Limak İnşaat’ın yurt dışında ve yurt içinde devam eden projeleri

Yurt dışında ve yurt içinde üstlendiği projelerle büyük başalarılara imza atan Limak İnşaat başarısını sürdürmeye devam ediyor. İşte Limak İnşaat’ın yurt dışında ve yurt içinde devam eden projeleri…

YURT DIŞI DEVAM EDEN PROJELER

Yuzhny Uluslararası Havalimanı, Rostov on Don, Rusya

Limak, ortağı Marashstroy ile birlikte 17 Temmuz 2015 tarihinde Rostov Havalimanı İnşaatı sözleşmesini imzalamıştır.

2018 Dünya Futbol Kupası’nın düzenleneceği şehirlerden birisi de olan Rostov on Don şehrinin yeni havalimanı, 750 bin metrekare alan üzerine kurulacak olup, 85 bin metrekare inşaat alanı ile yıllık 8 milyon yolcu kapasitesine sahip olacaktır.

Design-built modeli çerçevesinde yapılacak projede çalışmalar hızla devam etmektedir.

Projenin 2017 yılı içinde tamamlanması planlanmaktadır.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası, Kuveyt Limak, Kuveyt

Merkezi İhale Komisyonu (CTC) tarafından düzenlenen Kuveyt Uluslararası Havalimanı yeni terminal binası yapım ihalesini, 1312 milyar dinarlık (4,34 milyar dolar) teklifiyle kazanmıştır. Sözleşmesi 30 Mayıs 2016 tarihinde imzalanan proje, tamamlandığında Kuveyt’e yıllık 25 milyon yolcu kapasiteli yeni bir havalimanı kazandıracaktır.

Çatısı güneş panelleri ile kaplanacak olan yeni terminal binası, Leed Gold sertifikası alarak çevrecilik alanında bu düzeyde akreditasyonu olan en büyük yapı olmayı hedeflemektedir. Toplam 750 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak yeni terminal binasının çatısına konulacak olan yaklaşık 66 bin güneş paneli 12 MW’lık kurulu güce sahip olacaktır.

İhale aynı zamanda, Türk müteahhitlerin yurt dışında tek pakette kazandığı en büyük ihale olma özelliğini taşımaktadır.

Dakar Blaise-Diagne Uluslararası Havalimanı, Senegal

Limak, 2016 yılı içerisinde Senegal’in başkenti Dakar’da yeni yapılmakta olan Blaise-Diagne Uluslararası Havalimanı’nın inşaatının tamamlanması ve işletilmesi işini aldı.

Yaklaşık 7 yıldan bu yana inşaatı devam eden ve yüzde 70’i tamamlanan havalimanı, inşaatı tamamlandıktan sonra Summa ile Limak’ın kuracağı, Senegal devletinin de ortak olacağı şirket tarafından 25 yıl süreyle işletilecek.

İlk etapta 3 milyon olan yıllık yolcu kapasitesi 10 milyona kadar çıkabilecektir.

Dakar Blaise-Diagne Uluslararası Havalimanı’nın, 2017 yılında operasyona başlaması planlanmaktadır.

Üsküp Karma Kullanımlı Üstyapı Projesi, Makedonya

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te başlayan; 255 bin metrekare brüt alana sahip Karma Kullanımlı Proje, kent merkezinde Ulica Mito Haxivasilev Jasmin ve Ulica Zeleznicka caddeleri arasında yer almaktadır. Proje kapsamında Makedonya Bulvarı alt geçit olarak düzenlenmiş, geçit üzerinde AVM, ofis ve rezidans blokları tasarlanmıştır.

Proje, konumuyla tarihi kent merkezinden gelen ana yaya aksını karşılamaktadır. Tarihi kent merkezini, şehrin hastane merkezine ve polis merkezine bağlayan aks üzerinde konumlanmaktadır.

Projenin 2019 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Bulaşıcı Hastalıklar Hastanesi, Kuveyt

Kuveyt Bulaşıcı Hastalıklar Hastanesi Projesi, hastanenin genişletilmesine yönelik tasarım, inşaat, bakım, devreye alma, mefruşat ve hizmet bakımı işlerinden oluşmaktadır.

