Memur emeklilerinin maaşlarına zam

Memur maaş paraDevlet memuru emeklilerini yakından ilgilendiren 2014 maaş zam oranları açıklandı. İşte Ocak 2014’te emekli bir memurun eline geçecek net maaş!

Memur emeklilerinin maaşlarına 2014 yılında yapılacak zam miktarı belli oldu. Brüt 175 lira olarak belirlenen artıştan vergi kesintileri ve sosyal güvenlik primleri düşürülünce emekli bir memurun eline yeni yılda 125 liralık bir zam geçecek. Böylece kamuda çalışan tüm memur emeklilerinin maaşları 125 TL artacak.

Konuyla ilgili önemli bir detay da enflasyonun 2014 yılındaki seyri her ne olursa olsun memur emeklilerinden herhangi bir fark kesilmesi yapılmayacak. Ancak 2015 yılı için belirlenen % 3+3 ilave artışın yanında 6 aylık dönemde enflasyonun % 3’ü aşması durumunda memur emeklilerine enflasyon farkı ödenecek.

Şu an çalışan memurların gelecekteki emekli aylıklarına yansıyacak olan taban aylığında yapılan artış aynı zamanda mevcut emeklilerin aylıklarında da iyileştirmeye gidilmesini sağlayacak.

Haberimizin ilgili galerisinde MEB’den TSK’ya yargıdan emniyet teşkilatına kadar tüm kamu emeklilerinin 2014 yılında maaşlarına yapılan zam oranlarını ve ne kadar maaş alacaklarını görebilirsiniz.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...