Memura, SGK sitesinden borç çıktı

memura sgk sitesinden borç çıktı
Kamu çalışanlarının dikkatine !

SGK Başkanlığı internet sitesini ziyaretim sırasında tesadüfen GSS Prim Borcu Sorgusunda adıma 01.01.2012-01.07.2012 tarihlerini kapsayan 642,04 TL ana para + 164,25 TL faiz olmak üzere toplamda 806,29 TL GSS Prim Borcu (5510 say. Kanun/60.madde (g) bendinin 2 nolu alt bendi) tahakkuk ettirildiğini öğrendim.

Kurumla (Alo 170) irtibata geçerek şahsımın 1985 yılından buyana 657 sayılı DMK’na tabi olduğunu, kamu çalışanlarının böyle bir prim borcumun olmaması gerektiğini anlatım.

SGK Başkanlığı’na ve bağlı bulunulan SGK İl Müdürlüğü’ne durumun düzeltilmesi amaçlı bir dilekçe gönderilmesi gerektiğini söylediler.

Hatanın düzeltilmesini içeren müracaat dilekçesini 08.07.2014 tarihinde faks yoluyla ilettim. İnşallah, hata düzeltilir ve bir daha tekrarlanmaz.

Tüm memur arkadaşlara tavsiyem lütfen sizlerde GSS Primleri ile ilgili durumunuz hakkında adı geçen kurumun web adresinden sorgulama yaparak bilgilenebilirsiniz.

Mustafa DEĞER

Başka bir ziyaretçimizin SGK’ya attığı mail

İyi çalışmalar, kendim 2011 nisan ayından beri AFAD Bünyesinde çalışan bir memurum. 2012 yılından sonra çıkan GSS Prim olayı beni hiç bir şekilde etkilememesine rağmen önce bana 1500 tl tutarında borç çıkardılar, sonra ben kendim bizzat SGK Mamak İl Müdürlüğüne gidip sildirdim. borcumu sıfırladılar. 2 ay geçtikten sonra bir daha baktığımda o sıfırlanmış olan borcumun tekrar 1500 tl tutarında olduğunu gördüm. tekrar o kadar iş yoğunluğumda SGK Mamak İl Müdürlüğüne gittim. tekrar sildirdim bu sefer hepsini silmediler. neymiş 8 gün askerden sonra göreve geç başlamışım. bu bahane ile bana 50 tl borç çıkardılar. SGK beni tam 3 kere üst üste mağdur etti. hiçbir ilgim olmamasına rağmen kaç defa hastalandığım halde hastaneye gidemedim. SGK işini yapmamakta ve gereksiz olarak insanlara borç çıkararak kişileri mağdur etmektedir. Vatani görevimi yaptığım sürede dahi bana borç çıkarmaktadır. 50 tl’lik borc haksız olarak çıkarılmıştır ve artık bana SGK’nin borç çıkarmasını istemiyorum. çünkü kendimin her ay sigortam düzenli olarak yatmaktadır. sizi bimer’e şikayet ettim. ilginize arz eder iyi çalışmalar dilerim.. (memurlar)yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...