Mercedes-Benz İş Başvurusu Personel Eleman Alımı

Mercedes-Benz’de çalışmak ister misiniz? Mercedes-Benz iş başvurusu ve Mercedes-Benz personel alımları hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmanız için Mercedes-Benz insan kaynaklarını araştırdık. Mercedes-Benz iş başvurusu yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

4 yıllık üniversitelerin staj zorunluluğu bulunan bölümlerinde okuyan öğrenciler için;

Her yıl yaz dönemi süresince 4 yıllık üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğrenimlerine devam eden ve staj yapma zorunluluğu bulunan öğrencilere staj olanağı sunarak, aramıza 20 işgünü süreyle katılacak öğrencilerimizin, şirketimiz ve mezuniyetleri ile içinde yer alacakları meslek hakkında pratik bilgiler ile donanması ve kariyerlerinin ilerleyen safhalarında keyifle anacakları verimli bir staj dönemi geçirmelerini sağlamayı amaçlamaktayız.

Staj başvurularının daha etkin değerlendirilmesi ve gerek şirketimiz gerekse staj yapan öğrencilerimizin bu organizasyondan en üst seviyede faydalanmalarını sağlamak üzere 4 yıllık üniversite staj başvurularımızı sadece internet ortamında

İstanbul Lokasyonu ve Aksaray Fabrikamız için 2 Ocak – 2 Nisan 2018 tarihleri arasında kabul etmekteyiz.

 • Mercedes-Benz Türk İstanbul Lokasyonu 4 Yıllık Üniversite Zorunlu Yaz Staj ve Stajyer Geliştirme Programı (PEP) Başvurusu
 • Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası

Başvuruda bulunan adaylar ile irtibata değerlendirme süresi olarak belirlenen 1 ay içersinde geri dönüş gerçekleştirilecektir. (Aday başvuru tarihini takip eden 1 ay süre içersinde)

Başvurunuz ile şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Endüstri Meslek Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri için;

Staj başvuruları 12 Mart 2013 ve 30 Nisan 2018 tarihleri arasında aşağıda adresi yer alan Hoşdere Otobüs Fabrikamıza her hafta Salı ve Perşembe günleri şahsen;

– 1 adet fotoğraf,
– 10. sınıf karne fotokopisi ve 11. sınıf 1. dönem karne fotokopisi,
– varsa takdir, teşekkür belgeleri fotokopileri ile birlikte kabul edilmektedir.

Teknik Lise ve Meslek Yüksek Okulu öğrencileri için;

Aksaray Kamyon Fabrikamız için 2 Ocak – 2 Nisan tarihleri arasında, İstanbul lokasyonu için 14 Ocak 2013 tarihinde başlamakta olup, 28 Şubat 2013 tarihine kadar devam etmektedir.

İstanbul Lokasyonunda staj için başvuru yapmak isteyen öğrencilerin firmamızın Hoşdere Otobüs Fabrikasına belirtilen süre içerisinde bir fotoğraf ile şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Şirketimiz, içinde dengeli, pazarda ise rekabetçi bir ücretlendirme sistemi hedeflemektedir.

Mavi yakalı çalışanlarımızın iş değerlerinin tespiti ve ücretlendirmeleri toplu iş sözleşmesi kapsamında yapılmaktadır.

Beyaz yakalı çalışanlarımız için ise sistematik bir şekilde görevlerin büyüklüğünü ve değerlerini tanımlayan iş değerlendirme sistemimiz mevcuttur. İş değerlendirme sisteminin sonuçlarını baz alan ücret yönetim sistemimiz ile görev içeriğinin yerine getirilmesi için uygun yetkinliklere sahip kişileri işe almayı, motive etmeyi ve şirkete olan bağlılıklarını artırmayı hedefliyoruz.

Bu bağlamda temel prensibimiz, iş değerini ve işin pazar değerini dikkate alarak çalışanlarımızı organizasyona sağladıkları katma değer oranında adil bir şekilde ödüllendirmektedir. Ücret politikamızı ekonomideki gelişmelere ve de diğer birçok kuruluşun katılımı ile gerçekleştirilen ücret araştırmaları sonuçlarına göre düzenli olarak gözden geçirmekte ve gerekli düzenlemeleri yapmaktayız.
Dealer Management Systems – IT consultant İstanbul(Avr.)
Business Intelligence – IT consultant İstanbul(Avr.)
Genel Başvuru Aksaray
Otomasyon Mühendisi Aksaray
Prototip Parça Tedariği Mühendisi Aksaray
Mekanik Bakım Mühendisi Aksaray
Business Management Consultant İstanbul(Avr.)

Şirket, Türkiye’nin otobüs ve kamyon ihracatında da öncü konumundadır (2007 yılında 2.415 adet otobüs ve 6.263 adet kamyon ihraç edilmiştir). Batı Avrupa ülkelerinin Mercedes-Benz Türk’ün en önemli ihracat pazarlarını oluşturması ayrıca dikkat çekmektedir.

