McDonald’s İş Başvurusu Personel Alımı

McDonald'sMcDonald’s personel alımı ve eleman alımı yapmaya devam ediyor. McDonald’s 2014 yılında 1.200 yeni personel alımı gerçekleştirmeyi planlıyor. 200’ü yönetici pozisyonu olmak üzere merkeze ve açılacak yeni mağazalara personel alımı yapılacak. McDonald’s iş başvurusu için kariyer sitelerindeki iş ilanlarına veya McDonald’s insan kaynakları sitesindeki iş başvuru formu aracılıyla iş başvurusu yapabilirsiniz. McDonald’s 2014 yılında 42 yeni şube açmayı planlıyor.

McDonald’s İnsan Kaynakları

McDonald’s İnsan Kaynakları’nı farklı kılan şey, insan kaynakları yaklaşımının şirket kültürünün temellerine nüfuz etmiş ve hem yönetim tarafından hem de tüm çalışanlarca benimsenmiş olmasıdır.

McDonald’s’ta atacağınız her adımda karşınıza eğitim çıkar. Ekip üyelerimiz McDonald’s hayatlarına “restoran oryantasyonu” ile başlar. Bunu “yıldız sistemi” adını verdiğimiz, bilgi ve performanstaki artışın yükselme ile ödüllendirildiği eğitim sistemi izler. Restoran Müdürü olacak çalışanlarımız, Hamburger Üniversitesi’nde eğitime tabi tutulurlar. Şimdiye kadar McDonald’s Türkiye çalışanlarından 150’nin üzerinde kişi Hamburger Üniversitesi’ndeki kurslara katılmıştır. Chicago, Illinois’de yer alan Hamburger Üniversitesi’nde verilen dersler aynı zamanda American Council Eğitim Kurumu (ACE) tarafından da geçerli olarak tanımlanmıştır. Yani, Chicago Hamburger Üniversitesi’nde verilen dersler Amerika’da geleneksel lise ve üniversitelerdeki iki senelik veya dört senelik eğitimlere denktir.

Merkez Ofis’te de göreve başlayacak herkes mutlaka restoran eğitimi alır. Restoranda belirli bir süreyi geçirerek ortamı yaşar, hizmet anlayışını, kalite-servis-temizlik ilkelerini, yapılan işi öğrenir. Bu, McDonald’s ruhunu kazanmak için çok önemlidir.

Şirket içindeki kariyer yolları açık ve belirlidir. Eğer verilen eğitimleri dikkatle alır ve başarılı bir şekilde uygularsanız, ekip üyesi olarak başladığınız McDonald’s’ta, Restoran Müdürü, Bölge Sorumlusu ve daha üzerindeki pozisyonlara yükselebilirsiniz. 1986’da Türkiye’deki ilk McDonald’s restoranında işe başlayan arkadaşlarımızın pek çoğu bugün yönetici konumundadırlar. Bunun canlı örnekleri sistemimizde var ve olmaya devam edecektir.  • mcdonalds iş başvurusu
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
McDonald’s İş Başvurusu Personel Alımı yazısına yapılan yorumlar
  1. Dursun İlhan dedi ki:

    dünya devi fast Food firmasında 1996 yılından beri çalışıyorum. 1997 yılından beri yönetiçilik yapıyorum. Yaklaşık yirmi yıllık McDoonal’s teçrübemi birikimlerimi Türkiye’de devam etmek istiyorum. 1970 doğumluyum.
    Çalılmalarınızda başarılar diliyorum.