Merkez Bankası Personel Alımı

Ana Sayfa » Personel Alımı - Merkez Bankası Personel Alımı - haber24

merkez bankası personel alımıTürkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası sözleşmeli personel alım ilanı yayınlandı.

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIM İLANI

Merkez Bankası Sayıcı ve operatör ünvanları ile personel alımı yapacak olan kurum kaç kişi istihdam edileceğini açıklamadı.

Başvurular kurumun internet sitesinde bulunan İnsan Kaynakları sayfasından istenen belgeleri sisteme yüklemek suretiyle 26 Ekim 2015 tarihi ile 11 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. İstenen belgeler: Fotoğraf, Diploma ve  Terhis Belgesi (erkek adaylar) olarak belirlendi.

Ön lisans mezunları arasından; elektrik, elektronik teknolojisi, mekatronik, makine bölümlerinden mezun olanlar ilana başvuru yapabilecektir. 2014 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 70 ve üzerinde KPSSP93 puanı almış olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşından büyük olmamak (11.11.1980 ve daha sonra doğanlar. TC Merkez Bankası çalışanları için bu şart aranmaz.).

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanarak sıralanacak ve ihtiyacın üç katı kadar aday (sıralamaya giren son aday ile aynı puanı alan adaylar da dahil) mülakata hak kazanacaktır.

Mülakatta adaylara neler sorulacak; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık; güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi ve mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönlerinden komisyon üyeleri tarafından yüz tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir.


personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
Merkez Bankası Personel Alımı yazısına yapılan yorumlar
  1. Türkiye Cumhuriyetinde Türk Vatandasi olarak yasiyorsunuz ve Devlet kendi bünyesinde bulunan bir kuruma memur alimi yapacak sartlardan biri 35 yasini asmamak 36 yasindakiler ne yapsin kongo cumhuriyetinemi basvursun... dedi ki:

    Serkan ANIL