KPSS puanı nasıl hesaplanır?


Ana Sayfa » KPSS - KPSS puanı nasıl hesaplanır? - haber24

KPSS puanı nasıl hesaplanır? KPSS puan hesaplaması nasıl yapılır? 2014 KPSS önlisans puanı hesaplama nasıl yapılıyor? 2014 KPSS lisans puanı hesaplama nasıl yapılıyor?

kpss puan hesaplama

KPSS puanları bazı özel formüller ve 2010 yılında uygulamaya koyulan KPSS’deki istatistiksel veriler kullanılarak hesaplanıyor. Ham puan ortalaması ve standart sapmaları ile ağırlıklı standart puanın ortalaması, maksimum değerlerinin virgülden sonraki hane sayısı üç olarak alınıyor. Puanlamanız hesaplanırken bu değerlerin virgülden sonraki hane sayısı daha yüksek sayılıyor. Bu sebeple KPSS puan hesaplamanız neticesinde bulacağınız rakamın virgülden sonraki üçüncü hanesi, ÖSYM’nin açıkladığı puanın virgülden sonraki üçüncü hanesinden bazı farklılıklar gösterebilir. Bu sebeple KPSS sonuçları açıklandığında hesapladığınız puandan farklı bir sayıyla karşışalabilirsiniz.


personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.