Kendi işini kurmak isteyen engellilere hibe desteği

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kendi işini kurmak isteyen engellilere hibe desteği vermeye başlıyor. İŞKUR desteklerinden yararlanmak isteyenlerin 10 Haziran’a kadar başvurmaları gerekmektedir.

işkur destekleri

Engellilere yönelik mesleki eğitim kursları düzenleyen İŞKUR, bu yıl kendi işini kurmak isteyen engellilere hibe desteği vermeye başlıyor. 2016 yılında 80 kurum ve kuruluştan gelen ve kabul edilen engellilere yönelik mesleki eğitim ve rehabilitasyon, işe ve işyerine uyum ile destek teknolojilerine 4 milyon 735 bin TL destek veren İŞKUR, ayrıca kendi işini kurmak isteyen 125 engelliye 4.5 milyon TL kaynak tahsis etti.

Engellilerin yanı sıra eski hükümlülere yönelik projelere de destek sağlayan kurum, 23 eski hükümlünün İŞKUR’a sunduğu kendi işini kurma projesini kabul ederek, bu projeler için 338 bin TL kaynak tahsis etti.

Böylece engelli ve eski hükümlüleri desteklemek için son komisyon kararlarıyla toplam 10 milyon TL’ye yakın kaynak aktarılmış oldu.

Söz konusu desteklere başvurmak isteyenlerin İŞKUR’un internet sayfasında yer alan Başvuru Rehberi ve Formunu kullanarak hazırladıkları projeleri 10 Haziran 2016 tarihine kadar 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezlerine sunmaları gerekiyor.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Kendi işini kurmak isteyen engellilere hibe desteği yazısına yapılan yorumlar
  1. Engelliyim issizim evimde kira zor durmdayiz dedi ki:

    Koksal batakci