Limak’ın da içinde bulunduğu Ortak Girişim Grubu tarafından 2014 yılında sözleşmesi imzalanan projenin, tasarım iyileştirme talebi onaylanmış ve ilgili uygulama projeleri tamamlanmak üzeredir.

Diğer yandan, 2015 yıl sonu itibarıyla tamamlanmış olan kazı ve zemin çalışmaları sonrasında ana binanın temel, bodrum ve zemin kat kaba inşaatı tamamlanmış 1.kat imalatları ve MEP işleri devam etmektedir.

Projenin 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

Limak Babylon Hotel & Resort, Kıbrıs

Kıbrıs’ta, Bafra İskele mevkiinde inşaatı devam eden Limak Babylon Hotel & Resort’te; 518 oda, 1.100 yatak, 4 adet açık ve bir adet kapalı yüzme havuzu, aqua park, 6 tane alakart restoran ve toplam 4.200 kişilik 7 adet toplantı salonu ve 500 kişilik kapalı animasyon salonu bulunacaktır.

Bunların yanı sıra projede; 2.350 metrekare SPA merkezi, Türk hamamı, sauna, 2 buhar hamamı, gece kulübü, futbol sahası, voleybol, basketbol sahaları ve 2 tenis kortu yer almaktadır.

Projenin 2017 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Moglice Barajı ve HES (Devoll Hidroelektrik Santralleri), Arnavutluk

Moglice Barajı ve HES, asfalt çekirdekli kaya dolgu bir gövdeye sahiptir. Temelden yüksekliği 146,50 metre, kurulu gücü 177 + 1,2 MW olacaktır.

Kasım 2014 tarihinde başlamış olan projenin, Ağustos 2018’de tamamlanması planlanmaktadır.

Gali-Zakho Tüneli, Irak

Gali Zakho Tüneli Projesi, Duhok ili sınırları içerisinde, Duhok’u Zakho’ya bağlayan güzergah üzerinde, çift şerit gidiş-gelişli bir karayolu tüneli tasarımı ve inşaatıdır. Tünel, 3 bin 590 metrelik iki ayrı tüpten oluşacaktır. Proje kapsamında elektromekanik, havalandırma, aydınlatma, yangın söndürme ve çeşitli kontrol sistemlerinin imalatları da gerçekleştirilecektir.

Gali Zakho Tüneli, Türkiye Habur Sınır Kapısı’na 20 kilometre mesafededir. Türkiye, Kürdistan Bölgesel Yönetimi ve Irak arasındaki ticaret yolunda daha güvenli ve konforlu bir ulaşım sağlayacak karayolunun, bölgenin ticari ve ekonomik gelişimine de önemli katkıları olacaktır.

2014 yılında tünelin kazısı tamamlanarak iki tarafı birleştirilmiştir. 2016 yılı içerisinde beton imalatları tamamlanmış olan tünelde, asfalt işlerinin yüzde 60’ı, elektromekanik işlerinin ise yüzde 42’si tamamlanmıştır.

Projenin 2017 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

5201 Batı Abdullah Al Mubarek Alanı İnşaat İşleri, Kuveyt

Kuveyt Batı Abdullah Al Mubarak Bölgesi Altyapı ve Elektrik İşleri Projesi, bölgedeki NA ve NB bloklarının altyapı ve elektrik işlerine yönelik inşaat, tamamlama ve bakımı işlerinden oluşmaktadır.

Ekim 2015’te sözleşmesi imzalanan ve 2016 yılında yol, pissu, yağmur suyu, su temini, elektrik ve telefon hatları ve yardımcı istasyonlar ile ilgili inşaat işleri devam eden projenin 2017 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

Dnipro Metro İnşaatı, Ukrayna

Temmuz 2016’da sözleşmesi imzalanan projeyle; yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki metro hattı ve 3 istasyonun tasarımı ve inşaatı gerçekleştirilecektir. Finansmanı Avrupa Yatırım Bankası (EIB) ve Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından sağlanacak proje kapsamında;

• Her biri 4 kilometre uzunluğunda toplam 8 kilometre çift tüp tünel inşaatı,
• Mevcut metro hattına ve istasyonlara bağlantı yapımı,
• Yer üstü yapıları ve iniş tünelleri ile birlikte 3 istasyon binasının inşaat, elektrik ve mekanik tesisat işleri,
• Ray ve bağlantı elemanları ile demiryolu üstyapısının inşaatı,
• Elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekomünikasyon
sistemlerinin temini ve montajı gerçekleştirilecektir.

