Koçtaş İş Başvurusu Personel Alımı

Koçtaş İş Başvurusu
Koçtaş 2014 yılında da personel alımı yapmaya devam ediyor. Koçtaş yeni açılacak mağazalarında ihtiyaçları için eleman alımı yapacak. Koçtaş personel alımı ilanına başvuracak adayları Koçtaş iş başvurusu yapabilmesi için kariyer sitelerinde ilanları takip edebileceği gibi Koçtaş insan kaynakları sitesindeki iş başvuru formu kullanabilir.

Koçtaş

 KOÇTAŞ İNSAN KAYNAKLARI

Koçtaş İnsan Kaynakları; “en değerli sermayemiz insan gücümüzdür” anlayışıyla;

 • Hızlı büyümeye ve değişime uyum sağlayan
 • İşinde yenilikçi
 • Kendisini ve çevresini sürekli geliştiren
 • Hedeflerini gerçekleştirirken destek alacağı
 • Rekabet avantajı olarak gördüğü
 • Adayların şirket bünyesine alınmasını ve elde tutulmasını sağlayan tüm sistem ve süreçlerin şirket içinde hayata geçirilmesini, sürekliliğini ve sahiplenilmesini hedefler.

İşe Alım

İşe alım sürecinde pozisyonun gerektirdiği bilgi, birikim ve yetkinliklere sahip adaylarda aradığımız en önemli özellik adayların Koçtaş’ın temel değerlerine uygunluğudur. Kendini ve çalıştığı kurumu ileriye taşıyacak, motivasyonu yüksek, nitelikli, yaratıcı ve dinamik takım oyuncularını Koçtaş ailesine katmak en büyük amacımızdır.

Koçtaş’ta işe alım süreci, mağazalar ve merkez olmak üzere iki ana koldan yürütülür. Merkez veya mağazalarımızın sene içerisindeki her türlü eleman ihtiyacı için Koçtaş İnsan Kaynakları, farklı kanallardan tanıtım yapar ve ilan verir. Adayların işe uygunluğunun değerlendirilmesinde birebir mülakatlarla birlikte pozisyonun niteliklerine uygun olarak genel yetenek testi, kişilik envanteri, İngilizce sınavı, vaka ve grup çalışmaları gibi değerlendirme araçları kullanılır.

Nasıl İş Başvurusu Yapabilirim?

Koçtaş’a mağazalarımızda form doldurarak, gazete ilanlarında belirtilen adreslere ulaşarak veya buraya tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Koçtaş’ta Staj

Perakende sektöründe teorik bilgisini pratik yaparak desteklemek isteyen, staj zorunluluğu olan meslek lisesi, MYO ve üniversite öğrencilerine staj imkanı sunulmaktadır. Linke tıklayarak staj imkanlarını inceleyebilirsiniz.

Ücret Yönetimi

Koçtaş, yapılan işin boyutunu dikkate alan, adil, performansı ayrıştıran ve rekabetçi bir ücret sistemi uygunlanmaktadır. Şirketin ücret politikasının ve piyasadaki konumunun belirlenmesinde Türkiye’de ve şirketin faaliyet gösterdiği alanda gerçekleştirilen detaylı ücret araştırmaları temel alınır.

Ücret artışları senede bir kere Ocak ayında gerçekleştirilir. Ücret artışı belirlenirken çalışanın performansı, pozisyonun büyüklüğü ve kişinin potansiyeli dikkate alınan kriterlerdendir. Böylece çalışanlar kendilerinden beklenen yüksek performans çıtasına yönlendirilirken, yüksek performanslı çalışanlar da ayrıştırılarak ödüllendirilir.

Prim Sistemi

Koçtaş prim sistemi, toplam ücret yönetimi kapsamında çalışanların değişken ücret sistemine ilişkin uygulamaların oluşturulması ve kuralların belirlenmesine ait süreç yönetimini temel alır.

