Kendi işini kurmak isteyene geri ödemesiz kredi verilecek

KOSGEB ve İŞKUR işbirliğiyle hazırlanan proje çerçevesinde halk eğitim merkezinde başlayacak olan girişimcilik kursunu tamamlayıp sertifika alan girişimcilere 30 bin lira hibe desteği verilecek.

Ergani Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Eroğlu, ilçede kendi işini kurmak isteyen girişimcilere devletten 30 bin lira geri ödemesiz kredi imkanı sağlanacağını söyledi.

Eroğlu, geri ödemesiz krediden faydalanıp kendi işini kurmak isteyen vatandaşların halk eğitim merkezi müdürlüğüne gelerek girişimcilik kursuna kayıt yaptırmaları gerektiğini kaydetti.

Eroğlu, “Yeni iş fikirlerini hayata geçirip kendi işini kurarak ekonomiye ve istihdama katkı sağlamak isteyen özellikle bayan olmak üzere tüm girişimcilerimizi Haziran ayında başlayacak girişimcilik kursumuza davet ediyoruz. İş kurmak isteyen herkes kursa başvurabilirler. Ancak özellikle girişimci bayanlarımızın üretime dahil olmalarını bekliyoruz. 2 hafta sürecek kurslarda başarı göstererek girişimcilik sertifikası alacak kursiyerler daha sonra yapacakları iş ile ilgili iş kurma planı hazırlayarak, iş yeri açmak için resmi işlemlerini yerine getirdikten sonra KOSGEB’e başvurabileceklerdir. Yapılan değerlendirmede vatandaşlarımızın yapmış olduğu başvurunun uygun bulunması halinde, KOSGEB tarafından 30 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe kredisi verilecektir” dedi.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Kendi işini kurmak isteyene geri ödemesiz kredi verilecek yazısına yapılan yorumlar
  1. HANIM DEMİR dedi ki:

    SELAM, Bende kendi işimi kurmak istiyorum ama bütçem müsait degil. 9 dönümlük arazime ceviz agaçları dikip cevizcilik yapmak istiyorum.topragım bu iş için elverişli. KIRŞEHİR, KAMAN ın İSAHOCALI köyündedir. devlet yardımına ve desteginize ihtiyacın var. lise mezunuyum, çalışmayı seven ve sosyal bir kişilige sahibim. tüketici degil üretici olup aileme ve çevreme faydalı işler yapmak istiyorum. ilgilenirseniz memnun olurum. tel.05559757134

  2. ismail dedi ki:

    bende ticaretle uraşmak istiyorum alıp satmakile ilgili mesela limon alım satımı için 05423914616