Projenin 2020 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

Hassanabdal-Havelian Karayolu (E-35) Sarai Saleh-Simlaila Kesimi, Pakistan

E-35 Hassanabdal-Havelian-Abbotabad-Mansehra Karayolu Pakistan ulusal ticaret koridorunun bir parçasıdır. Pakistan’ın güney bölgesini Çin, Afganistan ve diğer merkezi Asya ülkelerine bağlayan mevcut karayolunun yüksek trafik hacmi ve bozuk yol koşullarından dolayı E-35 projesi gerekli hale gelmektedir.

E-35 Karayolu Hassanabdal-Havelian kesimi üç pakete bölünmüş olup 3. paket olan 19,1 km lik Sarai Saleh-Simlaila kısmı Limak-ZKB JV taahhüdü altındadır.

6 şeritlli (3 x 3) karayolu olarak düşünülen projede 15 adet köprü, 51 adet menfez ve 6 adet alt geçit bulunmaktadır.

Projenin 2017 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

Devlet Otoyolu (N-50) Zhob-Killi Khudae Nazar Kısmı, Pakistan

Toplam uzunluğu 81 km olan Zhob-MughalKot Kesimi Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru’nun Batı güzergahının bir parçasıdır. Bu yolun 49 km uzunluğundaki (N-50) Zhob-Killi Khudae Nazar Kısmı’nın yenilenmesi ve geliştirimesi işi , Limak-ZKB JV taahhüdü altındadır.

2 şeritlli (2 x 1) karayolu olarak düşünülen proje, Asya Kalkınma Bankası (ADB) tarafından finanse edilmekte olup Ağustos 2018’de tamamlanması planlanmaktadır.

Çin Pakistan Ekonomik Koridoru, Pindi Gheb-Tarap Kısmı, Pakistan

Çin Pakistan Ekonomik Koridoru’nun 4 şeritli (2 x 2) karayolu olarak planlanan Pindi Gheb-Tarap Kısmı Limak-ZKB JV taahhüdü altındadır.

Pakistan Hükümeti tarafından finanse edilen projenin Kasım 2018’de tamamlanması hedeflenmektedir.

Çin Pakistan Ekonomik Koridoru, Hakla-Pindi Gheb Kısmı, Pakistan

Çin Pakistan Ekonomik Koridoru’nun 4 şeritli (2 x 2) karayolu olarak planlanan Hakla-Pindi Gheb Kısmı, Limak-ZKB JV taahhüdü altındadır.

Pakistan Hükümeti tarafından finanse edilen projenin Aralık 2018’de tamamlanması hedeflenmektedir.

YURT İÇİ DEVAM EDEN PROJELER

İstanbul Yeni Havalimanı

Limak’ın da içinde bulunduğu Ortak Girişim Grubu, 3 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul Yeni Havalimanı Projesi yapım ve işletme ihalesini kazanmıştır.

Ortak Girişim Grubu’nun, İstanbul’a yeni bir havaalanı kazandıracak projeyi yürütmek amacıyla kurduğu İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü arasında, 19 Kasım 2013’te “İstanbul Yeni Havalimanı’nın Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılmasına İlişkin Uygulama Sözleşmesi” imzalanmıştır.

İstanbul’un Karadeniz kıyısında, 76,5 milyon metrekare alanda yatırıma başlanan, ana yolcu terminali, 6 bağımsız pisti ve toplamda 3,5 milyon metrekareyi aşan inşaat alanına sahip projenin tüm fazları tamamlandığında 200 milyon yolcu kapasitesine ulaşacaktır. Yılda 90 milyon yolcuya hizmet verebilecek, 1,3 milyon metrekarelik ana terminal binası, 3 pist ve destek tesislerden oluşan ilk fazın, 2018’de devreye alınması hedeflenmektedir.

