KORUMA MEMURU ALIMI ŞARTLARI

Ana Sayfa » Memur Alımları - KORUMA MEMURU ALIMI ŞARTLARI

Koruma memuru alım şartları

KORUMA MEMURU ALIMI ŞARTLARI NETLEŞTİ!

Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesine alınacak olan 50 bin koruma memuru alımlarında şartlar netleşti.

Peki kimler korumu memurluğuna kimler başvurabilecek?

Açıklama geldi 50 Bin koruma memur alınacak, tüm alımlar 2014 yılında yapılacak. 50 bin koruma memuru başvuru şartları belli oldu.

İçişleri Bakanlığının bir süredir üzerinde çalışma yürüttüğü koruma memuru alımı için hazırlıklar tamamlandı. İlk aşamada 28 bin 500 koruma memuru alımı yapılacak.

Akabinde bu sayı 50 bini bulacak. Koruma memurları önemli devlet binaları hassas bölge ve noktalarda görev yapacak. Ayrıca hizmetin gerektirdiği kişi koruma işi de bu görevliler de olacak.

Bunun yanında stadyumlar, spor müsabakaları sınavlar, konser, toplantı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu kapalı ve açık etkinliklerde de koruma memurları görev başında olacak.

KORUMA MEMURLARI GENİŞ YETKİLERLE DONATILACAK, AYNI POLİS GİBİ OLACAK

Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı dahilinde bulunacak olan koruma memurları da diğer polisler gibi üniformalı ve silahlı olarak görevlerini yapacak. Yine bu görevliler sivil olarak da hizmet verebilecek.

Koruma memurları polise verilen, durdurma, kimlik sorma, kontrol, arama, yakalama, olay yerini ve delilleri koruma, muhafaza altına alma, silah ve zor kullanma yetkilerine de sahip olacak.

28 Bin koruma memuru alımı ve 50 bin koruma memuru alımı ne zaman, 50 bin koruma memuru başvuru tarihleri başvurular nasıl yapılacak belli oldu.

KORUMA MEMURLARI 6 YILIN SONUNDA POLİS OLUNABİLECEK

Koruma Memuru Alımı Şartları

FİZİKİ ŞARTLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde koruma memurları için yeni bir birim kurulacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1,72 metre, kız adayların ise 1,68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da ön lisans ve üniversite mezunları da koruma memurluğu için başvurabilecek.

Konuyla ilgili hazırlanan kanunun TBMM’den kısa sürede geçmesinin beklendiğini bildiren yetkililer, kademeli olarak her dönem 3 bin kişi olmak üzere toplam 30 bin koruma memuru alınacağını belirtti.

Koruma memur alımında memur olmak isteyenlerde, en az lise mezunu olmak, sağlık şartlarının yeterli olması, beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak.

 • En az lise mezunu olanlar koruma memuru olacak.
 • 25 yaşından gün almayanlar başvurabilecek.
 • Atanacaklar 4 ay süreyle koruma memurluğu eğitimi alacak.
 • Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak.
 • Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak.
 • Koruma memurluğu kadrolarına atanacaklar, beş yıl süreyle başka kurumlara naklen atanamayacak.
 • En az altı yıl süreyle koruma görevi yapanlar kıdemli koruma memur olabilecek.
 • Polisliğe geçiş imkanı da bulunacak.
 • Lisans mezunu olanlardan en az bir yıl süreyle kıdemli koruma memuru olanlar polis memuru olabilecek.
 • Bunlara ait kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca belirlenecek.
 • Bunlara ait kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca belirlenecek.
 • Kadroda ağırlık taşraya verilecek. Koruma memurları sosyal imkan olarak iyileştirilecek.
 • Koruma memuru alımı 2016
 • gardiyan alımı 2016
 • 2016 gardiyan alımı
 • koruma memuru 2016
 • 2016 koruma memuru alımı
personel alımı 2017, memur alımı 2017, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2017, kaç puan, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
KORUMA MEMURU ALIMI ŞARTLARI yazısına yapılan yorumlar
 1. HAYRETTİN dedi ki:

  MEMUR OLMMAK İSTİYORUM NEYABMAM LAZIM İLKÖĞRETİM MEZUNUYUM

 2. Anonim dedi ki:

  hani 28 yaş olacaktı 25 yaşından büyükler bu işi yapamaz mı? öyleyse niçin emeklilik 55 yaşı oluyor en azından 30 yaş alım için sınır olmalıydı 25 yıl çalıştı mı emekli olurdu

 3. güler dedi ki:

  Ya kafayı yiyecem ben 6 yıldır bu işi yapıyorum hemde kamuda benim hakkım olmayacakmı

 4. MUSTAFA dedi ki:

  arkadaş bu haber çıktığında 25 yaşındaydım sırf koruma olucaz diye lisans üzerinden 72 aldım şimdide yaş şartı 25 diyor ben oldum 27… Hak mı reva mı bu? yetkililere sesleniyorum 25 yaşının üstündekiler ne yapsın üniversite mezunları onca okuyor bide üzerine kpss yi kazandık diye seviniyorlar yine boştalar. Bizler boştayken bizden ufak kişilerin mesleği var soRARIM SİZE LİSANS MEZUNU OLMAK MI SUÇ YOKSA YAŞIMIZIN 25 İ GEÇMESİMİ SUÇ? MEMUR OLMA SON YAŞI 35 AMA SİZ 25 LE SINIRLI TUTUYORSUNUZ. BİZLER EVLENEMEDİK, EVLENEMEYECEĞİZDE ÇÜNKÜ ÜNİV MEZUNUNA DEĞİL, İŞİ OLAN ADAMA KIZ VERİYORLAR. bANA ÇALIŞMAM KARŞILIĞINDA İŞ VERECEK SİYASİ MAKAMA ÖMRÜM BOYUNCA KAYIT OLUP OY VERMEYE DE HAZIRIM AMA YETER LÜTFEN BİZLERİ TOPLUM DA GÖRÜN ARTIK.