Hoşdere Otobüs Fabrikası

1995 yılında hizmete giren ve 2005 yılında ikinci yatırım aşaması tamamlanan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası halen dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biridir.

Araç kalitesi açısından büyük önem taşıyan ve paslanmaya karşı üstün koruma sağlayan katoforez tesisi (KTL) Türkiye’de otobüs üretiminde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Hoşdere Fabrikası’nda fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayan bir kojenerasyon merkezi ve otobüs geliştirme merkezi de bulunmaktadır.

Klasik bant üretiminin yerine akan bant ve sabit çalışma istasyonları (box) kombinasyonunun uygulandığı bu fabrikada, aynı anda farklı modellerin üretilmesinde sağlanan esnekliğin yanı sıra üretimde bekleme zamanları asgariye indirilebilmekte ve böylece üretim daha ekonomik hale getirilmektedir.

Mercedes-Benz Türk, dünyada ilk kez otobüs üretiminde hava yastığı teknolojisini Hoşdere Fabrikası’nda uygulamıştır. Ergonomik açıdan çalışma şartlarını çok olumlu etkileyen hava yastıklarından karoserilerin montaj istasyonları arasında nakillerinin yanı sıra çeşitli montaj işlerinde de yararlanılmaktadır. Hoşdere Otobüs Fabrikası, gerek seçilen teknoloji ve sistemler açısından, gerekse alınan özel önlemler ve arıtma tesisleri ile çevre koruma açısından da örnek bir tesistir. Mercedes-Benz Türk bugün otobüs üretiminde yaklaşık 2.400 personel istihdam etmektedir.

Şehirlerarası otobüsler Travego, Intouro ve yeni Tourismo ile şehiriçi otobüs yeni Conecto Hoşdere Fabrikası’nda üretilmektedir.

Tüm uluslararası kalite standartlarına uygun olan bu otobüslerin % 65’i başta Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere 73 ülkeye ihraç edilmektedir.

Yıllık üretim kapasitesi 4000 otobüs olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda toplam €150 milyon tutarında yatırım yapılmıştır. Fabrika, 360.000 m²’lik bir arazi üzerinde 127.000 m² kapalı alana sahiptir.

Aksaray Kamyon Fabrikası

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray ilindeki kamyon fabrikası 1986 yılında üretime başladı. Aradan geçen sürede bu fabrikada üretilen 100.000 adedi aşkın çeşitli tonajlarda kamyon öncelikle iç pazarda satılmıştır.

Günümüzde yaklaşık 1.350 çalışanı olan Aksaray Kamyon Fabrikası’nda

• hafif sınıf kamyonlar ATEGO 1215 C ve ATEGO 1517 C,

• ağır sınıf nakliye araçları AXOR 3228 C, AXOR 3240 C, AXOR 2523 C, AXOR 2528 C, AXOR 2628CL, AXOR 2640 CL çekiciler AXOR 1835 LS ve AXOR 1840 LS

• inşaat araçları AXOR 3028 B/K, AXOR 2528 K/KL, AXOR 1823 K, AXOR 1828 K, AXOR 3440 K, AXOR 4140 B

• Unimog 4000 tipi araçlar üretilmektedir.

Bugün yıllık üretim kapasitesi 12.500 araç olan Aksaray Kamyon Fabrikası 558.117 m2‘lik bir arazi üzerinde 80.000 m2 kapalı alanına sahip, katoforez astar boya havuzu, kaynak robotları gibi en üst düzeyde ürün kalitesini güvence altına alan birimleri de kapsayan bir üretim tesisidir.

Almanya’daki kamyon fabrikası ile aynı kalitede araç üreten Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası, 2001 yılında Orta ve Doğu Avrupa Ülkelerine ihracatı başlatmıştır. Daha sonra Batı Avrupa pazarlarına da kamyon satışına başlanmasıyla Aksaray Fabrikası’ndan yapılan ihracat ivme kazanmış ve bugün 58 ülkeye yapılan kamyon ihracatı toplam 15.300 adede yükselmiştir.

Diğer taraftan ürünlerin ve ürün kalitesinin eşitlenmesiyle Mercedes-Benz Türk’ün yan sanayicileri Almanya’daki kamyon fabrikalarına da parça verme olanağına kavuşmuşlardır. • AKAY ECZA DEPOSU SAN TIC A S mail
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Mercedes-Benz İş Başvurusu Personel Eleman Alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. murat GÜNEŞ dedi ki:

  05 05 1997-01 06 2012 tarihlerinde NURSAN Elek. Don. A.Ş. de çalıştım iş yerinin taşınması nedeni ile ayrıldım.

 2. FARUK ÇALIŞKAN dedi ki:

  ULUSLAR ARASI GEMİLERDE 5 YIL TEK OLARAK TÜM GEMİNİN ELEKTRİK ARIZALARINA BAKTIM . OTOMASYON DA TAMİR OLARAK İYİ DERECEDEYİM .EVLİLİK NEDENİYLE DENİZCİLİĞİ BIRAKTIM 2004 ZEYTİNBURNU END. MES LİSESİNİ BÖLÜM 3. SÜ OLARAK BİTİRDİM .