Prim, organizasyonun veya çalışanların önceden belirlenmiş hedeflere ulaşmasına bağlı olarak, toplam gelirlerinde farklılaşma yaratmak amacıyla yapılan ödemeleri ifade eder.

Çalışanın organizasyonda bulunduğu pozisyon ve kıdemine göre prim sistemi uygulanmaktadır. Hedefin ulaşıldığı seviyeye göre çalışanların beklenen performansı sağlaması durumunda prime hak kazanılır.

Performans Yönetimi

Tüm çalışanlarımızın şirket hedefleri doğrultusunda en iyi şekilde yönlendirilmesi amacıyla hedef yayılım sistemi aracılığı ile bireysel iş hedefleri belirlenir. Bu sistem sayesinde Koçtaş’ın hedeflerinin doğru bir şekilde yayılması ve her çalışanın bu hedeflerin gerçekleştirilmesinde kendisine düşen sorumluluğu alması sağlanır.

Bireysel performanslar sene sonunda yönetici ve çalışan arasında gerçekleşen görüşmelerde değerlendirilir. Bu görüşmelerde amaç;

 • Çalışanların yıl başında belirlenmiş olan hedeflere ne derece ulaştığının belirlenmesi,
 • Olumsuz yöndeki sapmaları iyileştirmek için yapılması gerekenlerin belirlenmesi,
 • Çalışanlara geribildirim verilmesinin sağlanmasıdır.

Bu görüşme ve değerlendirmeler doğrultusunda insan kaynakları planlamasına, ücretlendirme çalışmalarına ve çalışanların gelişim planlarına yön verilir.

Gelişim Planlama

Koçtaş, çalışanlarının işe ilişkin bilgi, beceri ve yetkinliklerinin geliştirilmesini sağlayacak eğitim ihtiyaçlarını belirleyerek bu yönde gelişimlerini destekler.

Tüm çalışanların gelişim planları Koçtaş hedefleri, stratejileri, çalışan performansı ve işin gerekleriyle ilgili olarak gerçekleştirilen ihtiyaç analizleri sonucunda planlanmakta ve sınıf eğitimleri, çalıştaylar, işbaşı eğitimleri, makaleler, videolar, koçluk, rehberlik gibi kaynaklar vasıtasıyla yıl içerisinde gerçekleştirilir.

Çalışanların gelişim planları, şirket ve çalışan ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, eğitim, gelişim ve paylaşım platformu olan KoçAkademi üzerinden yürütülmektedir.

Koçtaş personel alımı ve eleman alımı ilanları iş başvurusu yapmak isteyen adaylar için güncel iş ilanları

No Pozisyon Şehir Tarih
1 İdari İşler Uzman Yardımcısı İstanbul Anadolu 14.05.2014
2 Human Resources Assistant Specialist İstanbul Anadolu
İstanbul Avrupa
14.05.2014
3 Satınalma Uzmanı (İnşaat) İstanbul Anadolu
İstanbul Avrupa
14.05.2014
4 SATIŞ MÜŞTERİ DANIŞMANLARI-KARTAL İstanbul Anadolu 14.05.2014
5 KASİYERLER (KARTAL) İstanbul Anadolu 14.05.2014
6 Satış Müşteri Danışmanları-Yenibosna İstanbul Avrupa 14.05.2014
7 KASİYERLER (YENİBOSNA) İstanbul Avrupa 14.05.2014
8 MİMAR (İKİTELLİ) İstanbul Avrupa 14.05.2014
9 MAĞAZA YÖNETİCİ ADAYI Türkiye Geneli 14.05.2014
10 Assistant Buyer İstanbul Anadolu
İstanbul Avrupa
14.05.2014


yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Koçtaş İş Başvurusu Personel Alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. cesurzeybek dedi ki:

  merhabalar benim adım cesur işinizde calışabilirmiyim.BEN ENGELLİYİM.05456436999

 2. mesut filiz dedi ki:

  Tesisat insaat hirdavat banyo aksesurlari boya parke profesyonel satis uzmani 05359431356 mesut filiz. 16 yillik referans detay yapi