İstanbul toplu ulaşımının omurgasını oluşturacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Marmara Otoyolu, 3 Katlı Büyük İstanbul Tünel Projesi, Hızlı Tren ve Yeni Havalimanı-Gayrettepe-Halkalı Metro Projeleri ile İstanbul Yeni Havalimanı, kolay ulaşılabilir bir havalimanı olarak ülkenin kalkınması ve büyümesinde öncü rol oynayacaktır. İstanbul Yeni Havalimanı metro ve hızlı tren ile şehir merkezine 25 dakikalık uzaklıkta olacaktır.

Yolcular açısından kusursuz bir deneyim sağlamaya odaklanan İstanbul Yeni Havalimanı projesinde, uluslararası iş deneyimine sahip iş ortakları çalışmaktadır. Bu kapsamda yeni havalimanının duty-free alanları için dünyanın en büyük duty-free işletmecisi Heinemann Grubu’nun Türkiye’deki iştiraki Unifree ile, operasyon danışmanlığı için ise Seul Incheon Uluslararası Havalimanı İşletmesi ve Kopenhag Uluslararası Havalimanları ile Operasyon Danışmanlık Hizmeti anlaşması imzalamıştır.

İstanbul Yeni Havalimanı projesi; yüzde 10’u beyaz yaka, yüzde 90’ı mavi yaka olmak üzere 22.500 kişinin üzerindeki kadrosu, 2.000’i yüksek kapasiteli kamyon olmak üzere, 3.000’in üzerinde ağır makine ekipman filosu ve günlük 1,5 milyon metreküp hafriyat miktarı ile halihazırda dünyanın en büyük şantiyelerinden birisidir.

Pininfarina ve AECOM tarafından tasarımı yapılan ve Ekim 2016’da temeli atılan Hava Trafik Kontrol Kulesi, 370 proje arasında yapılan değerlendirme sonucunda Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Dizayn Müzesi ve Mimari Sanat Tasarımı ve Kentsel Araştırmalar Avrupa Merkezi tarafından verilen 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü’nü kazanmıştır. İstanbul Yeni Havalimanı, terminal binası ise 16-18 Kasım 2016’da Berlin’de düzenlenen Dünya Mimarlık Festivali’nde “Gelecek Projeler – Altyapı” kategorisinde ödüle layık görülmüştür.

Ekim 2016’da 3750 metre uzunluğunda, 60 metre genişliğindeki 1 numaralı pistin asfalt dökümüne başlanmıştır.

İstanbul Yeni Havalimanı projesi 2016 yılı sona ermeden bir ilke daha imza atarak Türkiye’de havacılık sektöründe ve diğer karşılaştırmalı sektörlerde yenilenen ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk ve tek şirket olmuştur.

İstanbul Ekonomi ile Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) tarafından Eylül 2016’da “İstanbul Yeni Havalimanı Ekonomik Etki Analizi Raporu” hazırlanmıştır. Bu rapor doğrultusunda İstanbul Yeni Havalimanı’nın 2025 yılında GSHM içindeki payının yüzde 4,89 olması beklenmektedir. Aynı zamanda yeni havalimanının 2025 yılında 225.677 kişilik istihdam oluşturacağı, turizm sektörüne ise 7 milyar ABD Doları katma değer sağlayacağı öngörülmüştür.

Dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havacılık merkezi projelerinden biri olarak kabul gören, Türkiye’nin uluslararası havacılık sektöründeki rolünü zirveye taşıyacak olan İstanbul Yeni Havalimanı, New York’tan Şangay’a kadar uzanan geniş bir coğrafyada sivil havacılık faaliyetlerinin en önemli merkezlerinden biri haline dönüşecektir.

1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu

Şirketimizin içinde bulunduğu Ortak Girişim Grubu ile ihalesini kazandığı; ayakları arasındaki 2 bin 23 metre açıklık ile dünyanın en uzun asma köprüsü olacak 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara – Çanakkale Otoyolunun yapım, işletim ve işletme süresi boyunca her türlü bakım ve onarımını kapsayan projenin, Cumhuriyetin 100’üncü yılı olan 2023’te tamamlanarak açılması hedefleniyor.

