Koruma memuru alımı ne zaman yapılacak?

Koruma memuru alımıYeni yasa ile statlarda ve üniversitelerde koruma memurları görev yapacak. Yapılan yeni açıklamalarda Kasım ayında 10 bin koruma memuru alımı yapılacağı açıklandı. Koruma memuru olmanın şartları nelerdir?

Yapılan yeni açıklama üzerine Kasım ayında 10 bin koruma memurunun alınacağı söylendi. Beşiktaş Galatasaray derbisi üzerine ve üniversitelerde yaşanan olaylar kapsamında alınan yeni kararla hızlı bir şekilde koruma memuru alımı yapılacak. Kasım ayında olacak bu alımın başvuruları açıklanması bekleniyor. Koruma memurluğu genişeletilecek. 10 binle başlayan alımla beraber tüm Türkiye’ de koruma memurlarının görev yapması bekleniyor.

Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Olacak?

Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya kalacak. İlk etapta 10 Bin koruma memuru alınacak. Daha sonra 20 bin alım daha yapılacak.

Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak..

İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

Koruma Memurları ile Polis Arasında Fark Ne Olacak

Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelene kadar yetkiler koruma memurlarında olacak. Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.
Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları..
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 28. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memuru adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.
Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacakkoruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.


yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Koruma memuru alımı ne zaman yapılacak? yazısına yapılan yorumlar
  1. arkadaşlar alim ne zaman bilgisi olan bilgi versin allah aşkına dedi ki:

    Şemseddin

  2. cem dedi ki:

    Bu koruma memuru yalan oldu arkdslar bekci alimi.oldu .infaz korumada alndi .bu guvenlikciler koruma yerine olcakdi yalan bence inanmayin devlete