 3. kerim akay dedi ki:

  ben kerim akay sizinle çalışmak istiyorum aşçı yım 1978 doumluyum

 4. durmuş dedi ki:

  slm ben oto lastikçiyim konunda çok iyi bir lastikçiyim: kanyon : otobüs : taksi: iş makinası: vb her işyapmaktayım konunda cok itdalıyım

 5. hamza dedi ki:

  slm ben ototamircisiyim 5yıldır aksarayda çalışmaktayımaxorve mersedes tamir servisinde çalışmaktayımtl.05302835049

 6. selam dedi ki:

  benim adım selam kocaman 25.04.1985 adana dogumluyum oto boyacısıyım 12 yasımdan beri bu işi yapiyorum bu iş üzerine belgelerimde var kalfalık ustalık ve usta ögreticilik belgelerine sahibim ilgilenen birimlerin dikkatine EV 0322 431 05 29 CEP0530 772 02 70

 7. Ramazan karac dedi ki:

  merhaba ben 26 yıllık oto lastik ve araç bakım ustsıyım.çalışdıgım yerler soyak inşaatta ve kendi iş yerim vardı.kalfalık,ustalık,usta öğretici diplomalarım var.çalışmak istiyorum…tel.0541 810 7445

 8. mustafa dedi ki:

  merhaba ben 1990 elazıg dogumluyum kontrol ve otomasyon teknolojisi mezunuyum sizinle çalışmak istiyorum tel:0531 886 88 40

 9. murat gelir dedi ki:

  merhaba ben murat gelir yüksekokul otomotiv bölumu mezunuyum sizinle çalışmak isterim.askerliğimı yaptım.26 yasındayım. 0507 583 87 99

 10. ömer EROĞLU dedi ki:

  Öncelikle merhaba ben ömer eroğlu haberlerinizi ve diger arkadaslarin yorumlarini gordim ve dikkate alip bnde bi yorum veyahut mesaj yazmak istedim ben 10.yildan fazla eksankardesler şase dingil otamatif de calisiyorum mersedes.man.iveko.sikanya.reno. ve benzeri komyonlar uzerimne calismaktayim tabi yogun olarak mersedes uzerine calisiyoruz.Tesisat uzatmalari kisaltmalari cekicileri ileri veye geri verilen ölcuye gore montaj etmeyi takviye yani şase guclendirmeyi kirilmis şaseleri yapmayi vb bir cok sey uzerine calismaktayim vd sizinlede calismayi tabiki isterim 05321357263

 11. yasin dedi ki:

  şöför ihtiyacınız oldugu için başvurdum saygılar 05352810742

 12. Mehmet bolatlı dedi ki:

  Merhaba ismim mehmet 1987 doğumlumluğum esenyurt kıracta oturuyorum arabalara ve arabanın bakımlarına,parçalarına çok meraklıyımdır sizin firmanızda çalışmak isterim.fabrikamız cerkezköye taşındığı için esenyurt tarafından iş bakmaktayım saygılarımla.05375005366

 13. Mehmet bolatlı dedi ki:

  Slm ben1987 doğumluğum lize acıköğretimi okuyorum esenyurt kıracda oturmaktayım sizin firmanızda çalışmak isterim saygılarımla.05375005366

 14. RAMAZAN BAŞARAN dedi ki:

  Merhaba bende sizinle calismak isterim 1981 izmit dogumluyum 10 yil bursada pres makinalari yapan firmada operatör olarak calistim su anda istanbuda kalipci firmasinda yine makina operatörü olarak calisiyorum kaynak torna freze daha sonra 2 yil servis soforlugu yaptim e sinifi ehliyetim var 05377920670 ararsaniz sevinirim saygilarimla.

 15. Harun Sahin dedi ki:

  slm ben Almanyadan temelli donus yapiyorum 8 yildir daimlerde calisiyorum is hayatima aksarayda devam etmek istiyorum iki yillik uni. mezunuyum .girme sansim varmidir

 16. zekeriye aydogdu dedi ki:

  slm bn istanbul güneşlide ikamet etmekteyim torna freze kaynak taşlama ustasıym Meslek lisesi mezunuyum ilgilrseniz tel:05356913104 saygılarımla

 17. Cihat dedi ki:

  Merhaba 18 yasindayim bayburt dogumluyum Endüstri meslek lisesi metal bölümü mezunuyum sizinle calişmak istiyrum. Elimden her iş gelir metal olarak

 18. Ahmet dedi ki:

  Mercedes İstanbul fabrikası işçi alımları basladı mı? 2018 yılında işçi alımı yapacak mı?

 19. Gökhan kalaycıoglu dedi ki:

  Adım gökhan kalaycıoglu oto elektirik üzerine belgelerim var sizinle çalışmak istiyorum nasıl başvurabilirim yardımcı olurmusunuz

 20. Gökhan kalaycıoglu dedi ki:

  Adim gökhan kalaycıoglu oto elektirik üzerine belgelerim var sizinle çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevirim tel no 0536 279 17 81