Projenin temel atma töreni, 18 Mart Cumartesi günü Lapseki’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla ve Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, Ortak Girişim Grubu yöneticileri ile kamu ve özel sektörden davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Temel atma tarihinden itibaren hızla başlayan proje faaliyetleri kapsamında, detaylı tasarım çalışmaları ile geoteknik, jeolojik ve sismolojik araştırmalar yürütülmektedir.

Ankara İçme Suyu II. Merhale Projesi Gerede Sistemi

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı tarafından finanse edilen projenin amacı, 31,6 kilometre uzunluğundaki tünel aracılığıyla başkent Ankara’ya içme suyu temin etmektir.

Proje ile, Filyos Nehri’nin bir kolu olan Gerede Çayı’nın suları, inşa edilecek Işıklı Regülatörü ve cazibeli akışın sağlanacağı bir iletim tüneli vasıtasıyla Çamlıdere Barajı’na taşınacaktır.

Proje kapsamında, 1.170 kilometrekare drenaj alanına ve 1.166 hektometreküplük bir rezervuara sahip Işıklı Regülatörü’nün yanı sıra, üç gözlü ve radyal kapaklı su alma ağzı tesisi, sediman çökeltme tesisi, sediman tesisinden alınacak suları isale tüneline aktaran isale kanalı ve nihayet, suyu Gerede Çayı Vadisi’nden Çamlıdere Barajı Havzası’na aktaracak Işıklı Tüneli’nin yapımı bulunmaktadır. 4,5 metre çap ve yaklaşık 31 bin 580 metre uzunluğa sahip olacak tünel, saniyede 40 metreküp su taşıma kapasitesiyle, doğal suların yüzde 94’ünün aktarılmasını sağlayacaktır.

Projenin 2018 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi Kırıkkale-Yerköy Kesimi

Sözleşmesi 7 Ocak 2013 tarihinde imzalanan Ankara-Sivas Hızlı Tren Projesi Kırıkkale-Yerköy Kesimi, Limak-Cengiz-Mapa-Kolin Ortak Girişimi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Proje kapsamında; tünel, viyadük, köprü, sanat yapıları ve toprak işlerini içeren 80 kilometre uzunluğunda yüksek hızlı tren hattı altyapı işleri bulunmaktadır. 4 bin 603 metre uzunluğundaki 8 adet tünel, 6 adet viyadük, 6 adet prekast kirişli köprü, 12 adet üst geçit ve 49 adet alt geçit yapılmaktadır.

2016 yılı sonu itibariyla yüzde 98 oranında tamamlanmış olan projenin, 2017 yılında teslim edilmesi planlanmaktadır.

Kahramanmaraş-Göksun 6. Bölge Hududu Yolu I. Kısım

47 kilometre uzunluğundaki proje kapsamında; toplam 3 bin 614 metre uzunluğunda 2 adet çift tüp tünel, toplam 760 metre uzunluğunda üç adet viyadük inşaatı bulunmaktadır.

Toplam 46,68 kilometre uzunluğunda, bölünmüş yol standardındaki yolda yapım çalışmaları 27 Mayıs 2013 tarihinde başlamıştır.

Proje tamamlandığında, Kahramanmaraş üzerinden Orta Karadeniz sahili ve İç Anadolu Bölgesi’nden Akdeniz limanlarına, Suriye sınır kapılarına ve Ortadoğu ülkelerine ulaşan kesintisiz, güvenli ve yüksek standartlı bir ulaşım ağı kurulmuş olacaktır.

Projenin 2017 yılında tamamlanması hedeflenmektedir.

Kuzey Marmara Otoyolu 4. Kısım

Kuzey Marmara Otoyolu 4. Kısım projesi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün devamı olarak, Kurtköy’den başlayıp, Liman bağlantı yoluyla, Osmangazi Köprüsü’ne bağlanmaktadır.

