KPSS Sonuçları ne zaman açıklanacak?

kpss sonuçları ne zaman açıklacak

ÖSYM Tarafından 27-28 Eylül tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarını, yaklaşık iki milyon aday memur bekliyor. KPSS sonuçlar ne zaman açıklanacak?

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ortaöğretim ve önlisans seviyesi için yapılan sınav, 120 sorudan oluşuyor. KPSS’de ne yaptıklarını merakla bekleyen adaylar, her gün ÖSYM’nin sitesine girerek herhangi bir duyuru olup olmadığına bakıyor.

Geçtiğimiz hafta Cumartesi ve Pazar olmak üzere iki oturum olarak yapılan memurluk sınavının bayram sonrası açıklanması bekleniyordu. Ancak KPSS neticeleriyle ilgili henüz kesin bir bilgi verilmedi.

YAKLAŞIK İKİ MİLYON KİŞİ MERAKLA BEKLİYOR
Kamu Personeli sınavına, 1 milyon 828 bin 53 aday başvurdu. Öğrenciler, bir yıl boyunca, memur olabilmek için sıkı çalıştı. Şimdi ise çalışmalarının karşılığını görmek için beklemeye koyuldu. KPSS ile ilgili alınan puan, www.osym.gov.tr’den yayınlanacak, adaylara posta olarak yollanmayacak.

GEÇEN YIL BİR AY SONRA AÇIKLANDI
Geçtiğimiz yıl, ortaöğretim ve önlisansları kapsayan sınavın sonuçları bir ay sonra açıklanmıştı. Bu yıl ise sınavın daha erken açıklanması bekleniyor.

KAMU PERSONELİ SINAVI ALINAN PUAN NASIL ÖĞRENİLİR?
Sınav puanları açıklandığı anda, ÖSYM’nin sitesinde olacak. Adaylar, TC kimlik ve şifreleriyle hesaplarına giriş yaparak öğrenebilirler.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...