KPSS branş dağılımı ne zaman açıklanacak?

Ana Sayfa » KPSS - KPSS branş dağılımı ne zaman açıklanacak? - haber24

KPSS sonuçlarının ardından memur adayları KPSS’de hangi branşa ne kadar memur alımı açıklanmadı. KPSS branş dağılımı, kontenjanlar ne zaman açıklanacak?

KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından memur adayları KPSS’de hangi branşa ne kadar memur alımı olacağı ile ilgili açıklanmanın yapılmasını bekliyor.2014 KPSS sonuçlarının açıklanmasının üzerinden 7 gün geçti. Adayların merakla beklediği branş sıralamaları ise açıklanmadı.

Sonuçların açıklandığı gün, tüm adaylar içerisindeki sıralamalar açıklanmıştı. Ancak bu sıralamalar adayın atanıp atanamayacağı konusunda bir fikir vermemektedir.

Adayların sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi için branş bazında sıralamaların açıklanması gerekmektedir.

ADAYLAR DAHA FAZLA STRESE GİRMEDEN AÇIKLANMALI 

Basit bir kodlamayla verilebilecek bilgilerin bugüne kadar verilememiş olması, teknolojisini geliştirdiğini ifade eden ÖSYM‘ye yakışmamaktadır.

ÖSYM, adayları daha fazla stres içinde bırakmadan, branş bazında sıralamaları açıklamalıdır. Ayrıca sıralamaların sadece bölüm bazında değil de, eşdeğer diğer bölümleri de içerek şekilde yayınlanmasında fayda bulunmaktadır.

Memur Haber


personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.