Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemize bağlı birimlere 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün olup, şahsen başvuru yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular geçersizdir. Adaylar kocaeli.edu.tr adresinde bulunan öğretim üyeleri başvuru formundan 2 adet doldurarak, 2 adet fotoğraf, öğrenim belgelerinin fotokopisi, nüfus cüzdan fotokopisi ve özgeçmişi ile birlikte,

a) Profesör kadrosuna başvuranlar, bilimsel çalışma ve yayınlarını doçentlik belgesi ve özgeçmiş ile birlikte 6 takım sunacaklar

b) Doçent kadrosuna başvuranlar, bilimsel çalışma ve yayınlarını doçentlik belgesi ve özgeçmiş ile birlikte 4 takım sunacaklar.

c) Yardımcı Doçent kadrosuna başvuranlar doktora diploması, özgeçmiş ve bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 takım olarak sunacaklar.

d) Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüdedir

e) ilan edilen kadro derecesinde olanlar müracaat edebilecekler ve hizmet süreleri ile bulundukları Kazanılmış Hak Aylığı derece ve kademelerini belirten belgelerini vermeleri gerekmektedir.

Yurtdışından alınan diploma veya unvanların Üniversiteler arası Kurul’ca eşdeğerliliğinin yapılmış olması gerekmektedir.

İlgililere Duyurulur.

Kocaeli Üniversitesi