10 adet kavşak, 21,85 km uzunluğunda anayol ve 14,15 km uzunluğunda bağlantı yolu inşa edilecek olan proje bünyesinde 25 milyon metreküp kazı, 20,5 metreküp dolgu, 525 bin metreküp beton, 3,3 milyon ton üstyapı bulunmaktadır.

Proje süresi, 3 yıl yapım, 3 yıl 9 ay işletme olmak üzere, toplam 6 yıl 9 aydır.

Artvin-Erzurum Yolu I. Kısım

Yapım çalışmalarına 29.04.2016 tarihinde başlanan, 23,5 km uzunluğundaki proje kapsamında; 19 bin metre uzunluğunda 16 tüp tünel, 4 adet 688 metre uzunluğunda köprü, 28 adet kutu menfez bulunmaktadır.

260 bin metreküp açık kazı ve portal kazısı, 331 bin metreküp tünel kazısı, 29 bin metreküp püskürtme beton, 128 bin kaya bulonu, barbakan ve süren imalatı tamamlanmıştır.

Projenin 2019 yılında tamamlanması hedeflenmektedir.

Artvin-Erzurum Yolu II. Kısım

17 Mayıs 2016 tarihinde ihalesi alınan proje, Artvin ile Erzurum yoluna bağlanan Oltu-Olur yolunun 28,6 km’lik kesiminin yapım işini kapsamaktadır.

Proje kapsamında; 990 metre uzunluğunda 9 adet köprü ve 22 bin 850 metre uzunluğunda 17 adet tünel bulunmaktadır. Ayrıca 3 adet hemzemin kavşak yapımı da proje dâhilindedir.

Projenin 2019 yılı sonunda tamamlanması öngörülmektedir.

Yusufeli Barajı ve HES

Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi; Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, Artvin’in 70 kilometre güneybatısında Çoruh Nehri üzerinde yer almaktadır.

Tamamlandığında 270 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, çift eğrilikli beton kemer baraj tipinde ise dünyanın üçüncü yüksek barajı olacaktır. Barajın toplam su depolama hacmi yaklaşık 2,2 milyar metreküptür.

Planlanan kurulu gücü 558 MW olan santralde, yılda 1,888 milyar kWh enerji üretilecektir.

Baraj yerine gelen yıllık ortalama debi 119,8 m³/sn, yıllık gelen akım miktarı ise 3.777 hm³’tür.

Toplam uzunluğu 231 metre olan 3 adet köprü ile toplam uzunluğu 3.890 metre olan 5 adet tünel proje kapsamındadır.

Projenin, 2019 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Kargı Barajı ve HES

Kargı Barajı ve Hidroelektrik Santrali, İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara ili, Beypazarı ilçesi Sakarya Nehri üzerinde bulunmaktadır.

Silindirle sıkıştırılmış beton baraj tipindeki projenin rezervuar alanı 2 bin 199 kilometrekare, SSB gövde inşaatı ise 95 metre yüksekliktedir. İki ünite olarak faaliyet gösterecek olan santralin kurulu gücü 99,76 MW, toplam enerji üretimi 305,96 GWh olarak planlanmaktadır.

Proje yüzde 90 oranında tamamlanmış olup, 2017 yılının ilk yarısında faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) Lot 4

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) boru hattı inşaatının, Eskişehir’den Yunanistan sınırına kadar olan 48 inch çapında 459 kilometrelik Lot-4 bölümününe ilişkin 2015 yılında tamamlanan ihale sonrasında, TANAP Doğalgaz İletim A.Ş. ve Punj Lloyd-Limak İnşaat İş Ortaklığı arasında 25 Ocak 2016’da sözleşme imzalanmıştır. Lot 4 inşaatı Eskişehir’den başlayarak, Bilecik, Kütahya, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne illerinden geçip Türkiye-Yunanistan sınırında Erdirne’nin İpsala İlçesinde son bulacaktır.