 5. Selçuk aydın dedi ki:

  İçişleri bakanlığının alacağı koruma memurluğuna (uzman çavuşluktan ve astsubaylıktSayın velimiz, bu eğitim ve öğretim dönemine ait 2 taksit gecikmiş borcunuz bulunmaktadır. Bilginize sunar, Ödemelerin birikmemesi için ödeme yapmanızı önemlca ederim. İyi günler, hayırlı cumalar. Nilüfer

  İçişleri bakanlığının alacağı koruma memurluğuna (uzman çavuşluktan ve alt su aylıktan ayrılanlara alınacak mı acaba

 6. selin dedi ki:

  çok haklısın mustafa kardeşim bu haber çıktığında 25 yaşındaydım şimdi oldum 28 yaştan kaybetmekte ayrı sıkıntı zaten.milletin güvendiği dağlara kar yağdırmayın artık.görun bizi herşey bitti yaşmı kaldı

 7. Koruma memurun yasimi olur be ozaman butun sinavlar 25 yas alti olsun bu adaletmi be dedi ki:

  Mustafa

 8. as dedi ki:

  bu devleti boşuna yakıp yıkmıyolar, allah belanızı versin

 9. as dedi ki:

  dağa çıkmak farz oldu, 25 yaşından buyukleri dağa çağırıyorum haydiii

 10. mehmet dedi ki:

  oruspu çocukları 2 yıldır bizleri oyalıyor

 11. elif dedi ki:

  3yıl önce çıktı bu haber askıya aldılar dahada inmedi meclisin önüne 24yaşındaydım 27 oldum sene itibariyle silahlı güvenlik oldğm halde imkanmn yüksek oldğunu belirttiler ne çare yaştan kaybediyrz, unutun bu iş yalan

 12. ayten dedi ki:

  sizin yaptığınız yorumlara göre benim ticaret meslek lisesi adalet bölümünü okumamalıyım bn öle anlıyorum.

 13. Koruma memurluğu alımları kayıtları ne zaman yapılacak bi bilgi verirmisiniz dedi ki:

  Salih keleş

 14. cemil dedi ki:

  Ama nerde basvuru kardesim.2@15 bittii alim 3 yildi simdi 2@16 girdik nerde alim ayipyaa devlet davut oglu cumhur baskani reismisin ne sin bari sen yalan konusma kardesim ehbee siyattinizi koyum ben

 15. Varoş dedi ki:

  28 yaşındayım lise mezunuyum kaçsenedir işsizim böyle adalet olurmu biz insan deyilmiz hemde özel gùvenlik kartımdavar hep adamına göre yasa çıkarîyorlar hepsi allahlarindanbulsun bu adaletsizliğin karşiliğini rabbimden bulsunlar

 16. talip dedi ki:

  bu yazılar 3 yıldır okuyoruz insanların o zaman yaşı tutuyodu şimdi deyil alım yapıyorsanız yapın insanları oyalamayın

 17. çapulcu dedi ki:

  arkadaşlar boşa umutlandık.Fakirin ekmeğine zam geldi dikkat edin umutlarada vergi falan alırlar.Mülteciler dükkan açma ve her iş yerinde 2-3 kişi çalıştırma olanağı verilir ama bu ülkenin gençleri hırsızlık yapsın gasp yapsın uyuşturucu kullansın yazık iş yokki çalışsın.Size dünya hoş tabi oturduğun yerden para olukla akıyor.birazda altınızdaki insancıkları düşünün !!

 18. mücahit dedi ki:

  Ey sayın yetkililer ben mardinden yazıyorum duyun sesimizi yeter artık G.KARTIM DA var herşeyi küçük yaşa dayattınız ben 35 yaşındayım ve kendimi 10 tane 25 yaşındakilere değiştirmem.o yaştaki arkadaşlar kusura bakmasın mecazi anlamda söyledimki yetkililer farkı görsünler diye.madem yaş haddi var neden çalışanı 60 yaşına kadar zorunlu hizmete tabi tutuyorsunuz çalışanada uygun bir yaş sınırı getirin mesela 45 yaş oda hayatından zevk alsın.doğru deyilmi arkadaşlar

 19. fatih dedi ki:

  bu toplumda 83-87 doğumlular resmen ötelendi. 2001 krizi tam bizim eğitim dönemimize geldi. meslek liseleri imam hatipleri engelleme adına katsayı kurbanı oldu. ne yapcağımızı bilemedik. bir meslek sahibi de olamadık. okulu da öyle veya böyle bitirdik. ama şimdi tüm kadrolar 20-25 yaşlara hitap ediyor. adamlar sağlamn eğitim aldılar zaten özel sektörede iş bulabiliyorlar sıkıntı yok. özel harekata bile başvurcam yaş kurtamıyor. polislik desen öyle. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yaşlarımız oldu 28-32 evlenemedik doğru dürüst işimiz yok. asgari ücretlerde sürünüyoruz. Valla bi savaş çıksa da en azından şehit olabilme imkanımız olur. ona da soınır koyamazlar ya

 20. mali dedi ki:

  3 yıldır bekliyoruz yas oldu simdi 27 eee simdi olmuyormu yani yazıklar olsun 29 yapın su yası bizleride işe alın