KPSS’ye girmeden 3600 TL maaşla memur oldu

KPSS'ye girmeden memur oldu

Taraf gazetesi haberine göre, TBMM Sağlık ve Çalışma Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın 25 yaşındaki oğlunu bakanlığa danışman olarak atadı.

Taraf Gazetesi’nin haberine göre Soma ve Ermenek’teki maden facialarıyla tartışılan Enerji Bakanlığı, ilginç bir atamaya imza attı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Sağlık ve Çalışma Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın 25 yaşındaki oğlunu bakanlığa danışman olarak atadı. Hurriyet.com.tr’nin ulaştığı Enerji Bakanlığı kaynakları ise Ünüvar’ın oğlu Alaattin Ünüvar’ın danışman değil bakanlık müşaviri olarak atamasının yapıldığını söyledi. Alaattin Ünüvar 2013 yılında üniversiteden mezun olmuştu.
Ermenek’te meydana gelen ve 18 işçinin yeraltında kalmasına yol açan maden kazası ile ilgili tartışmalar sürerken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ilginç bir atamaya imza attı. Ermenek’te 16 madenci yer altında kurtarılmayı beklerken Enerji Bakanı Yıldız; TBMM Sağlık, Aile ve Çalışma Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar’ın enerji konusunda hiçbir tecrübesi olmayan oğlu Alaattin Ünüvar’ı, danışman olarak atadı. 25 yaşındaki Ünüvar’ın bugüne kadar tek tecrübesinin ise “ AKP gençlik kolları üyeliği” olması dikkat çekti.

ATAMA RESMî GAZETE ’DE

Alaattin Ünüvar’ın atama kararnamesi Resmî Gazete’nin dünkü sayısında yayımladı. Ünüvar; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan , Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın imzası ile atandı. Kararda Alaattin Ünüvar’ın Bakanlık Müşavirliği görevini yürüteceği kaydedildi. Ünüvar, kamuda üst düzey bürokratlara verilen 3600 ek gösterge üzerinden maaş alacak. Ünüvar, bu atamayla “memurluk sınavından” da muaf tutulmuş oldu.

DANIŞMAN DEĞİL MÜŞAVİR

Hurriyet.com.tr’ye konuşan Enerji Bakanlığı yetkilileri Ünüvar’ın bakanlık müşaviri olarak atamasının yapıldığını danışman kadrosunda olmadığını söyledi. Bakanlık yetkilileri Ünivar’ın görev kapsamının henüz belirlenmediği bilgisini de verdi.

Radikalyurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
KPSS’ye girmeden 3600 TL maaşla memur oldu yazısına yapılan yorumlar
  1. onder ates dedi ki:

    mekanik tesisat ve boru montaji ustasi ve formeniyim yurt disi deneyimi yuksek biriyim.kazakistan astanada calismak istiyorum.bilgilerinize arz ederim. 0545 219 55 92

  2. can dedi ki:

    Iyi herkese Boyle is basil olsun insallah 05379182583