktır.

Kasım 2014 tarihinde başlamış olan projenin, Ağustos 2018’de tamamlanması planlanmaktadır.

Gali-Zakho Tüneli – Irak

Gali Zakho Tüneli Projesi, Duhok ili sınırları içerisinde, Duhok’u Zakho’ya bağlayan güzergah üzerinde, çift şerit gidiş-gelişli bir karayolu tüneli tasarımı ve inşaatıdır. Tünel, 3 bin 590 metrelik iki ayrı tüpten oluşacaktır. Proje kapsamında elektromekanik, havalandırma, aydınlatma, yangın söndürme ve çeşitli kontrol sistemlerinin imalatları da gerçekleştirilecektir.

Gali Zakho Tüneli, Türkiye Habur Sınır Kapısı’na 20 kilometre mesafededir. Türkiye, Kürdistan Bölgesel Yönetimi ve Irak arasındaki ticaret yolunda daha güvenli ve konforlu bir ulaşım sağlayacak karayolunun, bölgenin ticari ve ekonomik gelişimine de önemli katkıları olacaktır.

2014 yılında tünelin kazısı tamamlanarak iki tarafı birleştirilmiştir.

Projenin 2016 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

5201 Batı Abdullah Al Mubarek Alanı İnşaat İşleri Kuveyt

Kuveyt Batı Abdullah Al Mubarak Bölgesi Altyapı ve Elektrik İşleri Projesi, bölgedeki NA ve NB bloklarının altyapı ve elektrik işlerine yönelik inşaat, tamamlama ve bakımı işlerinden oluşmaktadır.

Ekim 2015’te sözleşmesi imzalanan projenin, 2017 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

Metro İnşaatı Ukrayna

2015 yılında ihalesi tamamlanıp, 2016 yılı başında sözleşmesi imzalanan projeyle; yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki metro hattı ve 3 istasyonun tasarımı ve inşaatı gerçekleştirilecektir. Finansmanı Avrupa Yatırım Bankası (EIB) ve Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından sağlanacak proje kapsamında;
• Her biri 4 kilometre uzunluğunda toplam 8 kilometre çift tüp tünel inşaatı,
• Mevcut metro hattına ve istasyonlara bağlantı yapımı,
• Yer üstü yapıları ve iniş tünelleri ile birlikte 3 istasyon binasının inşaat, elektrik ve mekanik tesisat işleri,
• Ray ve bağlantı elemanları ile demiryolu üstyapısının inşaatı,
• Elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekomünikasyon sistemlerinin temini ve montajı gerçekleştirilecektir.

Projenin 2020 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

Hassanabdal-Havelian Karayolu (E-35) Sarai Saleh-Simlaila Kesimi, Pakistan

E-35 Hassanabdal-Havelian-Abbotabad-Mansehra Karayolu Pakistan ulusal ticaret koridorunun bir parçasıdır. Pakistan’ın güney bölgesini Çin, Afganistan ve diğer merkezi Asya ülkelerine bağlayan mevcut karayolunun yüksek trafik hacmi ve bozuk yol koşullarından dolayı E-35 projesi gerekli hale gelmektedir.

E-35 Karayolu Hassanabdal-Havelian kesimi 3 pakete bölünmüş olup 3. Paket olan 19,1 km lik Sarai Saleh-Simlaila kısmı Limak-ZKB JV taahhüdü altındadır.

6 şeritlli (3 x 3) karayolu olarak düşünülen projede 15 adet köprü, 51 adet menfez ve 6 adet alt geçit bulunmaktadır.

Projenin 2017 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

personel alımı 2016, memur alımı 2016, memur forum, memurlar.net, kpss, kaç puan,eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
Kayı İnşaat Yurt Dışında Devam Eden Projeleri yazısına yapılan yorumlar
 1. merhaba ben kalıpcıyim yurt dışında çalışmak isterim uzun süreli cebim 0542 607 44 82 dedi ki:

  Veli başıdik

 2. erol zınkal dedi ki:

  tesisat ve mekanik formeniyim ekip var degerlendirirseniz sizinle calişmak isterim

 3. Erdinç eren dedi ki:

  2015 de Krasnoyarsk deki şantiyenizde kaynakçı olarak çalıştım sizinle tekrar çalışmak isterim no 05446180160

 4. Nahsen yaseminseven dedi ki:

  Kamyon tır janaretor iş makina tamircisiyim yurtdışı iş ariyorum t lf 05342423967

 5. Salih ertav dedi ki:

  Alçı boya işi arıyorum 0531967395p

 6. HUSEYIN OZTURK dedi ki:

  sohuk demirci formeni yim cep= 05357281043

 7. Orhan dedi ki:

  Is makinalari cat komatsu bauer forekazik makinalari dizel motor ve hidrolik bilgim ve yurtdisi tecrubem vardir 05379928886

 8. Yurt dışı işi arıyorum soğuk demirciyim 05364099047 dedi ki:

  Dursun