Proje kapsamında, Türkiye sınırları içerisinde biri Eskişehir ve diğeri Trakya’da olmak üzere, ulusal doğal gaz iletim şebekesine bağlantı için iki çıkış noktası yer alacaktır. TANAP Doğal Gaz Boru Hattı sistemi; 19 kilometresi Marmara Deniz geçişi olmak üzere toplam 1.850 kilometre ana hat ile Türkiye içerisindeki çıkış noktalarına olan bağlantı hatlarının işletmesinde kullanılmak üzere; 7 adet kompresör istasyonu, 4 adet ölçüm istasyonu, 11 adet pig istasyonu, 49 adet blok vana istasyonu ve Türkiye’deki ulusal doğal gaz şebekesini beslemek üzere 2 adet gaz çıkış istasyonu tesislerinden oluşmaktadır.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nin amacı, Azerbaycan’ın Hazar Denizi’ndeki Şah Deniz 2 Gaz Sahası ve Hazar Denizi’nin güneyindeki diğer sahalarda üretilen doğal gazın öncelikle Türkiye’ye, ardından Avrupa’ya taşınmasıdır. TANAP, Güney Kafkasya Boru Hattı (SCP) ve Trans-Adriyatik Boru Hattı (TAP) ile birleşerek Güney Doğal Gaz Koridoru’nu oluşturmaktadır.

Türkiye-Gürcistan sınırında Ardahan ili Posof ilçesi Türkgözü Köyü’nden başlayarak 20 ilden geçecek ve Yunanistan sınırında Edirne’nin İpsala ilçesinde son bulacaktır. Bu noktadan, Avrupa ülkelerine doğal gaz aktaracak olan TAP Doğal Gaz Boru Hattı’na bağlanacaktır.

Lot 4 bölümü Aralık 2018’de tamamlanacak ve Azerbaycan’dan ilk gaz akışı 2019 yılında başlayacaktır.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Limak İnşaat’ın yurt dışında ve yurt içinde devam eden projeleri yazısına yapılan yorumlar
 1. Muhammet cigil dedi ki:

  Mobil vinc operatoruyum Vinc operatoruyum yurtdisi projelerinizde gorev almak istiyorum bu meslekte 8. 10 yillik deneyimliyim cesitli firmalarda calistim. Gemont as. Terbay insaat. Ozbek makina. Erdemirler vinc isletmesi. Gibi ilgilerinize arz ederim saygilarimla 0534 736 46 94

 2. Adem tor dedi ki:

  Ben türkiye ve yurt dışında projelerde 30 yıllık kaynakçıyım yurt dışında çalışmak istiyorum tlf 05428399505

 3. Yurt dışı için iş arıyorum mekanik tesısatçı ustasıyım 5424267046 dedi ki:

  Yusuf sarıca

 4. Bekir Torunoğlu dedi ki:

  0533 622 60 22 kalıp kaynak

 5. selamun aleykum kalipci formeniyim dedi ki:

  bulent sanda.tel 05397257153.yurt disi tercubem vardir.

 6. Enes bulut dedi ki:

  Loder operatörüyüm numaram 05301579178

 7. Murat dedi ki:

  İş makina si kaynak bakım konusunda uzman olarak yurt dışında çalışma yapmak istiyorum
  05424593341

 8. Slm alçı dekorasyon işi yapıyorum katarda iş arıyorum dedi ki:

  Sebahattin Akgül 05422015955

 9. erzbulent dedi ki:

  UNVANI
  ELEKTİRRİK / MONTAJ/MEKANİK VE ZAYIF AKIM USTASI
  2003 2003 yılında botaş la cayır lı da kablo meager tester ve bağlantıların da zırhlı kablo ya gillnet montaj da calıştım

  2008 2008 de gama firmasıyla rafineri santralin de 18 ay calıştım ve iş bitirme aldım yaptığım işler kablo meğer testleri og yg bağlantıları her turlu pano bağlatışı toprakla ma meğer testi mekanik montaj ve zırhlı kablo gılent montaj ve bağlantı projelerini okumayı biliyorum.

  2010 2010 da eltes firmasıyla ırak kerbela ya gittim eltes firmasın da 1*600/1*400/1*120/1*95 toplam 1250 zırhlı gılent montajı ve og baslık yaptım ve trafo pano bağlantıları da çalıştım.

  2011 yılmazlar a.ş fırmasının tasaronu DRM elektirikle afkanis tan bağ ram şantiyesine tesisat bağlantıların da vavyen ve komita tör ve tesisatında çalıştım ve tesisat projelerini okuya biliyorum.

  2012 2012 yılında hyundai ana firmanın taşoronu mitek a.ş ile ırak basra da 1460mb lık elektirik santralin de çalıştım mss ccb panolarında proje okuyarak bağlantı yaptım ve otomasyon panolarında çalıştım.ve zırhlı kamlo gıllent mantajı yaptım

  2014
  2015 2014 ve 2015 yılarında Arnavutluk ta ferman oğlu firmasıyla elektirik bağlantı yıldız üçgen panolarında ve türkiye de bandırma da bagfasın gübre fabrikasında og bağlantı pano odasında bağlantılar da kablo adres testlerin de og meğer testlerin de çalıştım. Yaptığım orta gerilim kabloları zırhlı ve gılent montajı yaptım..

  2015
  2016 2015-2016 yılarında sudiarbistan da anafirma yapimerkezi olan
  Voltes elektirikte 2 sene Mekke medine hızlı tiren istasyonun da çalıştım yaptığım isler panu puantorlugu og ve yg bağlantıları tava ımalatı pana montajı 3*240 kablo bağlantıları 4*240 kablo
  4*2,5-4*6-4*10-4*25-4*35-4*50 kablo bağlantıları bu kabloların hepsı zırhlı ve gılent montaj yapılmıştır ve meğer testlerı yaptım..

  telefon:5382331485

 10. Anonim dedi ki:

  Cok basarili beton arma demirci elamaniyimmm MYK USTALIK BELGESI OLAN 10 A YAKIN ARKADASIMLA BIR EKIBIZ 0507 097 46 52

 11. Selam beton arma demirci ustasiyim MYK USTALIM BELGEM DE VAR HER KONUDA 0507 097 4652 dedi ki:

  Geri donerseniz sevinirim bnim gibi 10 a yakinnn arkadasimla beraber bi ekibiz

 12. Maşallah allah tamiri devamını goştersin dedi ki:

  Rusya.Dubai. Irak.elektirik forming yaptım şu iş arıyorum yine yurt dışı işi mehmet kög

 13. Levent dedi ki:

  Sizinle Yurtdışı Projenizde Altyapı Toprak İşleri formeni olarak çalışmak istiyorum.05367456764

 14. İş dedi ki:

  Ben Ukraynada yaşıyorum sizinle dinyepır porenizde çalışmak isterim boya alçı yardımcı elman olarak çalışabilirim Ukraynada oturum iznim vardır. Tars3456@hotmail.com

 15. Soner dedi ki:

  İç dış dekorasyon bora kaynak ustası yım 05442081087

 16. reyis dedi ki:

  Merhaba ben Erzurum da sizinle konuşuyorum ekibim var alçı Sıva boya dış cephe kaplama kara sıva fayas tlf 05366858331

 17. Yalcin dedi ki:

  Merhaba beko loder ve forklift operatoruyum ayrica taş karo kaplama ustaligim vardir cezayirde 1 yil kadar calistim sizinle calismak isterim . Ayrica karo taş ekibi ve kalip ve demir ekibi vardir saygilar
  0546 286 67 23

 18. mustafa taş dedi ki:

  sogok demirciyim sizinle calismak istiyorum tlf 05383983542

 19. ümran kaya dedi ki:

  20 Yıllık çimento fabrikasında çimento değirmenleri paketleme ve konkasör üniteleri merkezi kumanda operatörüyüm yurtdışıiş arıyorum tel 551 937 2667

 20. FATİH GENÇEL dedi ki:

  İZALASYON VE HAVALANDIRMA USTASIYIM AYRICA ISTERSENIZ EKIP OLARAKTA SIZINLE ÇALISMAK ISTERIM TEL 0543 596 1849

 21. Salih Güler dedi ki:

  Havalardirma formeli ve ustasıyım 0543 641 18 34

 22. Engin okur dedi ki:

  Kalıpcıyım 3yil almanyada calışdım iş arıyorum 0545 922 16 55